Thomson 65QG7C14 65" 4K QLED Pro Google TV, 144 Hz, Dolby Vision, HDR10
Valmistaja: THOMSON
ID: 65QG7C14
Valitse malli
Arvioitu toimitus: 15.05. - 18.05.
10kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 1-4 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 1-4 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Näyttö
Kontrastisuhde (tyypillinen)1000:1
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija165,1 cm (65")
Näytön kirkkaus350 cd/m²
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)164 cm
Tuetut grafiikan erottelutarkkuudet3840 x 2160
Kontrastisuhde (dynaaminen)100000:1
Näytön teknologiaQLED Pro
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Näytön muotoTasainen
Natiivi virkistystaajuus144 Hz
Ääni
ÄänidekooderitDolby Atmos
Nimellisteho RMS12 W
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Kaiuttimien lukumäärä2
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä1
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Kuulokelähdöt1
DVI-portticross
Digitaalisen äänen optinen lähtö1
Tietokone sisään (D-Sub)cross
Ääni sisään (V,O)1
HDMI-porttien lukumäärä4
Yhteinen rajapinta (CI)checkmark
HDMI-versio2.1
HDCPcheckmark
Yhteinen rajapinta plus (CI+)checkmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä2
HDMI-pikakytkincheckmark
Paino ja mitat
Tuotteen korkeus869 mm
Tuotteen leveys1446 mm
Tuotteen syvyys79 mm
Laitteen leveys (jalustan kanssa)1446 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)869 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)281 mm
Korkeus (ilman jalustaa)834 mm
Leveys (ilman jalustaa)1446 mm
Syvyys (ilman jalustaa)79 mm
Virranhallinta
Virrankulutus101 W
Virtalähteen tyyppiSisäinen
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
EnergialuokkaF
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
Tehonkulutus (maks.)102 W
Energiatehokkuusluokka (SDR)F
Energiatehokkuusluokka (HDR)F
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti101 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti102 kWh
Verkko
Wi-Fi-standardit802.11 a/b/g/n/ac/ax
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Wi-Fi Directcheckmark
Miracastcheckmark
TV-viritin
Analogisen signaalin järjestelmäNTSC, NTSC 3.58, NTSC J, PAL M
Virittimen tyyppiAnaloginen & digitaalinen
Virittimien lukumäärä3 viritin(tä)
Digitaalisignaalimuodon järjestelmäDVB, DVB-C, DVB-C2, DVB-CI, DVB-CI+, DVB-S2, DVB-SH
Hallintaominaisuudet
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
Päälle/pois ajastincross
Ääniohjauscheckmark
Toimii Google Assistantin kanssacheckmark
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Työpöytätelinecheckmark
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
On/off-kytkincheckmark
VESA-kiinnityscheckmark
Suorituskyky
Melun vähentäminencheckmark
Pelitilacheckmark
Ympäristön valotunnistincross
Paikallinen himmennyscross
HDR-tuettucheckmark
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuGoogle TV
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Näytön peilauscheckmark
EAN9120106662405
Takuu3 vuotta
Thomson 65QG7C14 on 65-tuumainen QLED Pro -televisio, joka on varustettu 4K UHD -resoluutiolla. Sen näyttöpaneeli käyttää Quantum Dot -nanokristalleja, jotka tuottavat tasapainoisen kirkkauden, korkean kontrastin ja laajan väriskaalan. Laitteen 144 Hz:n natiivi virkistystaajuus takaa sulavan liiketoiston, mikä on eduksi nopealiikkeisessä sisällössä, kuten urheilussa ja peleissä. Lisäksi televisio tukee Dolby Vision ja HDR10 -laajasävykuvatekniikoita, jotka parantavat kuvan yksityiskohtia sekä kirkkailla että tummilla alueilla.
Television muotoilussa on huomioitu sijoittelun joustavuus. Sen keskeinen jalusta on varustettu kääntömekanismilla, joka sallii näytön kääntämisen enintään 30 astetta sivusuunnassa. Tämän ansiosta katselukulman säätäminen eri paikkoihin on vaivatonta. Laitteessa on myös 200 x 200 mm VESA-standardin mukainen kiinnitysvalmius seinäasennusta varten. Langattomat yhteydet hoituvat Wi-Fi 6- ja Bluetooth 5.0 -standardien kautta.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näytön koko 65 tuumaa (164 cm) ja 4K UHD -resoluutio
  • QLED Pro -näyttöpaneeli Quantum Dot -tekniikalla
  • Natiivi 144 Hz virkistystaajuus takaa sulavan liiketoiston
  • Tukee Dolby Vision ja HDR10 -laajasävykuvaa
  • Äänentoisto Dolby Atmos -tilaäänitekniikalla
  • Käyttöjärjestelmänä Google TV integroidulla Google Assistantilla
  • Neljä HDMI 2.1 -liitäntää ja eARC-tuki
  • Langattomat yhteydet Wi-Fi 6 (802.11ax) ja Bluetooth 5.0
  • Keskeinen jalusta 30 asteen kääntötoiminnolla
  • VESA-seinäkiinnityksen standardi 200 × 200 mm