Thomson 65QG7C14 65" 4K QLED Pro Google TV, 144 Hz, Dolby Vision, HDR10
Tillverkare: THOMSON
ID: 65QG7C14
Välj modell
Beräknad leverans: 15.05 - 18.05
10st tillgängliga hos importören
Välj din butik
Beställ och hämta efter 1-4 dagar Öppet idag: 10:00 - 18:00 Information om butiken
Beställ och hämta efter 1-4 dagar Öppet idag: 09:00 - 17:00 Information om butiken
Skärm
Kontrastförhållande (medel)1000:1
Bildförhållande16:9
Skärm diagonal165,1 cm (65")
Ljusstyrka350 cd/m²
Upplösning4K 3840 x 2160 pixels
Diagonal skärmstorlek164 cm
Grafikupplösningar som stöds3840 x 2160
Kontrastförhållande (dynamisk)100000:1
SkärmtypQLED Pro
Native bildförhållande16:9
HD-typ4K Ultra HD
SkärmformPlatt
Standard uppdateringsfrekvens144 hz
Audio
Inbyggd ljuddekoderDolby Atmos
Uteffekt (RMS)12 W
Inbyggda högtalarecheckmark
Antal talare2
Förstärkt returkanal för audio (eARC)checkmark
Anslutningar
Antal USB 2.0 anslutningar1
Antal LAN (RJ-45) anslutningar1
Hörlursutgångar1
DVI-portcross
Digital optisk utgång för ljud1
PC-In (D-Sub)cross
Ljudingång (vänster och höger)1
Antal HDMI-portar4
Vanligt gränssnitt (CI)checkmark
HDMI-version2.1
HDCPcheckmark
Common interface Plus (CI+)checkmark
Ljudreturkanal (ARC)checkmark
Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar2
HDMI Quick Switchcheckmark
Vikt & dimension
Höjd869 mm
Bredd1446 mm
Djup79 mm
Bredd (med stativ)1446 mm
Höjd (med stativ)869 mm
Djup (med stativ)281 mm
Höjd (utan stativ)834 mm
Bredd (utan stativ)1446 mm
Djup (utan stativ)79 mm
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig)101 W
NätaggregatstypIntern
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
EnergiklassF
Växelström Frekvens50/60 hz
Strömförbrukning (max)102 W
Energieffektivitetsklass (SDR)F
Energieffektivitetsklass (HDR)F
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar101 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar102 kWh
Nätverk
Wi-Fi-standarder802.11 a/b/g/n/ac/ax
Nätverksansluten (Ethernet)checkmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Wi-Fi Directcheckmark
Miracastcheckmark
TV-tuner
Analogt signalformatsystemNTSC, NTSC 3.58, NTSC J, PAL M
Typ av tunerAnalog och digital
Antal mottagare3 tuners
Digitalt signalformatsystemDVB, DVB-C, DVB-C2, DVB-CI, DVB-CI+, DVB-S2, DVB-SH
Management features
Elektronisk programguide (EPG)checkmark
På/av timercross
Röststyrningcheckmark
Fungerar med Google Assistantcheckmark
Förpackningens innehåll
Fjärrkontroll ingårcheckmark
Skrivbordsstativcheckmark
Design
Produktens färgSvart
På / av-knappcheckmark
VESA-fästecheckmark
Prestanda
Ljuddämpningcheckmark
Spellägecheckmark
Ljussensorcross
Lokal nedtoningcross
checkmark
Smart-TV
Installerat operativsystemGoogle TV
Internet-TVcheckmark
Smart-TVcheckmark
Skärmspeglingcheckmark
EAN9120106662405
Garanti3 år
Denna 65-tums TV har en QLED Pro-panel med Quantum Dot-teknik, vilket ger ett brett färgomfång och balanserad ljusstyrka. Skärmen har en 4K UHD-upplösning (3840 × 2160 pixlar) för en detaljerad bildåtergivning. En inbyggd uppdateringsfrekvens på 144 Hz säkerställer jämna rörelser, vilket är funktionellt för innehåll med snabba sekvenser som sport och spel. Stöd för Dolby Vision och HDR10 optimerar bildens kontrast och färgnivåer scen för scen för kompatibelt material.
Operativsystemet Google TV samlar innehåll från olika streamingtjänster och appar på en startskärm med personliga rekommendationer. Flera användarprofiler kan skapas, inklusive ett dedikerat läge för barn. Den integrerade Google Assistant möjliggör röststyrning av TV:n och anslutna smarta hemenheter. Ljudsystemet består av två högtalare med en total uteffekt på 24 W och har stöd för Dolby Atmos-ljudformat. TV:n är monterad på ett centralt stativ som kan vridas upp till 30 grader för flexibel placering.
Nyckelfunktioner:
  • Skärmstorlek på 65 tum med QLED Pro-teknik
  • Upplösning i 4K UHD (3840 × 2160 pixlar)
  • Uppdateringsfrekvens på 144 Hz för följsamma rörelser