ASUS ProArt PA32UCR-K 32" 4K UHD, IPS -näyttö, USB-C hub
Valmistaja: ASUS
ID: 90LM03H3-B02370
Arvioitu toimitus: 07.06. - 09.06.
Toimittajan lähetysarvio: 05.06.2026
Valitse myymälä
Toimittajan lähetysarvio: 05.06.2026 Avoinna tänään: Suljettu (Helatorstai) Tietoa myymälästä
Toimittajan lähetysarvio: 05.06.2026 Avoinna tänään: Suljettu Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvapikselitiheys0,1845 x 0,1845 mm
Kontrastisuhde (tyypillinen)1000:1
Katselukulma, vaakasuora178°
Katselukulma, pystysuora178°
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija81,3 cm (32")
Vasteaika (tyypillinen)5 ms
Värin syvyys10 bittiä
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Digitaalinen vaakataajuus40 - 144 kHz
Digitaalinen pystytaajuus30 - 60 Hz
Ruudun halkaisija (cm)81,28 cm
Kosketusnäyttöcross
Kontrastisuhde (dynaaminen)100000000:1
Taustavalon tyyppiMini-LED
Suurin päivitystaajuus60 Hz
Näytön teknologiaLED
Häikäisemätön näyttöcheckmark
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Pikselitiheys137,68 ppi
Värikirjo100%
Paneelin tyyppiIPS
Näytön muotoTasainen
Näyttövärejä1,073 miljardia väriä
sRGB-kattavuus (tyypillinen)100%
HDR-tuettucheckmark
Näytön kirkkaus (tavallinen)400 cd/m²
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG)
VakiovärialuesRGB
Liitettävyys
HDMI-porttien lukumäärä3
HDMI-versio2.0
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
DisplayPort-portteja1
HDCP versio2.2
DisplayPort versio1.2
Kuulokeliitäntächeckmark
Sisäänrakennettu USB-keskuscheckmark
USB-keskuksen versio3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Upstream -porttien määrä1
USB A-tyypin downstream -porttien määrä3
USB C-tyypin downstream -porttien määrä1
Latausportin tyyppiUSB Type-C
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)726,9 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)604,1 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)245 mm
Paino (ilman jalustaa)7,7 kg
Korkeus (ilman jalustaa)425,9 mm
Leveys (ilman jalustaa)726,9 mm
Syvyys (ilman jalustaa)68,7 mm
Paino (jalustan kanssa)12,3 kg
Virranhallinta
Virrankulutus46 W
Virrankulutus (pois päältä)0 W
Virrankulutus (PowerSave)0,5 W
AC-syöttötaajuus50 - 60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Energiatehokkuusluokka (SDR)G
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti42 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti70 kWh
Euroopan tuoterekisterin energiamerkintäkoodi (EPREL)881990
Ergonomia
Kaapelilukkopaikkacheckmark
Korkeudensäätöcheckmark
Kääntyvä kulma alue-30 - 30°
Kallistuskulma-5 - 23°
Pivot-toimintocheckmark
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
Kääntyvyyscheckmark
Pivot-kulma-90 - 90°
Korkeussäätöcheckmark
Kaapelilukon aukkotyyppiKensington
VESA-kiinnityscheckmark
Säädettävä korkeus (max)13 cm
Pakkauksen sisältö
Sisältää johdotAC, DisplayPort, HDMI, USB Type-C
Pika-aloitusopascheckmark
Jalusta sisältyycheckmark
Muut ominaisuudet
SertifiointiTÜV Flicker-free
TÜV Low Blue Light
VESA DisplayHDR 1000
Calman Ready
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
Irrotettava tukicheckmark
Suorituskyky
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccross
Välkkymätön teknologiacheckmark
Matala sinivalo -teknologiacheckmark
Multimedia
Nimellisteho RMS4 W
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Sisäänrakennettu kameracross
Kaiuttimien lukumäärä2
Logistiikkatiedot
Harmonoidun järjestelmän nimikkeistökoodi (HS)85285210
EAN4711081401544
Takuu2 vuotta
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • 32 tuuman näyttö 3840 x 2160 4K UHD -resoluutiolla
  • Tasainen IPS-paneeli Mini-LED-taustavalolla
  • 60 Hz virkistystaajuus ja 5 ms vasteaika
  • 400 cd/m² kirkkaus ja tuki HDR10- sekä HLG-formaateille
  • Kattaa 100 % sRGB- ja 98 % DCI-P3 -väriavaruudet
  • Liitännät: 3 x HDMI 2.0, 1 x DisplayPort 1.2 ja USB-C-keskitin
  • Täysin säädettävä jalusta korkeus-, kallistus-, kääntö- ja pivot-toiminnoilla
  • VESA-kiinnitysstandardi 100 x 100 mm