Thomson 40FD2S13 40" Full HD LED TV, 60 Hz
Tillverkare: THOMSON
ID: 40FD2S13
Beräknad leverans: 15.05 - 18.05
40st tillgängliga hos importören
Välj din butik
Beställ och hämta efter 1-4 dagar Öppet idag: 10:00 - 18:00 Information om butiken
Beställ och hämta efter 1-4 dagar Öppet idag: 09:00 - 17:00 Information om butiken
Bildförhållande16:9
Skärm diagonal101,6 cm (40")
Upplösning1920 x 1080 pixlar
Diagonal skärmstorlek101 cm
LED-bakgrundsbelysningcheckmark
Typ av LED-bakgrundsbelysningDirect-LED
SkärmtypLCD
Native bildförhållande16:9
HD-typFull HD
SkärmformPlatt
Standard uppdateringsfrekvens60 hz
Audio
Inbyggd ljuddekoderDolby Audio
Uteffekt (RMS)16 W
Inbyggda högtalarecheckmark
Antal talare2
Anslutningar
Antal USB 2.0 anslutningar2
Hörlursutgångar1
Digital optisk utgång för ljud1
Antal RF-ingångar2
Antal HDMI-portar3
Vanligt gränssnitt (CI)checkmark
HDMI-version1.4
Common interface Plus (CI+)checkmark
Ljudreturkanal (ARC)checkmark
Vikt & dimension
Höjd509 mm
Bredd892 mm
Djup85 mm
Bredd (med stativ)892 mm
Höjd (med stativ)559 mm
Djup (med stativ)172 mm
Höjd (utan stativ)509 mm
Bredd (utan stativ)892 mm
Djup (utan stativ)85 mm
Vikt (med stativ)6900 g
Strömtillförsel
NätaggregatstypIntern
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
EnergiklassE
Växelström Frekvens50/60 hz
Strömförbrukning (max)90 W
Energieffektivitetsklass (SDR)E
Energieffektivitetsklass (HDR)Not available
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar36 kWh
Nätverk
Nätverksansluten (Ethernet)cross
Bluetoothcross
Wi-Ficross
Förpackning
Vikt inkl. förpackning6,9 kg
Låddjup126 mm
Höjd577 mm
Förpackningens bredd997 mm
Förpackningens vikt6900 kg
TV-tuner
Typ av tunerAnalog och digital
Antal mottagare3 tuners
Digitalt signalformatsystemDVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Management features
Elektronisk programguide (EPG)checkmark
Röststyrningcross
Förpackningens innehåll
Fjärrkontroll ingårcheckmark
Skrivbordsstativcheckmark
Design
Produktens färgSvart
VESA-fästecheckmark
Ramlös designcheckmark
Prestanda
Spellägecross
cross
Smart-TV
Installerat operativsystemStöds inte
Internet-TVcross
Smart-TVcross
EAN9120106661620
Garanti3 år
Ljudsystemet består av två högtalare med en total uteffekt på 16 W och stöd för Dolby Audio för en tydlig ljudbild. Denna modell saknar smart-TV-funktionalitet och har inga trådlösa anslutningar som Wi-Fi eller Bluetooth. Anslutningsmöjligheterna är fokuserade på fysiska portar, med tre HDMI 1.4-ingångar för externa källor och två USB-portar för uppspelning av mediafiler från externa lagringsenheter. Den har även en optisk ljudutgång och ett hörlursuttag. Apparatens design har en tunn ram och är förberedd för väggmontering med VESA-standarden 200 x 200 mm.
Nyckelfunktioner:
  • Skärmstorlek: 40 tum (101 cm) LCD med Direct LED
  • Upplösning: Full HD (1920 x 1080 pixlar)
  • Mottagare: Inbyggd trippelmottagare (DVB-T2/S2/C)
  • Ljud: 16 W total effekt med Dolby Audio
  • Anslutningar: 3 HDMI 1.4, 2 USB 2.0, optisk ljudutgång
  • Smart TV: Nej, saknar internetanslutning och appar
  • VESA-fäste: Kompatibel med 200 x 200 mm