Philips Evnia 32M2C5500W/00 32" QHD, VA, 240Hz curved gamingskärm
Tillverkare: PHILIPS
ID: 32M2C5500W/00
Beräknad leverans: 22.05 - 25.05
2st tillgängliga hos importören
Välj din butik
Beställ och hämta efter 1-2 veckor Öppet idag: 10:00 - 18:00 Information om butiken
Beställ och hämta efter 1-2 veckor Öppet idag: 09:00 - 17:00 Information om butiken
Skärm
Bildpunktavstånd0,2724 x 0,2724 mm
Kontrastförhållande (medel)4000:1
Horisontellt sökområde30 - 255 kHz
Betraktningsvinkel (horisontell)178°
Synfältsvinkel (vertikal)178°
Bildförhållande16:9
Vertikalt sökområde48 - 144 hz
Bildstorlek horisontalt69,7 cm
Bildstorlek vertikalt39,2 cm
Skärm diagonal80 cm (31.5")
Svarstid (medel)1 ms
Färgdjup8 bit
Upplösning2560 x 1440 pixlar
Diagonal skärmstorlek80 cm
Panelstorlek31.5 inch/80 cm
Pekskärmcross
sRGBcheckmark
LED-bakgrundsbelysningcheckmark
Typ av bakgrundsbelysningW-LED
Max uppdateringsfrekvens240 hz
SkärmtypLCD
Anti-glare skärmcheckmark
Native bildförhållande16:9
HD-typQuad HD
Pixeltäthet93,24 ppi
Färgomfång100%
PaneltypVA
SkärmformBöjt
DDC/CIcheckmark
Antal färger16,7 miljoner färger
checkmark
Dimfaktor25%
sRGB-täckning (typisk)122%
NTSC-täckning (typisk)100%
Ljusstyrka (normal)500 cd/m²
DCI-P3-täckning92%
HDR-teknik (High Dynamic Range)DisplayHDR 400
FärgområdesstandardsRGB
Responstid (MPRT)0,5 ms
Anslutningar
LjudutgångJa
Antal HDMI-portar2
HDMI-version2.0
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
Antal Displayportar2
HDCP-version2.2
DisplayPort-version1.4
Hörlursutgångcheckmark
Inbyggd USB-hubbcheckmark
USB-hubbversion3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Antal portar uppströms1
Antal USB typ A-portar nedströms4
Antal USB typ B-portar uppströms1
Vikt & dimension
Bredd (med stativ)700 mm
Höjd (med stativ)601 mm
Djup (med stativ)320 mm
Vikt (utan stativ)6,5 kg
Höjd (utan stativ)426 mm
Bredd (utan stativ)700 mm
Djup (utan stativ)131 mm
Vikt (med stativ)8,35 kg
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig)39,36 W
NätaggregatstypIntern
Strömförbrukning i avslaget läge0,3 W
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
Växelström Frekvens50/60 hz
AC-inspänning100 - 240 V
EnergieffektivitetsskalningA till G
Energieffektivitetsklass (SDR)F
Energieffektivitetsklass (HDR)G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar32 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar65 kWh
Miljökrav
Altitud vid drift0 - 3658 m
Intervall för relativ operativ luftfuktighet20 - 80%
Temperaturintervall (förvaring)-20 - 60 ° C
Temperatur vid drift0 - 40 ° C
Höjd över havet i avstängt läge0 - 12192 m
Förpackning
Vikt inkl. förpackning11,1 kg
Låddjup226 mm
Höjd527 mm
Förpackningens bredd900 mm
Ergonomi
Plug & Play-kompatibelcheckmark
Produktvikt (oz)checkmark
LED-indikatorerDriftindikator, Stand-by
Höjdjusteringcheckmark
Hållare-30 - 30°
Lutningsvinkel-5 - 20°
Svängarmcross
Skärmgränssnitt (OSD)checkmark
Bild-i-bildcheckmark
Gränsssnitt för panelmontering100 x 100 mm
Svängbaracheckmark
Lutningsjusteringcheckmark
Typ av kabellåsanslutningKensington
VESA-fästecheckmark
Justerbar höjd (max)13 cm
Förpackningens innehåll
Bruksanvisningcheckmark
Stå ingårcheckmark
Övriga egenskaper
AnvändarkontrollerPower On/Off; Menu/OK; Input/Up; Game Settings/Down; SmartImage game/Back
Medeltid mellan fel (MTBF)50 h
Ingående synksignal för monitorSeparat synk
Kompatibla operativsystemDDC/CI; Mac OS X; sRGB; Windows 11/10/8.1/8/7
BildförbättringSmartImage game
MyndighetsgodkännandeCB; CE Mark; FCC Class B; ICES-003; CCC; CECP; CEL
MultiView2 x devices; PIP/PBP mode
Delta E2
LowBlue-lägecheckmark
Lättläst lägecheckmark
Med textur
Philips SmartUniformity93 - 105%
Picture-by-Picture (PbP)checkmark
Låg ingångsfördröjningcheckmark
Design
Produktens färgSvart
Positionering på marknadenSpela
Löstagbart stativcheckmark
Prestanda
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccheckmark
Flimmerfriteknikcheckmark
Låg blåljus-teknikcheckmark
Komponent-video-syncSeparat synk
Stöd för VESA Adaptive Synccheckmark
Typ av AMD FreeSyncFreeSync Premium Pro
Multimedia
Inbyggda högtalarecross
Inbyggd kameracross
Hållbarhet
Återvinningsbart förpackningsmaterial100%
Innehåller inteKvicksilver, PVC/BFR
EAN8712581799564
Garanti3 år
Philips Evnia 32M2C5500W/00 är en välvd gamingskärm på 32 tum med en VA-panel och QHD-upplösning (2560 x 1440). Den höga uppdateringsfrekvensen på 240 Hz i kombination med en svarstid på 1 ms (MPRT) är utformad för att leverera följsamma och skarpa rörelser i snabba spel. Skärmens kurvatur och 16:9-bildförhållande syftar till att skapa en mer omslutande visuell upplevelse. Panelens antireflexbehandling minskar störande ljusreflexer från omgivningen, och den har breda betraktningsvinklar på 178 grader.
Nyckelfunktioner:
  • Har en 32-tums välvd VA-panel med QHD-upplösning (2560 x 1440)
  • Erbjuder 240 Hz uppdateringsfrekvens och 1 ms svarstid
  • Stöder DisplayHDR 400 med 500 cd/m² ljusstyrka
  • Visar 122 % av sRGB-färgrymden
  • Är utrustad med AMD FreeSync Premium Pro
  • Ansluts via två HDMI 2.0- och två DisplayPort 1.4-portar
  • Inkluderar en USB 3.2-hubb med fyra nedströmsportar
  • Justeras i höjd (130 mm), vridning (±30°) och lutning (-5/20°)
  • Har ett VESA-fäste på 100 x 100 mm