Deltaco Smart Home Filament SH-LFE27A60S - smart bulb, E27, 5.5W, dimmable, Wi-Fi
Manufacturer: DELTACO
ID: SH-LFE27A60S
-38%
Show VAT 0%
Show VAT 25,5%
Multitronic Vaasa
Multitronic Pietarsaari
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Lappeenranta
Multitronic Mariehamn
Key Specifications
Learn more
Benefit with campaign price
Specifications
Description
Store availability 2
Delivery
Price development
| Weight & dimensions | |
| Weight | 33 g |
| Height | 105 mm |
| Width | 60 mm |
| Depth | 60 mm |
| Length | 60 mm |
| Energy management | |
| Energy efficiency class | G |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy consumption per 1000 hours | 5 kWh |
| Packaging content | |
| Manual |  |
| Quantity per pack | 40 pc(s) |
| Other features | |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Performance | |
| Works with Amazon Alexa |  |
| Works with the Google Assistant |  |
| Features | |
| Interface | Wi-Fi |
| Type | Smart bulb |
| Wi-Fi standards | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bulb power | 5.5 W |
| Product colour | Transparent |
| Bulb type | LED |
| Luminous flux | 470 lm |
| Product type | Smart bulb |
| Colour temperature (min) | 1800 K |
| Colour temperature (max) | 6500 K |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 94059900 |
| EAN | 7333048045126 |
SH-LFE27A60S is a smart spiral LED lamp that can be placed in any E27 socket. The lamp is dimmable via the app so that you can set the desired brightness and you can also change the color temperature from warm white to cold white to get the right feeling in the room. The power of the SH-LFE27A60s is 5.5W, which is equivalent to about 50W from a traditional light bulb.