AOC C27G4ZXU 27" Full HD, Fast VA -kaareva pelinäyttö
Valmistaja: AOC
ID: C27G4ZXU
Arvioitu toimitus: 20.05. - 21.05.
26kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: Suljettu (Helatorstai) Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: Suljettu Tietoa myymälästä
Näyttö
Kontrastisuhde (tyypillinen)4000:1
Skannausalue (vaaka)30 - 320 kHz
Katselukulma, vaakasuora178°
Katselukulma, pystysuora178°
Kuvasuhde16:9
Skannausalue (pysty)48 - 280 Hz
Kuvakoko, vaaka59,8 cm
Kuvakoko, pysty33,6 cm
Näytön halkaisija68,6 cm (27")
Vasteaika (tyypillinen)1 ms
Värin syvyys8 bittiä
Näytön erottelutarkkuus1920 x 1080 pikseliä
Ruudun halkaisija (cm)68,5 cm
Kosketusnäyttöcross
Kontrastisuhde (dynaaminen)80000000:1
LED-taustavalocheckmark
Taustavalon tyyppiW-LED
Suurin päivitystaajuus280 Hz
Näytön teknologiaLED
Häikäisemätön näyttöcheckmark
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppiFull HD
Pikselitiheys81,59 ppi
Paneelin tyyppiFast VA
Näytön muotoKaareva
Näyttövärejä16,7 miljoonaa väriä
sRGB-kattavuus (tyypillinen)124,2%
HDR-tuettucheckmark
Näytön kirkkaus (tavallinen)300 cd/m²
Värialue DCI-P392,4%
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)High Dynamic Range 10 (HDR10)
Näytön kaarevuusarvo1500R
VakiovärialuesRGB
Vasteaika (MPRT)0,3 ms
Vasteajan mittaustyyppiGTG (Gray to Gray)
Liitettävyys
Kuulokelähdöt1
AC-sisääncheckmark
HDMI-porttien lukumäärä2
Kuulokkeiden liitettävyys3,5 mm
HDMI-versio2.0
HDMIcheckmark
HDCPcross
DisplayPort-portteja1
DisplayPort versio1.4
Kuulokeliitäntächeckmark
Sisäänrakennettu USB-keskuscheckmark
USB-keskuksen versio3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
USB upstream -porttityyppiUSB B-tyyppi
Upstream -porttien määrä1
USB A-tyypin downstream -porttien määrä4
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)611,5 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)515,8 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)227,6 mm
Paino (ilman jalustaa)4,12 kg
Korkeus (ilman jalustaa)367,6 mm
Leveys (ilman jalustaa)611,5 mm
Syvyys (ilman jalustaa)78,7 mm
Paino (jalustan kanssa)6,06 kg
Virranhallinta
Virrankulutus30 W
Virtalähteen tyyppiSisäinen
Virrankulutus (pois päältä)0,3 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
Syöttöjännite1.5 A
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Tehonkulutus (maks.)74 W
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)E
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti21 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti31 kWh
Ympäristöolosuhteet
Käyttökorkeus0 - 5000 m
Käytön suhteellinen kosteus (H-H)10 - 85%
Varastointilämpötila-25 - 55 °C
Käyttölämpötila (T-T)0 - 40 °C
Säilytysympäristön kosteus5 - 93%
Käytön ulkopuolinen korkeus0 - 12192 m
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino9,57 kg
Pakkauksen syvyys480 mm
Pakkauksen korkeus188 mm
Pakkauksen leveys840 mm
Ergonomia
Kaapelilukkopaikkacheckmark
Korkeudensäätöcheckmark
Kääntyvä kulma alue-28 - 28°
Kallistuskulma-3 - 21°
Pivot-toimintocross
On Screen Display (OSD)checkmark
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
Kääntyvyyscheckmark
OSD-kielten lukumäärä19
Korkeussäätöcheckmark
Kaapelilukon aukkotyyppiKensington
VESA-kiinnityscheckmark
Säädettävä korkeus (max)13 cm
Pakkauksen sisältö
Sisältää johdotAC, HDMI, DisplayPort, USB
Jalusta sisältyycheckmark
Muut ominaisuudet
SertifiointiWEEE, REACH compliant, RoHs compliant, CB, TUV-Bauart-Mark, ISO 9241-307,EAC, FCC
Tuotekohtaiset tekniikatCrosshair
Kehyksen paksuusKehikoton
Matala syöttöviivecheckmark
FPS-laskincheckmark
Varjonhallintacheckmark
Valintapistecheckmark
Liikkeestä aiheutuvan sumeuden vähentäminencheckmark
Takuuaika3 vuosi/vuosia
VaatimustenmukaisuustodistuksetCE
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
Asema markkinoillaPelaaminen
Irrotettava tukicheckmark
EtureunaMusta
Kehyksetön muotoilucheckmark
Suorituskyky
Pelitilacheckmark
Pikalatauscheckmark
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccheckmark
Välkkymätön teknologiacheckmark
Matala sinivalo -teknologiacheckmark
AMD FreeSync -virkistystaajuusalue48 - 280 Hz
VESA Adaptive Sync -tukicheckmark
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync Premium
Multimedia
Nimellisteho RMS4 W
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Sisäänrakennettu kameracross
Kaiuttimien lukumäärä2
Ei sisälläElohopea, PVC/BFR
EAN4038986181488
Takuu3 vuotta
AOC C27G4ZXU on 27-tuumainen kaareva pelinäyttö, joka on suunniteltu tarjoamaan sulavaa ja responsiivista suorituskykyä nopeatempoisiin peleihin. Sen enimmäisvirkistystaajuus on 280 Hz ja GtG-vasteaika 1 ms, mikä vähentää tehokkaasti liikesumua ja syöttöviivettä kilpailullisessa pelaamisessa. Näytön Fast VA -paneeli tuottaa voimakkaan 4000:1 kontrastisuhteen ja eloisat värit, jotka säilyttävät terävyytensä laajoista katselukulmista. Kaareva muotoilu pyrkii parantamaan immersiota ja katselumukavuutta.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • 27 tuuman näyttö 1920 x 1080 resoluutiolla
  • Kaareva Fast VA -paneeli 16:9-kuvasuhteella
  • Enimmäisvirkistystaajuus 280 Hz ja vasteaika 1 ms (GtG)
  • Tyypillinen kirkkaus 300 cd/m² ja kontrastisuhde 4000:1
  • Tukee HDR10-standardia ja kattaa 124,2 % sRGB-väriavaruudesta
  • Kaksi HDMI 2.0 -porttia, yksi DisplayPort 1.4 -portti ja USB 3.2 -keskitin
  • Yhteensopiva AMD FreeSync Premium -teknologian kanssa
  • Korkeussäätö (130 mm), kallistus ja kääntö sekä 100 x 100 mm VESA-kiinnitys
  • Flicker-Free-tekniikka ja sinisen valon vähennystila
  • Mitat jalustan kanssa 611,5 x 515,8 x 227,6 mm ja paino 6,06 kg