Samsung UE43U8092FUXXH 43" 4K LED Tizen TV, 50 Hz, HDR10+
Valmistaja: SAMSUNG
ID: UE43U8092FUXXH
Valitse malli
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
40+kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija109,2 cm (43")
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)108 cm
Tuetut grafiikan erottelutarkkuudet3840 x 2160
Tuetut videomoodit2160p
Automaattinen kirkkaudensäätöcheckmark
Led-taustavalon tyyppiLED
Liikkeen interpolointi -tekniikkaMotion Xcelerator
Näytön teknologiaLED
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Näytön muotoTasainen
Natiivi virkistystaajuus50 Hz
Ääni
Nimellisteho RMS20 W
Äänilähdön kanavat2.0 kanavaa
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Kaiuttimien lukumäärä2
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
Äänen esivalinnan kuvailucheckmark
Adaptiivinen äänicheckmark
Object Tracking Sound+ (OTS+)checkmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä1
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Tietokone sisään (D-Sub)cross
RF-portteja1
HDMI-porttien lukumäärä3
Yhteinen rajapinta (CI)checkmark
HDCPcheckmark
Yhteinen rajapinta plus (CI+)checkmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)Anynet+
Common interface Plus (CI+) -versio1.4
Paino ja mitat
Tuotteen korkeus558,8 mm
Tuotteen syvyys76,3 mm
Jalustan leveys61,3 cm
Laitteen leveys (jalustan kanssa)957,8 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)609 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)157 mm
Jalustan syvyys15,7 cm
Paino (ilman jalustaa)6,4 kg
Korkeus (ilman jalustaa)558,8 mm
Leveys (ilman jalustaa)957,8 mm
Syvyys (ilman jalustaa)76,3 mm
Paino (jalustan kanssa)6,6 kg
Virranhallinta
Virrankulutus52 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
Energiansäästötilacheckmark
EnergialuokkaG
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite220 - 240 V
Tehonkulutus (maks.)110 W
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)G
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti52 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti102 kWh
Verkko
Wi-Fi-standarditWi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth-versio5.3
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Wi-Fi Directcross
Miracastcross
Web-selaincheckmark
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino9 kg
Pakkauksen syvyys118 mm
Pakkauksen korkeus635 mm
Pakkauksen leveys1065 mm
Käyttöopascheckmark
TV-viritin
Virittimen tyyppiAnaloginen & digitaalinen
Digitaalisignaalimuodon järjestelmäDVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Hallintaominaisuudet
OhjaustyyppiEtä
On Screen Display (OSD)checkmark
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
Päälle/pois ajastincross
Automaattinen virrankatkaisucheckmark
NäyttökieletMulti
OSD-kielten lukumäärä27
Ääniohjauscheckmark
Ääniohjaincheckmark
Toimii Google Assistantin kanssacheckmark
Toimii Galaxy Bixbyn kanssacheckmark
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Sisältää johdotAC
Kaukosäätimen tyyppiTM2240A
Työpöytätelinecheckmark
Erityisominaisuudet
Samsung-teknologiat (AV/TV)4K Upscaling, Q-Symphony, Samsung Knox
Muut ominaisuudet
Kokonaisenergiankulutus151 kWh
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
VESA-asennusliitännät200 x 200 mm
Jalustan väriMusta
On/off-kytkincheckmark
VESA-kiinnityscheckmark
Jalustan tyyppiJalallinen teline
Etupaneelin tyyppi3 Kehyksetön
Käyttöönottovuosi2025
Suorituskyky
Plug & Play -yhteensopivacheckmark
Pelitilacheckmark
Ympäristön valotunnistincross
Paikallinen himmennyscross
DVD-soitincross
KuvankäsittelyteknologiaSamsung Contrast Enhancer, Samsung Mega Contrast
HDR-tuettucheckmark
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)Filmmaker Mode, High Dynamic Range 10 (HDR10)
Eco-anturicheckmark
Tuettu SmartThings-sovelluscheckmark
PeliominaisuudetAutomaattinen viiveen minimoiva tila (ALLM), HGiG, Vaihteleva virkistystaajuus (VRR)
AI Upscalecheckmark
Taustavalon himmennysteknologiaUHD Dimming
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuTizen
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Hybriditelevisio (HbbTV)checkmark
Näytön peilauscheckmark
VideosovelluksetSamsung TV Plus
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) -versio2.0.4
Apple AirPlay 2 -tukicheckmark
Äänen peilauscheckmark
EAN8806097068556
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näytön koko: 43" (108 cm) LED
  • Resoluutio: 4K Ultra HD (3840 x 2160)
  • Kuvaprosessori: Crystal Processor 4K
  • Liikkeenparannus: Motion Xcelerator
  • HDR-standardit: HDR10+, HDR10, HLG
  • Äänijärjestelmä: 2 kaiutinta, kokonaisteho 20 W
  • Käyttöjärjestelmä: Tizen
  • Liitännät: 3 x HDMI (eARC), 1 x USB 2.0, Ethernet (LAN)
  • Langattomat yhteydet: Wi-Fi 5 (802.11ac), Bluetooth 5.3
  • VESA-kiinnitys: 200 x 200 mm
  • Mitat jalustalla (L x K x S): 957,8 x 609 x 157 mm