ASUS ProArt PA32UCR-K 32" 4K UHD, IPS skärm med USB-C hub
Tillverkare: ASUS
ID: 90LM03H3-B02370
Beräknad leverans: 07.06 - 09.06
Leverantörens beräknade utleveranstid 05.06.2026
Välj din butik
Leverantörens beräknade utleveranstid 05.06.2026 Öppet idag: Stängt Information om butiken
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.
Skärm
Bildpunktavstånd0,1845 x 0,1845 mm
Kontrastförhållande (medel)1000:1
Betraktningsvinkel (horisontell)178°
Synfältsvinkel (vertikal)178°
Bildförhållande16:9
Skärm diagonal81,3 cm (32")
Svarstid (medel)5 ms
Färgdjup10 bit
Upplösning4K 3840 x 2160 pixels
Horisontell avsökningsfrekvens40 - 144 kHz
Vertikal avsökningsfrekvens30 - 60 hz
Diagonal skärmstorlek81,28 cm
Pekskärmcross
Kontrastförhållande (dynamisk)100000000:1
Typ av bakgrundsbelysningMini-LED
Max uppdateringsfrekvens60 hz
SkärmtypLED
Anti-glare skärmcheckmark
Native bildförhållande16:9
HD-typ4K Ultra HD
Pixeltäthet137,68 ppi
Färgomfång100%
PaneltypIPS
SkärmformPlatt
Antal färger1,073 miljarder färger
sRGB-täckning (typisk)100%
checkmark
Ljusstyrka (normal)400 cd/m²
HDR-teknik (High Dynamic Range)High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG)
FärgområdesstandardsRGB
Anslutningar
Antal HDMI-portar3
HDMI-version2.0
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
Antal Displayportar1
HDCP-version2.2
DisplayPort-version1.2
Hörlursutgångcheckmark
Inbyggd USB-hubbcheckmark
USB-hubbversion3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Antal portar uppströms1
Antal USB typ A-portar nedströms3
Antal USB typ C-portar nedströms1
USB Type-C
Vikt & dimension
Bredd (med stativ)726,9 mm
Höjd (med stativ)604,1 mm
Djup (med stativ)245 mm
Vikt (utan stativ)7,7 kg
Höjd (utan stativ)425,9 mm
Bredd (utan stativ)726,9 mm
Djup (utan stativ)68,7 mm
Vikt (med stativ)12,3 kg
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig)46 W
Strömförbrukning i avslaget läge0 W
Strömförbrukning i PowerSave läge0,5 W
Växelström Frekvens50 - 60 hz
AC-inspänning100 - 240 V
Energieffektivitetsklass (SDR)G
Energieffektivitetsklass (HDR)G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar42 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar70 kWh
EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter)881990
Ergonomi
Produktvikt (oz)checkmark
Höjdjusteringcheckmark
Hållare-30 - 30°
Lutningsvinkel-5 - 23°
Svängarmcheckmark
Gränsssnitt för panelmontering100 x 100 mm
Svängbaracheckmark
Pivot vinkel-90 - 90°
Lutningsjusteringcheckmark
Typ av kabellåsanslutningKensington
VESA-fästecheckmark
Justerbar höjd (max)13 cm
Förpackningens innehåll
Kabel inkluderadAC, DisplayPort, HDMI, USB Type-C
Snabbstartsguidecheckmark
Stå ingårcheckmark
Övriga egenskaper
CertifieringTÜV Flicker-free
TÜV Low Blue Light
VESA DisplayHDR 1000
Calman Ready
Design
Produktens färgSvart
Löstagbart stativcheckmark
Prestanda
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccross
Flimmerfriteknikcheckmark
Låg blåljus-teknikcheckmark
Multimedia
Uteffekt (RMS)4 W
Inbyggda högtalarecheckmark
Inbyggd kameracross
Antal talare2
Logistikdata
Harmonized System (HS)-kod85285210
EAN4711081401544
Garanti2 år
Nyckelfunktioner:
  • 32-tums 4K UHD-upplösning (3840 x 2160)
  • Plan IPS-panel med Mini-LED-bakbelysning
  • 60 Hz uppdateringsfrekvens och 5 ms svarstid
  • 400 cd/m² ljusstyrka och 1000:1 kontrastförhållande
  • Stödjer HDR10 och HLG med 98 % DCI-P3 färgomfång
  • Tre HDMI 2.0-portar, en DisplayPort 1.2 och en USB-hubb
  • Fullt justerbart stativ med höjd, lutning, vridning och pivot
  • Kompatibel med VESA-fäste 100 x 100 mm