Tillverkare: STARTECH
ID: ST12MHDLAN2R
Visa Moms 0%
Visa Moms 25,5%
Multitronic Vasa
Multitronic Jakobstad
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Villmanstrand
Multitronic Mariehamn
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.
Produktspecifikation
Beskrivning
På lager i butiker
Leverans
Prisutveckling
Manuals
| Tekniska data | |
| Stöd för ljud |  |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Anslutningar | |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Ljudanslutning | 3,5 mm |
| Ljudutgång | 3,5 mm |
| Antal RJ-11-portar | 2 |
| Antal HDMI-utgångar | 1 |
| Fjärrstyrd (IR) ingång | 1 |
| Fjärrstyrd IR-utgång | 1 |
| RJ-45 ingångsportar | 1 |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 80 g |
| Höjd | 31 mm |
| Bredd | 118 mm |
| Djup | 131 mm |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning (vanlig) | 10 W |
| Extern strömadapter |  |
| Ingående ström | 0.6 A |
| Uteffekt | 1,5 A |
| Driftspänning | 12 V |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Typ av strömkontakt | Typ M |
| Miljökrav | |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 80% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -10 - 60 ° C |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Förpackning | |
| Vikt inkl. förpackning | 175 g |
| Låddjup | 295 mm |
| Höjd | 64 mm |
| Förpackningens bredd | 208 mm |
| Förpackningens innehåll | |
| Kabel inkluderad | LAN (RJ-45), Telefon (RJ-11) |
| Bruksanvisning |  |
| Monteringssats |  |
| IR-sändare ingår |  |
| Typer av nätkontakter som ingår | ANZ, EU, JP, NA, UK |
| IR-mottagare ingår |  |
| Egenskaper | |
| Modell | AV receiver |
| Certifiering | CE, FCC, TAA |
| Rackmontering |  |
| Material | Aluminium |
| LED-indikatorer | Länk, Energiljus, Status |
| Maximal upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| Produktens färg | Svart |
| Ljudutgångskanaler | 7.1 kanaler |
| Fötter i gummi |  |
| Kabeltyper som stöds | Cat5e, Cat6 |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 100 m |
| Seriekoppling (daisy chain) |  |
| Logistikdata | |
| Höjd på huvudkartong | 275 mm |
| Bredd på förpackning | 323 mm |
| Ytterförpackningens längd | 410 mm |
| Produkter per ytterförpackning | 6 styck |
| EAN | 0065030878463 |
| Garanti | 2 år |
| Source: Icecat.biz | |
HDMI® Video över Cat5 eller Cat6 |Skala till flera skärmar |MobilkontrollappDenna HDMI över IP-mottagare fungerar med HDMI över IP-förlängar-paket (ST12MHDLAN2K, säljs separat) och en Ethernet-kontakt (säljs separat, för att ta emot HDMI-videoöverföring via ditt lokala nätverk (LAN) på avlägsna platser, med Cat5- eller Cat6-kablar. Du kan använda extra mottagare för att sända HDMI-signalen till flera platser och kombinera dina fjärrskärmar för att skapa en videovägg. Mycket anpassningsbar I en installation av typ point-to-multipoint (en källa till flera skärmar) eller multipoint-to-multipoint (flera källor till flera skärmar) kan du skicka video till över 100 extra skärmar. Varje skärm behöver en mottagare. Fjärr-kontroll av serieenheter stöds via RS-232-förlängning. Upplösning på upp till 1080p, med ljud Med stöd för videoupplösning på upp till 1080p (1920 x 1080 at 60Hz) stöder sändaren även digitalt och analogt ljud till en mottagare och analogt ljud från mottagaren till sändaren. Mobilstyrning med medföljande app Paketet innehåller en lättanvänd online-app för hantering av din IP- videodistribution. Mjukvaran finns på iOS för din iPhone eller iPad, Android för din smarttelefon eller surfplatta och Google Chrome-webbläsare för stationär dator. Problemfri installation Mottagaren för HDMI över IP levereras med fästanordning för hyllmontering. Den använder Cat5e- eller Cat6-kablar och fungerar med befintlig nätverks-infrastruktur, vilket elimnierar utgiften för särskilda kablar. ST12MHDLAN2R täcks av StarTech.coms 2-årsgaranti och livstidsgaranti på teknisk support.The StarTech.com Advantage