Philips 43PFS5500/12 43" Full HD LED TV, 60 Hz, HDR10+
Tillverkare: PHILIPS
ID: 43PFS5500/12
Beräknad leverans: 19.05 - 20.05
24st tillgängliga hos importören
Välj din butik
Beställ och hämta efter 5-7 dagar Öppet idag: 10:00 - 18:00 Information om butiken
Beställ och hämta efter 5-7 dagar Öppet idag: 09:00 - 17:00 Information om butiken
Bildförhållande16:9
Skärm diagonal109,2 cm (43")
Upplösning1920 x 1080 pixlar
Diagonal skärmstorlek108 cm
Grafikupplösningar som stöds640 x 480 (VGA), 1366 x 768, 1920 x 1080 (HD 1080)
Videolägen som stöds576p, 720p, 1080p
LED-bakgrundsbelysningcheckmark
Typ av LED-bakgrundsbelysningLED
Motion interpolering frekvens60 hz
SkärmtypLCD
Native bildförhållande16:9
HD-typFull HD
SkärmformPlatt
Skärmuppdateringsfrekvenser som stöds24 Hz, 25 Hz, 30 Hz, 50 Hz, 60 Hz
Standard uppdateringsfrekvens60 hz
Audio
Inbyggd ljuddekoderDolby Audio
Uteffekt (RMS)16 W
Ljudutgångskanaler2.0 kanaler
Inbyggda högtalarecheckmark
Antal talare2
Förstärkt returkanal för audio (eARC)cross
Anslutningar
Antal USB 2.0 anslutningar1
Antal LAN (RJ-45) anslutningar1
Hörlursutgångar1
Digital optisk utgång för ljud1
PC-In (D-Sub)cross
Antal HDMI-portar2
Vanligt gränssnitt (CI)cross
HDMI-version2.0
HDCPcheckmark
Common interface Plus (CI+)cross
Ljudreturkanal (ARC)checkmark
HDCP-version2.3
Vikt & dimension
Höjd564 mm
Bredd956 mm
Djup87 mm
Stativ, bredd75,3 cm
Bredd (med stativ)956 mm
Höjd (med stativ)584 mm
Djup (med stativ)218 mm
Vikt (utan stativ)6,1 kg
Höjd (utan stativ)564 mm
Bredd (utan stativ)956 mm
Djup (utan stativ)87 mm
Vikt (med stativ)6100 g
Strömtillförsel
NätaggregatstypIntern
Strömförbrukning i avslaget läge0,3 W
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
EnergiklassE
Strömförbrukning i väntläge2 W
Växelström Frekvens50 - 60 hz
AC-inspänning100 - 240 V
Strömförbrukning (max)41 W
EnergieffektivitetsskalningA till G
Energieffektivitetsklass (SDR)E
Energieffektivitetsklass (HDR)Ej tillgänglig
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar41 kWh
Nätverk
Nätverksansluten (Ethernet)checkmark
Bluetoothcross
Wi-Ficross
Wi-Fi Directcross
Miracastcross
Förpackning
Vikt inkl. förpackning8,83 kg
Låddjup133 mm
Höjd650 mm
Förpackningens bredd1045 mm
Förpackningens vikt13000 kg
TV-tuner
Typ av tunerDigital
Antal mottagare3 tuners
Digitalt signalformatsystemDVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2, DVB-T2 HD
Management features
KontrolltypFjärr
Elektronisk programguide (EPG)checkmark
Vilolägestimercheckmark
På/av timercross
Automatisk avstängningcheckmark
ECO-lägecheckmark
Röststyrningcross
Programmerbart tidsintervall7 dagar
Bildavstängning (för radio)checkmark
Fungerar med Google Assistantcross
Förpackningens innehåll
Fjärrkontroll ingårcheckmark
Kabel inkluderadAC
Typ av fjärrkontrollStandard
Skrivbordsstativcheckmark
Design
Produktens färgSvart
Gränsssnitt för panelmontering200 x 100 mm