Philips Evnia 5000 27M2C5200W/00 27" Full HD, Fast VA, HDR10, 280Hz -kaareva pelinäyttö
Valmistaja: PHILIPS
ID: 27M2C5200W/00
Arvioitu toimitus: 22.05. - 25.05.
21kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvapikselitiheys0,3114 x 0,3114 mm
Kontrastisuhde (tyypillinen)4000:1
Skannausalue (vaaka)30 - 320 kHz
Katselukulma, vaakasuora178°
Katselukulma, pystysuora178°
Kuvasuhde16:9
Skannausalue (pysty)48 - 240 Hz
Kuvakoko, vaaka59,8 cm
Kuvakoko, pysty33,6 cm
Näytön halkaisija68,6 cm (27")
Vasteaika (tyypillinen)0,3 ms
Värin syvyys10 bittiä
Näytön erottelutarkkuus1920 x 1080 pikseliä
Ruudun halkaisija (cm)68,5 cm
Paneelin koko27 inch/68.5 cm
Kosketusnäyttöcross
sRGBcheckmark
LED-taustavalocheckmark
Taustavalon tyyppiW-LED
Suurin päivitystaajuus280 Hz
Näytön teknologiaLCD
Häikäisemätön näyttöcheckmark
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppiFull HD
Pikselitiheys81,68 ppi
Värikirjo92%
Paneelin tyyppiFast VA
Näytön muotoKaareva
DDC/CIcheckmark
Näyttövärejä1,07 miljardia väriä
Dynaamisen kontrastisuhteen markkinointinimiMega Infinity DCR
Pinnan kovuus3H
sRGB-kattavuus (tyypillinen)121%
Adobe RGB -kattavuus105%
NTSC-kattavuus (tyypillinen)108%
HDR-tuettucheckmark
Näytön kirkkaus (tavallinen)300 cd/m²
Värialue DCI-P392%
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)High Dynamic Range 10 (HDR10)
Näytön kaarevuusarvo1500R
VakiovärialuesRGB
Liitettävyys
Kuulokelähdöt1
HDMI-porttien lukumäärä2
HDMI-versio2.0
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
DisplayPort-portteja1
HDCP versio2.2
DisplayPort versio1.4
Kuulokeliitäntächeckmark
Sisäänrakennettu USB-keskuscross
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)611 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)528 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)247 mm
Paino (ilman jalustaa)3,97 kg
Korkeus (ilman jalustaa)369 mm
Leveys (ilman jalustaa)611 mm
Syvyys (ilman jalustaa)90 mm
Paino (jalustan kanssa)5,79 kg
Virranhallinta
Virrankulutus22,4 W
Virtalähteen tyyppiSisäinen
Virrankulutus (pois päältä)0,3 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Energiatehokkuusluokka (SDR)E
Ympäristöolosuhteet
Käyttökorkeus0 - 3658 m
Käytön suhteellinen kosteus (H-H)20 - 80%
Varastointilämpötila-20 - 60 °C
Käyttölämpötila (T-T)0 - 40 °C
Käytön ulkopuolinen korkeus0 - 12192 m
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino9,15 kg
Pakkauksen syvyys188 mm
Pakkauksen korkeus480 mm
Pakkauksen leveys785 mm
Ergonomia
Plug & Play -yhteensopivacheckmark
Kaapelilukkopaikkacheckmark
LED-merkkivalotKäyttö, Valmiustila
Korkeudensäätöcheckmark
Kääntyvä kulma alue-30 - 30°
Kallistuskulma-5 - 20°
Pivot-toimintocross
On Screen Display (OSD)checkmark
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
Kääntyvyyscheckmark
OSD-kielten lukumäärä21
Korkeussäätöcheckmark
Kaapelilukon aukkotyyppiKensington
VESA-kiinnityscheckmark
Säädettävä korkeus (max)13 cm
Pakkauksen sisältö
Sisältää johdotAC, DisplayPort, HDMI
Käyttöopascheckmark
Jalusta sisältyycheckmark
Muut ominaisuudet
KäyttäjäkontrollitPower On/Off; Menu/OK; Input/Up; Game Settings/Down; SmartImage game/Back
Keskimääräinen vikaantumisaika30000 h
Näytön synkronoinnin tulosignaaliErillinen synkronointi
Yhteensopivat käyttöjärjestelmätDDC/CI; Mac OS X; sRGB; Windows 11/10
KuvanparannusSmartImage game
Delta E2
LowBlue-tilacheckmark
EasyRead-tilacheckmark
Ulkokuoren pintatyyppiPintakäsitelty
Philips SmartUniformity93 - 105%
Matala syöttöviivecheckmark
Suunnittelu
Tuotteen väriHarmaa
Asema markkinoillaPelaaminen
Irrotettava tukicross
Värin nimiDark slate
Suorituskyky
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccheckmark
Välkkymätön teknologiacheckmark
Matala sinivalo -teknologiacheckmark
Komponentin videosynkronointiErillinen synkronointi
VESA Adaptive Sync -tukicheckmark
Multimedia
Sisäiset kaiuttimetcross
Sisäänrakennettu kameracross
Kierrätettävä pakkausmateriaali100%
Ei sisälläElohopea, PVC/BFR
EAN8712581805913
Takuu3 vuotta
Tämä Philips Evnia 5000 -näyttö on varustettu 27-tuumaisella Fast VA -paneelilla, joka tarjoaa 1920 x 1080 pikselin Full HD -resoluution. Näytön suorituskyky on suunnattu nopeatempoiseen pelaamiseen, minkä mahdollistavat 280 Hz:n virkistystaajuus ja 0.3 ms:n vasteaika. Paneelin teknisiin ominaisuuksiin lukeutuvat 300 cd/m² tyypillinen kirkkaus ja 4000:1 kontrastisuhde, jotka tuottavat selkeän kuvan. Kuvasuhde on standardi 16:9, mikä sopii yleisimpiin peli- ja viihdesisältöihin.
Monipuoliset liitännät varmistavat laajan yhteensopivuuden eri laitteiden kanssa. Näytössä on kaksi HDMI 2.0 -porttia, yksi DisplayPort 1.4 -liitäntä sekä kuulokelähtö. Ergonominen jalusta mahdollistaa näytön korkeuden säätämisen 130 mm:n liikkumavaralla, kallistuksen (-5° – 20°) ja kääntämisen (-30° – 30°). Lisäksi näyttö on VESA-yhteensopiva (100 x 100 mm), joten sen voi kiinnittää seinätelineeseen tai näyttövarteen. Laitteen energiankulutus SDR-tilassa on 22,4 kWh / 1000 tuntia, mikä vastaa energiatehokkuusluokkaa E.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • 27 tuuman (68.58 cm) näyttökoko
  • Full HD (1920 x 1080) -resoluutio
  • Fast VA -paneelitekniikka
  • 280 Hz virkistystaajuus
  • 0.3 ms vasteaika
  • Kaareva muotoilu
  • HDR10-tuki
  • AMD FreeSync -yhteensopivuus
  • Säädettävä korkeus, kallistus ja kääntö
  • VESA-kiinnitysmahdollisuus (100 x 100 mm)