AeroCool ACCS-PV12012.11 Cyclon Mini mini-tower chassi med fönster, svart
Tillverkare: AEROCOOL
ID: ACCS-PV12012.11
Beräknad leverans: 20.05 - 21.05
40+st tillgängliga hos importören
Välj din butik
Beställ och hämta efter 5-7 dagar Öppet idag: Stängt (Kristi himmelsfärdsdag) Information om butiken
Beställ och hämta efter 5-7 dagar Öppet idag: Stängt Information om butiken
Anslutningar
LjudanslutningJa
LjudutgångJa
Antal USB 2.0 anslutningar1
Uttag för mikrofon/linje incheckmark
Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)-portar1
Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar1
Vikt & dimension
Vikt2,6 kg
Höjd381 mm
Bredd175 mm
Djup360 mm
Material tjocklek0,5 mm
Lagringsmedia
Hårddiskstorlek som stöds2.5,3.5"
Antal lagringsenheter som stöds5
Kombolåda HDD/SSDcross
Förpackning
Vikt inkl. förpackning3,3 kg
Förpackningens innehåll
Bruksanvisningcheckmark
Kylning
Kylningcheckmark
Maximal främre fläktar2
Frontfläktdiametrar som stöds120 mm
Bakre fläktdiametrar som stöds80,90 mm
Antal bakfläktar som stöds (max)1
Bakre fläktar installerade1x 80 mm
Flytande kylförmågacross
Övriga egenskaper
Expansionsplatser4
Strömlysdiodcross
På / av-knappcheckmark
Design
ModellPC
Rackmonteringcross
FormfaktorMini Tower
MaterialStål
Produktens färgSvart
Belysningcheckmark
Förbättrad kabelhanteringcheckmark
Återställningsknappcheckmark
Som stöds moderkorts formfaktorermicro ATX, Mini-ITX
Kylning typLuft
Anti-dammfiltercheckmark
Antal 3,5 "vikar2
BelysningsfärgBlå, Grön, Röd
Lämplig förSpela
Sidorutacheckmark
Antal interna 3,5 "platser2
Maximal CPU-kylarhöjd14,7 cm
Maximal grafikkortslängd30 cm
Antalet expansionsplatser4
BelysningsplatsFramsida
Antal 2,5 "vikar3
checkmark
Panel(er) i härdat glascross
Strömförsörjning
Strömförsörjning platsBotten
Strömförsörjning ingårcross
Strömförsörjningsstorlekar som stödsATX
Egenskaper
ProdukttypDatorchassi
EAN4718009152168
Garanti1 år
AeroCool Cyclon Mini är ett kompakt chassi av typen Mini Tower, konstruerat i stål för Micro ATX- och Mini-ITX-moderkort. Chassits frontpanel har en integrerad belysning med flera valbara färger, vilket ger en distinkt estetik. Ett sidofönster ger insyn till systemets interna komponenter och den övergripande konfigurationen. Med sina mått på 175 x 381 x 360 mm är modellen utformad för att passa i utrymmesbegränsade miljöer utan att kompromissa med grundläggande funktionalitet.
Internt erbjuder chassit plats för standard ATX-nätaggregat med en maximal längd på 180 mm och CPU-kylare upp till 147 mm i höjd. Lagringskapaciteten är flexibel med två fack för 3,5-tums hårddiskar och tre dedikerade fack för 2,5-tums enheter. Kylningen hanteras av en förinstallerad 80 mm fläkt baktill, med ytterligare stöd för två 120 mm fläktar i fronten för utökat luftflöde. Funktioner som dammfilter och avsatt utrymme för kabeldragning bidrar till en enklare installation och underhåll av systemet.
Nyckelfunktioner:
  • Stöder moderkort i formfaktorerna Micro ATX och Mini-ITX
  • Har måtten 175 x 381 x 360 mm (B x H x D)
  • Tillverkad i stål med ett sidofönster för insyn
  • Rymmer CPU-kylare med en maxhöjd på 147 mm
  • Hanterar nätaggregat (ATX) upp till 180 mm i längd
  • Erbjuder plats för två 3,5-tums och tre 2,5-tums enheter
  • Utrustad med en USB 3.2 Gen 1 och en USB 2.0-port i fronten
  • Inkluderar en förinstallerad 80 mm fläkt baktill