LG 86QNED85A6C 86" 4K webOS 25 TV, 120 Hz, Dolby Vision, HDR10, HLG
Valmistaja: LG
ID: 86QNED85A6C.AEU
Valitse malli
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
1kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija2,18 m (86")
Näytön erottelutarkkuus3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)218,44 cm
LED-taustavalocheckmark
Automaattinen kirkkaudensäätöcheckmark
Led-taustavalon tyyppiMini-LED
Liikkeen interpolointi -tekniikkaMotion Pro
Näytön teknologiaQNED evo
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K
Näytön muotoLitteä
Tuettu näytön virkistystaajuus120 Hz
Natiivi virkistystaajuus120 Hz
Ääni
ÄänidekooderitDolby Atmos
Nimellisteho RMS20 W
Äänilähdön kanavat2.0 kanavaa
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Automaattinen äänenvoimakkuuden tasaajacheckmark
Kaiuttimien lukumäärä2
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
TV:n äänitilan jakocheckmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä2
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Komposiittivideon ulostulo0
Digitaalisen äänen optinen lähtö1
SCART-liitinten määrä0
Komposiittivideo sisääntulo0
Tietokone sisään (D-Sub)cross
PC-ääni sisääncross
Ääni sisään (V,O)0
Ääni ulos (V,O)0
HDMI-porttien lukumäärä0,9
Yhteinen rajapinta (CI)checkmark
HDMI-versio2,1
HDCPcheckmark
Yhteinen rajapinta plus (CI+)checkmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
Mobile High-Definition Link (MHL)cross
Paino ja mitat
Tuotteen korkeus1108 mm
Tuotteen leveys1928 mm
Tuotteen syvyys30,9 mm
Jalustan leveys159,2 cm
Laitteen leveys (jalustan kanssa)1928 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)1198 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)370 mm
Paino (ilman jalustaa)50 kg
Korkeus (ilman jalustaa)1108 mm
Leveys (ilman jalustaa)1928 mm
Syvyys (ilman jalustaa)30,9 mm
Paino (jalustan kanssa)52 kg
Virranhallinta
Virrankulutus104 W
Virtalähteen tyyppiInternal
Virrankulutus (pois päältä)0,5 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
EnergialuokkaD
AC-syöttötaajuus50-60 Hz
Tehonkulutus (maks.)226 W
Energiatehokkuusluokka (SDR)D
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti104 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti226 kWh
Verkko
Wi-Fi-standarditWi-Fi 6
Bluetooth-versio5.3
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Selailucheckmark
Wi-Fi Directcheckmark
Miracastcheckmark
Web-selaincheckmark
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino64,6 kg
Pakkauksen syvyys228 mm
Pakkauksen korkeus1215 mm
Pakkauksen leveys2090 mm
PakkaustyyppiLaatikko
TV-viritin
Analogisen signaalin järjestelmäPAL
Virittimen tyyppiAnaloginen & digitaalinen
Virittimien lukumäärä3 viritin(tä)
Digitaalisignaalimuodon järjestelmäDVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Hallintaominaisuudet
OhjaustyyppiEtäpalvelu
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
Päälle/pois ajastincheckmark
Päivitettävä Firmwarecheckmark
OSD-kielten lukumäärä38
Ääniohjauscheckmark
Ohjelma-aika8 päivää
Kuvan mykistys (radiolle)checkmark
Laiteohjelmiston päivitys (kautta)Verkko, USB
Toimii Amazon Alexallacheckmark
Toimii Google Assistantin kanssacheckmark
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Sisältää johdotVirtajohto
Työpöytätelinecheckmark
Elektroninen opascheckmark
Erityisominaisuudet
Muut ominaisuudet
AlkuperämaaPuola
Takuuaika1 vuosi/vuosia
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
VESA-asennusliitännät600 x 400 mm
On/off-kytkincheckmark
VESA-kiinnityscheckmark
Käyttöönottovuosi2025
Kiinnitys
Enimmäispaino52 kg
Suorituskyky
Melun vähentäminencheckmark
Pelitilacheckmark
Videon upscalingcheckmark
Ympäristön valotunnistincheckmark
Paikallinen himmennyscheckmark
DVD-soitincross
USB-tallennuscheckmark
NVIDIA G-SYNCcross
ConnectShare (USB)cross
ConnectShare (HDD)cross
AMD FreeSynccheckmark
HDR-tuettucheckmark
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)Dolby Vision, HDR10, HLG
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync Premium
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuWebOS
Ajansiirtocheckmark
Käyttöjärjestelmän versio17
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Hybriditelevisio (HbbTV)checkmark
Näytön peilauscheckmark
MusiikkisovelluksetAmazon Music, Apple Music, Deezer, Spotify, Tidal
Apple AirPlay 2 -tukicheckmark
Far-field voice -vuorovaikutuscross
EAN8806096327647
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näyttö: 86" (218,44 cm) QNED evo MiniLED
  • Resoluutio: 4K (3840 x 2160 pikseliä)
  • Virkistystaajuus: Natiivi 120 Hz, tukee 144 Hz (VRR)
  • Kuvankäsittely: Alpha 8 AI Gen2 -prosessori ja paikallishimmennys
  • HDR-tuki: Dolby Vision, HDR10, HLG
  • Ääni: 2.0-kanavaa, teho 20 W, AI Sound Pro
  • Smart TV: webOS 25, ääniohjaus AI Magic Remote -kaukosäätimellä
  • Liitännät: 4 x HDMI 2.1 (eARC-tuki), 2 x USB 2.0, optinen äänilähtö, LAN
  • Langattomat yhteydet: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, Miracast
  • Energialuokka: D
  • VESA-kiinnitys: 600 x 400 mm
  • Mitat jalustalla: 1928 x 1198 x 370 mm