Samsung The Frame QE50LS03FAUXXH 50" 4K QLED Tizen TV, 50 Hz, HDR10+
Tillverkare: SAMSUNG
ID: QE50LS03FAUXXH
Beräknad leverans: 22.05 - 25.05
2st tillgängliga hos importören
Välj din butik
Beställ och hämta efter 1-2 veckor Öppet idag: 10:00 - 18:00 Information om butiken
Beställ och hämta efter 1-2 veckor Öppet idag: 09:00 - 17:00 Information om butiken
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.
Skärm
Skärm diagonal127 cm (50")
Upplösning4K 3840 x 2160 pixels
Diagonal skärmstorlek125 cm
Grafikupplösningar som stöds3840 x 2160
LED-bakgrundsbelysningcheckmark
Typ av LED-bakgrundsbelysningDubbel LED
Rörelse-interpoleringsteknikMotion Xcelerator
SkärmtypQLED
Anti-glare skärmcheckmark
Native bildförhållande16:9
HD-typ4K Ultra HD
SkärmformPlatt
Standard uppdateringsfrekvens50 hz
Audio
Inbyggd ljuddekoderDolby Atmos
Uteffekt (RMS)20 W
Inbyggda högtalarecheckmark
Automatisk volymjusteringcheckmark
Antal talare2
LjudlägenAdaptive Sound Pro
Förstärkt returkanal för audio (eARC)checkmark
Anpassningsbart ljudcheckmark
Anslutningar
Antal USB 2.0 anslutningar3
Antal LAN (RJ-45) anslutningar1
Digital optisk utgång för ljud1
PC-In (D-Sub)cross
Antal RF-ingångar3
Antal HDMI-portar4
Vanligt gränssnitt (CI)checkmark
HDCPcheckmark
Common interface Plus (CI+)checkmark
Ljudreturkanal (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)Anynet+
Common Interface Plus (CI+)-version1.4
Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar0
Vikt & dimension
Bredd1124,1 mm
Djup24,9 mm
Stativ, bredd75,7 cm
Bredd (med stativ)1124,1 mm
Höjd (med stativ)679,2 mm
Djup (med stativ)227,8 mm
Stativ, djup22,8 cm
Vikt (utan stativ)11,8 kg
Höjd (utan stativ)644,9 mm
Bredd (utan stativ)1124,1 mm
Djup (utan stativ)24,9 mm
Vikt (med stativ)12,2 kg
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig)69 W
Strömförbrukning i avslaget läge0,5 W
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
Energisparlägecheckmark
EnergiklassG
Växelström Frekvens50/60 hz
AC-inspänning220-240 V
Strömförbrukning (max)120 W
EnergieffektivitetsskalningA till G
Energieffektivitetsklass (SDR)G
Energieffektivitetsklass (HDR)G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar69 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar123 kWh
Nätverk
Wi-Fi-standarderWi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth-version5.3
Nätverksansluten (Ethernet)checkmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Wi-Fi Directcross
Miracastcross
Webbläsarecheckmark
Förpackning
Vikt inkl. förpackning20,9 kg
Låddjup174 mm
Höjd775 mm
Förpackningens bredd1251 mm
TV-tuner
Typ av tunerAnalog och digital
Automatisk kanalsökningcheckmark
Antal mottagare3 tuners
Digitalt signalformatsystemDVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Management features
Skärmgränssnitt (OSD)checkmark
Elektronisk programguide (EPG)checkmark
På/av timercheckmark
Automatisk avstängningcheckmark
Antal OSD språk4
Röststyrningcheckmark
Programmerbart tidsintervall7 dagar
Röstguidecheckmark
Fungerar med Google Assistantcheckmark
Förpackningens innehåll
Fjärrkontroll ingårcheckmark
Kabel inkluderadAC
Skrivbordsstativcheckmark
Monteringssatscheckmark
Specialegenskaper
Design
Produktens färgSvart
Gränsssnitt för panelmontering200 x 200 mm
Färg på stativetSvart
På / av-knappcheckmark
VESA-fästecheckmark
Typ av stativBenstativ
Typ av metallringVNB (mycket smal ram)
Introducerades år2025
Prestanda
Spellägecheckmark
Bildgallericheckmark
Funktion för undertextercheckmark
Ljussensorcheckmark
Lokal nedtoningcheckmark
BildbehandlingsteknikNQ4 AI Gen 2 Processor
checkmark
Ekosensorcheckmark
Stöd för appen SmartThingscheckmark
Tryckvisningcheckmark
Ambient-lägecheckmark
Multivycheckmark
AI-uppskalningcheckmark
Bakgrundsbelysningsteknik med dimmerfunktionSupreme UHD Dimming
Smart-TV
Installerat operativsystemTizen
Internet-TVcheckmark
Smart-TVcheckmark
HbbTVcheckmark
Skärmspeglingcheckmark
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV)-version2.0.4
Stöd för Apple AirPlay 2checkmark
Ljudspeglingcheckmark
TV initiate mirroring (initiera spegling)checkmark
EAN8806097110538
Operativsystemet Tizen ger tillgång till ett brett urval av streamingtjänster, appar och röststyrning. Ljudsystemet består av två högtalare med en total uteffekt på 20 W och har stöd för Dolby Atmos för ett mer omslutande ljud. Anslutningsmöjligheterna är omfattande med fyra HDMI-portar och tre USB 2.0-portar för externa enheter. Nätverksanslutning sker antingen trådlöst via Wi-Fi 5 eller med kabel via en Ethernet LAN-port. Enheten har även Bluetooth 5.3 för parkoppling med exempelvis hörlurar eller soundbars.
Nyckelfunktioner:
  • Skärm: 50 tum (127 cm), QLED, Dual LED, 50 Hz, Motion Xcelerator
  • Upplösning: 4K (3840 x 2160 pixlar)
  • Bildbehandling: NQ4 AI Gen2 Processor, lokal dimning
  • HDR: Quantum HDR, HDR10+
  • Ljud: 2 högtalare, total effekt 20 W, Dolby Atmos, eARC
  • Smart TV: Tizen, röststyrning, Art Mode
  • Trådlöst: Wi-Fi 5, Bluetooth 5.3
  • Anslutningar: 4 HDMI, 3 USB 2.0, LAN, optisk ljudutgång
  • Montering: VESA 200 x 200 mm, stativbredd 757,4 mm
  • Mått (med stativ): 1124,1 × 679,2 × 227,8 mm