LG 38WR85QC-W 38" UWQHD, Nano IPS curved skärm med USB-C hub och KVM-switch
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.| Skärm | |
| Bildpunktavstånd | 0,2291 x 0,2291 mm |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Bildförhållande | 21:9 |
| Skärm diagonal | 96,5 cm (38") |
| Svarstid (medel) | 1 ms |
| Färgdjup | 10 bit |
| Upplösning | 3840 x 1600 pixlar |
| Diagonal skärmstorlek | 95,29 cm |
| Pekskärm |  |
| Max uppdateringsfrekvens | 144 hz |
| Skärmtyp | LCD |
| Anti-glare skärm |  |
| Native bildförhållande | 21:9 |
| HD-typ | UltraWide Quad HD |
| Pixeltäthet | 109 ppi |
| Färgomfång | 98% |
| Paneltyp | IPS |
| Skärmform | Konkav skärm |
| Antal färger | 1,07 miljarder färger |
| Ljusstyrka (normal) | 450 cd/m² |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | DisplayHDR 600, HDR Effect |
| Bildskärmens krökning | 2300R |
| Färgområdesstandard | DCI-P3 |
| Anslutningar | |
| Ljudanslutning | 3,5mm |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| HDMI |  |
| HDCP |  |
| Antal Displayportar | 1 |
| HDCP-version | 2.3 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Hörlursutgång |  |
| Inbyggd USB-hubb |  |
| USB-hubbversion | 3.0 |
| Antal portar uppströms | 1 |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 4 |
| USB-strömleverans |  |
| USB-strömförsörjning upp till | 90 W |
| Vikt & dimension | |
| Bredd (med stativ) | 896,6 mm |
| Höjd (med stativ) | 594,4 mm |
| Djup (med stativ) | 307,3 mm |
| Vikt (utan stativ) | 7,98 kg |
| Höjd (utan stativ) | 393,7 mm |
| Bredd (utan stativ) | 896,6 mm |
| Djup (utan stativ) | 109,2 mm |
| Vikt (med stativ) | 10,5 kg |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning (vanlig) | 80 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 37 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 95 kWh |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 1718663 |
| Nätverk | |
| Nätverksansluten (Ethernet) |  |
| Förpackning | |
| Vikt inkl. förpackning | 14,3 kg |
| Låddjup | 236,2 mm |
| Höjd | 538,5 mm |
| Förpackningens bredd | 1059,2 mm |
| Förpackningstyp | Låda |
| Ergonomi | |
| Produktvikt (oz) |  |
| Höjdjustering |  |
| Hållare | -15 - 15° |
| Lutningsvinkel | -5 - 25° |
| Svängarm |  |
| Bild-i-bild |  |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Svängbara |  |
| Lutningsjustering |  |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| VESA-fäste |  |
| Justerbar höjd (max) | 11 cm |
| Förpackningens innehåll | |
| Kabel inkluderad | DisplayPort, HDMI, USB typ A till USB typ B, USB Type-C |
| Stå ingår |  |
| Övriga egenskaper | |
| Antal RJ-45-portar | 1 |
| Varumärkesspecifika teknologier | Black Stabiliser, Crosshair, DAS Mode, Super+ Resolution |
| Design | |
| Produktens färg | Vit |
| Positionering på marknaden | Business |
| Löstagbart stativ |  |
| Fötter färg | Vit |
| Prestanda | |
| smarta funktioner | Energisparande |
| NVIDIA G-SYNC |  |
| AMD FreeSync |  |
| Flimmerfriteknik |  |
| Låg blåljus-teknik |  |
| Stöd för VESA Adaptive Sync |  |
| Typ av NVIDIA G-SYNC | G-SYNC |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync Premium Pro |
| Multimedia | |
| Uteffekt (RMS) | 14 W |
| Inbyggda högtalare |  |
| Inbyggd kamera |  |
| Antal talare | 2 |
| EAN | 8806084903235 |
| Garanti | 1 år |
LG 38WR85QC-W är en ultrabred, välvd bildskärm med en 38-tums Nano IPS-panel. Den erbjuder en upplösning på 3840 x 1600 pixlar och en uppdateringsfrekvens på 144 Hz, vilket ger en jämn återgivning vid både arbete med flera program och hantering av rörligt innehåll. Panelens egenskaper säkerställer hög färgnoggrannhet och breda betraktningsvinklar, lämpligt för uppgifter som kodning, datanalys och innehållsskapande. Skärmens breda 21:9-format ger ett stort arbetsutrymme som underlättar effektiv multitasking.
För anslutning finns en USB-C-port som levererar upp till 90 W ström, vilket förenklar anslutning och laddning av en bärbar dator med en enda kabel. En inbyggd KVM-switch gör det möjligt att styra två datorer med samma uppsättning tangentbord och mus, och en USB 3.0-hubb ger ytterligare portar för tillbehör. Anslutningsmöjligheterna kompletteras av en DisplayPort 1.4- och två HDMI 2.1-portar. Stativet erbjuder ergonomiska justeringar för höjd, lutning och vridning, och skärmen är kompatibel med VESA-fästen (100 x 100 mm) för alternativa monteringslösningar.
Nyckelfunktioner:- Svarstid på 1 ms (GtG)
- Ljusstyrka på 450 cd/m² och kontrastförhållande på 1000:1
- VESA DisplayHDR 600 med 98 % täckning av DCI-P3-färgrymden
- Stöd för AMD FreeSync Premium Pro och NVIDIA G-SYNC
- Integrerade stereohögtalare (2 x 7 W)