LG 24CQ651I-6P Intel Pentium N6005, 8GB, 16GB eMMC SSD, IGEL OS All-in-one, White
Manufacturer: LG
ID: 24CQ651I-6P
Estimated delivery: 15.05 - 18.05
4pcs available at remote stock
Select your store
Order and pick up in 1-4 days Open today: 10:00 - 18:00 About this store
Order and pick up in 1-4 days Open today: 09:00 - 17:00 About this store
Price development
Processor
Processor modelJ4105
Processor manufacturerIntel
Processor familyIntel Celeron
Processor cores4
Processor boost frequency2.5 GHz
Processor cache4 MB
Processor frequency1.5 GHz
Conflict-Free processorcheckmark
Hard drive
Device typeHDD
Total storage capacity16 GB
Memory
Internal memory typeDDR4-SDRAM
Memory clock speed2933 MHz
Internal memory4 GB
Display
Pixel pitch0.2745 x 0.2745 mm
Display diagonal61 cm (24")
Display brightness250 cd/m²
Display resolution1920 x 1080 pixels
Touchscreencross
Anti-glare screencheckmark
Native aspect ratio16:9
HD typeFull HD
Panel typeTFT
Audio
RMS rated power3 W
Built-in speaker(s)checkmark
Number of speakers2
Ports & interfaces
USB 2.0 ports quantity2
Ethernet LAN (RJ-45) ports1
Headphone outputs1
Microphone incross
DVI portcross
HDMI ports quantity1
DisplayPorts quantity1
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity4
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity4
Weight & dimensions
Package weight9.4 kg
Height332.7 mm
Depth59.4 mm
Package depth200 mm
Package height515 mm
Package width631 mm
Width (with stand)553.8 mm
Height (with stand)512.9 mm
Depth (with stand)240 mm
Weight (without stand)6.2 kg
Height (without stand)353.3 mm
Width (without stand)553.8 mm
Depth (without stand)63 mm
Weight (with stand)4.05 kg
Energy management
AC adapter input voltage100 - 240 V
AC adapter frequency47 - 63 Hz
Networking
Wi-Fi standards802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Bluetooth version4.0
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Ethernet LAN data rates10,100,1000 Mbit/s
Top Wi-Fi standardWi-Fi 4 (802.11n)
Storage
Drive capacity16 GB
Total storage capacity16 GB
Number of HDDs installed1
Card reader integratedcross
Number of SSDs installed1
Storage mediaHDD
Number of storage drives installed1
Total HDDs capacity16 GB
Operating system/software
Operating system installedcross
Packaging content
Mouse includedcross
Keyboard includedcross
Design
Chassis typeAll-in-One
Product colourWhite
Product typeAll-in-One thin client
Graphics
On-board graphics card modelIntel® UHD Graphics 600
Discrete graphics card modelNot available
On-board graphics cardcheckmark
Discrete graphics cardcross
On-board graphics card familyIntel® UHD Graphics
On-board GPU manufacturerIntel
Processor special features
Enhanced Intel SpeedStep Technologycheckmark
Execute Disable Bitcheckmark
Idle Statescheckmark
CPU configuration (max)1
Intel Enhanced Halt Statecheckmark
Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT)checkmark
Embedded options availablecross
Intel 64checkmark
Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d)checkmark
Intel Software Guard Extensions (Intel SGX)checkmark
Intel Identity Protection Technology version1.00
Intel Secure Key Technology version1.00
Intel Smart Response Technology version0.00
Intel Virtualization Technology (VT-x)checkmark
Performance
Market positioningMedicine
Features
Product typeDesktop
Logistics data
Harmonized System (HS) code84713000
EAN8806087093520
Warranty2 years
Key Features:
  • 24-inch display with 1920 x 1080 resolution
  • Intel Pentium N6005 processor with 4 cores and 3.3 GHz boost frequency
  • 8GB of DDR4 RAM at 2933 MHz
  • 16GB eMMC solid-state storage
  • Integrated Intel UHD Graphics
  • IGEL OS installed
  • Wi-Fi 6, Gigabit Ethernet, and Bluetooth 5.1 connectivity
  • Features four USB 3.2 Gen 1, two USB 2.0, one HDMI, and one DisplayPort
  • All-in-One chassis measuring 553.4 x 59.4 x 332.7 mm