Fractal Design Pop 2 Vision midi-tower chassi med fönster, svart
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.| Anslutningar | |
| Ljudanslutning | Ja |
| Ljudutgång | Ja |
| Hörlursutgångar | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)-portar | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ C-portar | 1 |
| Vikt & dimension | |
| Höjd | 441 mm |
| Bredd | 297 mm |
| Djup | 434 mm |
| Lagringsmedia | |
| Antalet hårddiskar som stöds | 1 |
| Antal lagringsenheter som stöds | 4 |
| SSD-diskens formfaktor | 2.5" |
| Kylning | |
| Kylning | ![]() |
| Maximal främre fläktar | 3 |
| Frontfläktdiametrar som stöds | 120 mm |
| Sidofläktdiametrar som stöds | 120 mm |
| Bakre fläktdiametrar som stöds | 120 mm |
| Toppfläktdiametrar som stöds | 120, 140 mm |
| Undre fläktdiametrar som stöds | 120 mm |
| Antal sidofläktar som stöds (max) | 2 |
| Antal bakfläktar som stöds (max) | 1 |
| Antal toppfläktar som stöds (max) | 3 |
| Antal bottenfläktar som stöds (max) | 2 |
| Flytande kylförmåga | ![]() |
| Storlek som stöds för bakre radiator | 120 mm |
| Övriga egenskaper | |
| På / av-knapp | ![]() |
| Skruvar medföljer | ![]() |
| Design | |
| Rackmontering | ![]() |
| Produktens färg | Svart |
| Belysning | ![]() |
| Förbättrad kabelhantering | ![]() |
| Återställningsknapp | ![]() |
| Anti-dammfilter | ![]() |
| Antal 3,5 "vikar | 1 |
| Lämplig för | Spela |
| Sidoruta | ![]() |
| Antal interna 3,5 "platser | 1 |
| Maximal CPU-kylarhöjd | 17,2 cm |
| Antalet expansionsplatser | 7 |
| Maximal PSU-längd | 19 cm |
| Antal 2,5 "vikar | 3 |
| Produkttyp | Datorchassi |
![]() | |
| Panel(er) i härdat glas | ![]() |
| RGB-kontrollknapp | ![]() |
| Strömförsörjning | |
| Strömförsörjning plats | Botten |
| Strömförsörjning ingår | ![]() |
| Strömförsörjningsstorlekar som stöds | ATX |
| EAN | 7340172712152 |
| Garanti | 2 år |
Det svarta midi-tower-chassit Fractal Design Pop 2 Vision har en design med dubbla kammare och en sidopanel i härdat glas som ger full insyn till komponenterna. Stålchassit rymmer moderkort från Mini-ITX till E-ATX. Det finns gott om utrymme för modern hårdvara, med plats för upp till 412 mm långa grafikkort. Eftersom chassit saknar förinstallerad belysning styrs estetiken helt av de komponenter du väljer. Sju expansionsplatser på baksidan ger utrymme för stora grafikkort och andra PCIe-enheter.
Dedikerad kabeldragning och interna kanaler håller bygget prydligt. Enhetsplatserna rymmer upp till tre 2,5-tums SSD-enheter och en 3,5-tums hårddisk. Chassit är utrustat med förinstallerade fläktar med reverserade blad för effektivt luftflöde, och ett integrerat dammfilter minskar ansamlingen av partiklar. Det bottenmonterade ATX-nätaggregatet håller kablarna separerade från moderkortets huvudkammare.
Huvudfunktioner:- Mått och vikt: 297 mm (B) × 441 mm (H) × 434 mm (D), 9,7 kg
- Komponentutrymmen: Stöd för processorkylare med en höjd på upp till 172 mm och nätaggregat med en längd på upp till 190 mm
- Förinstallerad kylning: 2 st. 120 mm-fläktar i fronten, 2 st. 120 mm-fläktar i botten och 1 st. 120 mm-fläkt baktill
- Utökad fläktkapacitet: Monteringspunkter för upp till tre fläktar i toppen (120/140 mm), två fläktar på sidan (120 mm) och upp till tre fläktar i fronten (120 mm)
- Stöd för vätskekylning: Kompatibelt med toppmonterade 280 mm- eller 360 mm-radiatorer samt 120 mm-radiator baktill
- Anslutningar på frontpanelen: 1 st. USB 3.2 Gen 2 Type-C, 1 st. USB 3.2 Gen 1 Type-A samt separata uttag för mikrofon och hörlurar
Beräknad leverans: 08.06
Idag: Stängt
Beräknad leverans: 08.06
Idag: Stängt
Beräknad leverans: 08.06
Idag: Stängt
Beräknad leverans: 08.06
Idag: Stängt
Beräknad leverans: 08.06
Idag: Stängt
Beräknad leveranstid: 08.06
Beräknad leveranstid: 08.06
Beräknad leveranstid: 09.06
Beräknad leveranstid: 09.06
Beräknad leveranstid: 09.06
Beräknad leveranstid: 08.06
Beräknad leveranstid: 08.06
Beräknad leveranstid: 09.06


