LG 38WR85QC-W 38" UWQHD, Nano IPS -kaareva näyttö, USB-C hub ja KVM-kytkin
Tärkeimmät tekniset tiedot
| Kuvapikselitiheys | 0,2291 x 0,2291 mm |
| Kontrastisuhde (tyypillinen) | 1000:1 |
| Katselukulma, vaakasuora | 178° |
| Katselukulma, pystysuora | 178° |
| Kuvasuhde | 21:9 |
| Näytön halkaisija | 96,5 cm (38") |
| Vasteaika (tyypillinen) | 1 ms |
| Värin syvyys | 10 bittiä |
| Näytön erottelutarkkuus | 3840 x 1600 pikseliä |
| Ruudun halkaisija (cm) | 95,29 cm |
| Kosketusnäyttö |  |
| Suurin päivitystaajuus | 144 Hz |
| Näytön teknologia | LCD |
| Häikäisemätön näyttö |  |
| Vakiokuvasuhde | 21:9 |
| HD-tyyppi | UltraWide Quad HD |
| Pikselitiheys | 109 ppi |
| Värikirjo | 98% |
| Paneelin tyyppi | IPS |
| Näytön muoto | Kaareva |
| Näyttövärejä | 1,07 miljardia väriä |
| HDR-tuettu |  |
| Näytön kirkkaus (tavallinen) | 450 cd/m² |
| Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR) | DisplayHDR 600, HDR Effect |
| Näytön kaarevuusarvo | 2300R |
| Vakiovärialue | DCI-P3 |
| Liitettävyys | |
| Äänen sisääntulo | 3.5mm |
| HDMI-porttien lukumäärä | 1 |
| HDMI-versio | 2.1 |
| HDMI |  |
| HDCP |  |
| DisplayPort-portteja | 1 |
| HDCP versio | 2.3 |
| DisplayPort versio | 1.4 |
| Kuulokeliitäntä |  |
| Sisäänrakennettu USB-keskus |  |
| USB-keskuksen versio | 3.0 |
| Upstream -porttien määrä | 1 |
| USB A-tyypin downstream -porttien määrä | 4 |
| USB Power Delivery |  |
| USB Power Delivery asti | 90 W |
| Paino ja mitat | |
| Laitteen leveys (jalustan kanssa) | 896,6 mm |
| Laitteen korkeus (jalustan kanssa) | 594,4 mm |
| Laitteen syvyys (jalustan kanssa) | 307,3 mm |
| Paino (ilman jalustaa) | 7,98 kg |
| Korkeus (ilman jalustaa) | 393,7 mm |
| Leveys (ilman jalustaa) | 896,6 mm |
| Syvyys (ilman jalustaa) | 109,2 mm |
| Paino (jalustan kanssa) | 10,5 kg |
| Virranhallinta | |
| Virrankulutus | 80 W |
| Virrankulutus (pois päältä) | 0,3 W |
| Virrankulutus valmiustilassa | 0,5 W |
| AC-syöttötaajuus | 50/60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 100 - 240 V |
| Energiatehokkuusasteikko | A - G |
| Energiatehokkuusluokka (SDR) | F |
| Energiatehokkuusluokka (HDR) | G |
| Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti | 37 kWh |
| Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti | 95 kWh |
| Euroopan tuoterekisterin energiamerkintäkoodi (EPREL) | 1718663 |
| Verkko | |
| Ethernet LAN |  |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 14,3 kg |
| Pakkauksen syvyys | 236,2 mm |
| Pakkauksen korkeus | 538,5 mm |
| Pakkauksen leveys | 1059,2 mm |
| Pakkaustyyppi | Laatikko |
| Ergonomia | |
| Kaapelilukkopaikka |  |
| Korkeudensäätö |  |
| Kääntyvä kulma alue | -15 - 15° |
| Kallistuskulma | -5 - 25° |
| Pivot-toiminto |  |
| Kuva kuvassa |  |
| VESA-asennusliitännät | 100 x 100 mm |
| Kääntyvyys |  |
| Korkeussäätö |  |
| Kaapelilukon aukkotyyppi | Kensington |
| VESA-kiinnitys |  |
| Säädettävä korkeus (max) | 11 cm |
| Pakkauksen sisältö | |
| Sisältää johdot | DisplayPort, HDMI, USB-tyyppi A - USB-tyyppi B, USB Type-C |
| Jalusta sisältyy |  |
| Muut ominaisuudet | |
| RJ-45 porttien määrä | 1 |
| Tuotekohtaiset tekniikat | Black Stabiliser, Crosshair, DAS Mode, Super+ Resolution |
| Suunnittelu | |
| Tuotteen väri | Valkoinen |
| Asema markkinoilla | Yritys |
| Irrotettava tuki |  |
| Jalkojen väri | Valkoinen |
| Suorituskyky | |
| Älytilat | Energiansäästö |
| NVIDIA G-SYNC |  |
| AMD FreeSync |  |
| Välkkymätön teknologia |  |
| Matala sinivalo -teknologia |  |
| VESA Adaptive Sync -tuki |  |
| NVIDIA G-SYNC -tyyppi | G-SYNC |
| AMD FreeSync -tyyppi | FreeSync Premium Pro |
| Multimedia | |
| Nimellisteho RMS | 14 W |
| Sisäiset kaiuttimet |  |
| Sisäänrakennettu kamera |  |
| Kaiuttimien lukumäärä | 2 |
| EAN | 8806084903235 |
| Takuu | 1 vuosi |
LG 38WR85QC-W on kaareva ultralaajakuvamonitori, joka on suunniteltu tuottavuutta vaativiin tehtäviin. Sen 38-tuumainen Nano IPS -paneeli tarjoaa 3840 x 1600 pikselin resoluution, mikä luo laajan työtilan ammattikäyttöön. Laaja 21:9-kuvasuhde soveltuu erityisesti tehtäviin, jotka vaativat rinnakkain aseteltuja ikkunoita, kuten koodaukseen tai data-analyysiin. 144 Hz:n virkistystaajuus takaa sulavan liiketoiston, ja paneelitekniikka mahdollistaa tarkat värit sekä laajat 178 asteen katselukulmat.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Näytön koko 38 tuumaa ja resoluutio 3840 x 1600
- Kaareva Nano IPS -paneeli 21:9-kuvasuhteella
- Enimmäisvirkistystaajuus 144 Hz ja vasteaika 1 ms
- Kirkkaus 450 cd/m² ja VESA DisplayHDR 600 -tuki
- Väripeitto 98 % (DCI-P3) ja 1,07 miljardia väriä
- Liitännät: 2 x HDMI 2.1, 1 x DisplayPort 1.4, USB-C (90 W virransyöttö)