Philips Evnia 32M2C5500W/00 32" QHD, VA, 240Hz -kaareva pelinäyttö
Valmistaja: PHILIPS
ID: 32M2C5500W/00
Arvioitu toimitus: 22.05. - 25.05.
2kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvapikselitiheys0,2724 x 0,2724 mm
Kontrastisuhde (tyypillinen)4000:1
Skannausalue (vaaka)30 - 255 kHz
Katselukulma, vaakasuora178°
Katselukulma, pystysuora178°
Kuvasuhde16:9
Skannausalue (pysty)48 - 144 Hz
Kuvakoko, vaaka69,7 cm
Kuvakoko, pysty39,2 cm
Näytön halkaisija80 cm (31.5")
Vasteaika (tyypillinen)1 ms
Värin syvyys8 bittiä
Näytön erottelutarkkuus2560 x 1440 pikseliä
Ruudun halkaisija (cm)80 cm
Paneelin koko31.5 inch/80 cm
Kosketusnäyttöcross
sRGBcheckmark
LED-taustavalocheckmark
Taustavalon tyyppiW-LED
Suurin päivitystaajuus240 Hz
Näytön teknologiaLCD
Häikäisemätön näyttöcheckmark
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppiQuad HD
Pikselitiheys93,24 ppi
Värikirjo100%
Paneelin tyyppiVA
Näytön muotoKaareva
DDC/CIcheckmark
Näyttövärejä16,7 miljoonaa väriä
Pinnan kovuus3H
Haze rate25%
sRGB-kattavuus (tyypillinen)122%
NTSC-kattavuus (tyypillinen)100%
Vasteaika (min.)0,5 ms
HDR-tuettucheckmark
Näytön kirkkaus (tavallinen)500 cd/m²
Värialue DCI-P392%
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)DisplayHDR 400
VakiovärialuesRGB
Vasteaika (MPRT)0,5 ms
Liitettävyys
Äänen ulostuloKyllä
HDMI-porttien lukumäärä2
HDMI-versio2.0
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
DisplayPort-portteja2
HDCP versio2.2
DisplayPort versio1.4
Kuulokeliitäntächeckmark
Sisäänrakennettu USB-keskuscheckmark
USB-keskuksen versio3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Upstream -porttien määrä1
USB A-tyypin downstream -porttien määrä4
USB B-tyypin upstream-porttien lukumäärä1
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)700 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)601 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)320 mm
Paino (ilman jalustaa)6,5 kg
Korkeus (ilman jalustaa)426 mm
Leveys (ilman jalustaa)700 mm
Syvyys (ilman jalustaa)131 mm
Paino (jalustan kanssa)8,35 kg
Virranhallinta
Virrankulutus39,36 W
Virtalähteen tyyppiSisäinen
Virrankulutus (pois päältä)0,3 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)F
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti32 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti65 kWh
Ympäristöolosuhteet
Käyttökorkeus0 - 3658 m
Käytön suhteellinen kosteus (H-H)20 - 80%
Varastointilämpötila-20 - 60 °C
Käyttölämpötila (T-T)0 - 40 °C
Käytön ulkopuolinen korkeus0 - 12192 m
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino11,1 kg
Pakkauksen syvyys226 mm
Pakkauksen korkeus527 mm
Pakkauksen leveys900 mm
Ergonomia
Plug & Play -yhteensopivacheckmark
Kaapelilukkopaikkacheckmark
LED-merkkivalotKäyttö, Valmiustila
Korkeudensäätöcheckmark
Kääntyvä kulma alue-30 - 30°
Kallistuskulma-5 - 20°
Pivot-toimintocross
On Screen Display (OSD)checkmark
Kuva kuvassacheckmark
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
Kääntyvyyscheckmark
Korkeussäätöcheckmark
Kaapelilukon aukkotyyppiKensington
VESA-kiinnityscheckmark
Säädettävä korkeus (max)13 cm
Pakkauksen sisältö
Käyttöopascheckmark
Jalusta sisältyycheckmark
Muut ominaisuudet
KäyttäjäkontrollitPower On/Off; Menu/OK; Input/Up; Game Settings/Down; SmartImage game/Back
Keskimääräinen vikaantumisaika50 h
Näytön synkronoinnin tulosignaaliErillinen synkronointi
Yhteensopivat käyttöjärjestelmätDDC/CI; Mac OS X; sRGB; Windows 11/10/8.1/8/7
KuvanparannusSmartImage game
Säännöstenmukaiset hyväksynnätCB; CE Mark; FCC Class B; ICES-003; CCC; CECP; CEL
MultiView2 x devices; PIP/PBP mode
Delta E2
LowBlue-tilacheckmark
EasyRead-tilacheckmark
Ulkokuoren pintatyyppiPintakäsitelty
Philips SmartUniformity93 - 105%
Picture by picture -toiminto (PbP)checkmark
Matala syöttöviivecheckmark
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
Asema markkinoillaPelaaminen
Irrotettava tukicheckmark
Suorituskyky
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccheckmark
Välkkymätön teknologiacheckmark
Matala sinivalo -teknologiacheckmark
Komponentin videosynkronointiErillinen synkronointi
VESA Adaptive Sync -tukicheckmark
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync Premium Pro
Multimedia
Sisäiset kaiuttimetcross
Sisäänrakennettu kameracross
Kierrätettävä pakkausmateriaali100%
Ei sisälläElohopea, PVC/BFR
EAN8712581799564
Takuu3 vuotta
Visuaalista suorituskykyä täydentää DisplayHDR 400 -sertifiointi, joka laajentaa näytön dynaamista aluetta ja parantaa kirkkauden ja värien toistoa sitä tukevassa sisällössä. Liitäntöinä on kaksi HDMI 2.0 -porttia, kaksi DisplayPort 1.4 -porttia sekä integroitu USB 3.2 -keskitin, jossa on neljä alavirtaporttia oheislaitteiden kytkemistä varten. Jalusta on monipuolisesti säädettävissä: se mahdollistaa korkeuden, kallistuksen ja sivuttaiskäännön säätämisen. Lisäksi näyttö on yhteensopiva 100 x 100 mm VESA-kiinnityksen kanssa.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • 32 tuuman näyttö QHD-resoluutiolla (2560 x 1440)
  • Kaareva VA-paneeli 16:9-kuvasuhteella
  • 240 Hz virkistystaajuus ja 1 ms vasteaika