Philips Evnia 3000 34M2C3500L 34" WQHD, VA, 180Hz, HDR10 curved gamingskärm
Tillverkare: PHILIPS
ID: 34M2C3500L/00
Beräknad leverans: 15.05 - 18.05
40+st tillgängligt
Välj din butik
Beställ och hämta efter 1-4 dagar Öppet idag: 10:00 - 18:00 Information om butiken
Beställ och hämta efter 1-4 dagar Öppet idag: 09:00 - 17:00 Information om butiken
Beställ och hämta, 2st i lager Öppet idag: 10:00 - 17:00 Information om butiken
Beskrivning
På lager i butiker 1
Skärm
Bildpunktavstånd0,23175 x 0,23175 mm
Kontrastförhållande (medel)4000:1
Horisontellt sökområde30 - 255 kHz
Betraktningsvinkel (horisontell)178°
Synfältsvinkel (vertikal)178°
Bildförhållande21:9
Vertikalt sökområde48 - 180 hz
Bildstorlek horisontalt79,7 cm
Bildstorlek vertikalt33,4 cm
Skärm diagonal86,4 cm (34")
Svarstid (medel)1 ms
Färgdjup10 bit
Upplösning3440 x 1440 pixlar
Diagonal skärmstorlek86,36 cm
Panelstorlek34 inch/86.36 cm
Pekskärmcross
sRGBcheckmark
SmartResponse0,5 ms
LED-bakgrundsbelysningcheckmark
Typ av bakgrundsbelysningW-LED
Max uppdateringsfrekvens180 hz
SkärmtypLCD
Anti-glare skärmcheckmark
Native bildförhållande21:9
HD-typWide Quad HD
Pixeltäthet109,68 ppi
Färgomfång105%
PaneltypFast VA
SkärmformKonkav skärm
DDC/CIcheckmark
Antal färger1,07 miljarder färger
Benämning av dynamiskt kontrastförhållandeMega Infinity DCR
checkmark
Dimfaktor25%
sRGB-täckning (typisk)125%
Adobe RGB-täckning90%
NTSC-täckning (typisk)105%
Ljusstyrka (normal)300 cd/m²
DCI-P3-täckning94%
HDR-teknik (High Dynamic Range)High Dynamic Range 10 (HDR10)
Bildskärmens krökning1500R
FärgområdesstandardsRGB
Responstidens mätningstypGTG (Gray to Gray)
Anslutningar
LjudutgångJa
Hörlursutgångar1
Antal HDMI-portar2
HDMI-version2.0
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
Antal Displayportar2
HDCP-version2.2
DisplayPort-version1.4
Hörlursutgångcheckmark
Inbyggd USB-hubbcross
Vikt & dimension
Bredd (med stativ)808 mm
Höjd (med stativ)464 mm
Djup (med stativ)251 mm
Vikt (utan stativ)6,5 kg
Höjd (utan stativ)369 mm
Bredd (utan stativ)808 mm
Djup (utan stativ)69 mm
Vikt (med stativ)7,33 kg
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig)31 W
NätaggregatstypIntern
Strömförbrukning i avslaget läge0,3 W
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
Växelström Frekvens50/60 hz
AC-inspänning100 - 240 V
EnergieffektivitetsskalningA till G
Energieffektivitetsklass (SDR)F
Energieffektivitetsklass (HDR)G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar31 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar60 kWh
Miljökrav
Altitud vid drift0 - 3658 m
Intervall för relativ operativ luftfuktighet20 - 80%
Temperaturintervall (förvaring)-20 - 60 ° C
Temperatur vid drift0 - 40 ° C
Höjd över havet i avstängt läge0 - 12192 m
Förpackning
Vikt inkl. förpackning9,47 kg
Låddjup188 mm
Höjd480 mm
Förpackningens bredd930 mm
Ergonomi
Plug & Play-kompatibelcheckmark
Produktvikt (oz)checkmark
LED-indikatorerStand-by, Driftindikator
Höjdjusteringcross
Lutningsvinkel-5 - 20°
Svängarmcross
Skärmgränssnitt (OSD)checkmark
Bild-i-bildcheckmark
Gränsssnitt för panelmontering100 x 100 mm
Svängbaracross
Antal OSD språk21
Lutningsjusteringcheckmark
Typ av kabellåsanslutningKensington
VESA-fästecheckmark
Förpackningens innehåll
Kabel inkluderadDisplayPort, AC, HDMI
Bruksanvisningcheckmark
Stå ingårcheckmark
Övriga egenskaper
AnvändarkontrollerPower On/Off; Menu/OK; Input/Up; Game Settings/Down; SmartImage game/Back
Medeltid mellan fel (MTBF)50000 h
Ingående synksignal för monitorSeparat synk
Kompatibla operativsystemDDC/CI; Mac OS X; sRGB; Windows 11/10
BildförbättringSmartImage game
MultiView2 x Devices; PIP/PBP mode
Delta E2
LowBlue-lägecheckmark
Lättläst lägecheckmark
Med textur
Philips SmartUniformity93 - 105%
Picture-by-Picture (PbP)checkmark
Låg ingångsfördröjningcheckmark
Design
Produktens färgSvart
Positionering på marknadenSpela
Löstagbart stativcheckmark
FärgnamnKol
Prestanda
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccheckmark
Flimmerfriteknikcheckmark
Låg blåljus-teknikcheckmark
Komponent-video-syncSeparat synk
Stöd för VESA Adaptive Synccheckmark
Multimedia
Inbyggda högtalarecross
Inbyggd kameracross
Hållbarhet
Innehåller intePVC/BFR, Kvicksilver
EAN8721038001945
Garanti3 år
Philips Evnia 3000 34M2C3500L är en 34-tums välvd gamingskärm med en VA-panel som levererar en WQHD-upplösning på 3440 x 1440 pixlar i bildförhållandet 21:9. Skärmens prestanda är anpassad för spel med en uppdateringsfrekvens på 180 Hz och en responstid på 0,5 ms. Panelen har en typisk ljusstyrka på 300 cd/m² och ett statiskt kontrastförhållande på 4000:1, vilket ger djupa svärta och tydliga detaljer i mörka scener. Adaptive Sync-teknik är integrerad för att motverka screen tearing och stuttering under spel.
Anslutningsmöjligheterna består av två HDMI 2.0-portar, två DisplayPort 1.4-portar samt ett hörlursuttag. Stativet tillåter justering av lutningen mellan -5 och +20 grader för att optimera betraktningsvinkeln. Skärmen saknar inbyggda högtalare och USB-hubb. För alternativa monteringslösningar är den kompatibel med VESA-standarden och har ett fästmönster på 100 x 100 mm. Energiförbrukningen vid standardanvändning är 31 kWh per 1000 timmar, vilket placerar den i energiklass F.
Nyckelfunktioner:
  • 34-tums välvd VA-panel med 21:9 bildförhållande
  • WQHD-upplösning på 3440 x 1440 pixlar
  • 180 Hz uppdateringsfrekvens för följsamma rörelser
  • 0,5 ms responstid minimerar rörelseoskärpa
  • Adaptive Sync-teknik för att motverka screen tearing
  • Stöd för HDR10 för utökat kontrastomfång
  • Två HDMI 2.0-portar och två DisplayPort 1.4-portar
  • Justerbar lutning för ergonomisk anpassning
  • Kompatibel med VESA-fäste på 100 x 100 mm