LG NANO8E 65NANO8EA6A 65" 4K NanoCell LED webOS 25 TV, 60 Hz, HDR10, HLG
Tillverkare: LG
ID: 65NANO8EA6A.AEU
Välj modell
Beräknad leverans: 06.06 - 08.06
Leverantörens beräknade utleveranstid 04.06.2026
Välj din butik
Leverantörens beräknade utleveranstid 04.06.2026 Öppet idag: 10:00 - 18:00 Information om butiken
Leverantörens beräknade utleveranstid 04.06.2026 Öppet idag: 09:00 - 17:00 Information om butiken
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.
Skärm
Betraktningsvinkel (horisontell)180°
Synfältsvinkel (vertikal)180°
Bildförhållande16:9
Skärm diagonal165,1 cm (65")
Upplösning3840 x 2160 pixels
Diagonal skärmstorlek165,1 cm
Grafikupplösningar som stöds3840 x 2160
Motion interpolering frekvens60 hz
SkärmtypNanoCell
Native bildförhållande16:9
Standard uppdateringsfrekvens60 hz
Audio
Uteffekt (RMS)20 W
Inbyggda högtalarecheckmark
Automatisk volymjusteringcheckmark
Antal talare2
Förstärkt returkanal för audio (eARC)checkmark
Anslutningar
Antal USB 2.0 anslutningar2
Antal LAN (RJ-45) anslutningar1
Digital optisk utgång för ljud1
Antal HDMI-portar3
HDCPcheckmark
Ljudreturkanal (ARC)checkmark
Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar2
Vikt & dimension
Höjd900 mm
Bredd1450 mm
Djup269 mm
Bredd (med stativ)1450 mm
Höjd (med stativ)900 mm
Djup (med stativ)270 mm
Vikt (utan stativ)23,6 kg
Höjd (utan stativ)838 mm
Bredd (utan stativ)1454 mm
Djup (utan stativ)57,7 mm
Vikt (med stativ)24 kg
Strömtillförsel
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
EnergiklassF
Nätverk
Wi-Fi-standarder802.11ac
Bluetooth-version5.1
Nätverksansluten (Ethernet)checkmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Bluetooth-profilerA2DP
Wi-Fi Directcheckmark
Miracastcheckmark
TV-tuner
Antal mottagare3 tuners
Management features
Elektronisk programguide (EPG)checkmark
På/av timercheckmark
Röststyrningcheckmark
Programmerbart tidsintervall7 dagar
Fungerar med Google Assistantcheckmark
Förpackningens innehåll
Fjärrkontroll ingårcheckmark
Skrivbordsstativcheckmark
Design
Produktens färgSvart
På / av-knappcheckmark
VESA-fästecheckmark
Prestanda
Spellägecheckmark
Ljussensorcheckmark
Lokal nedtoningcross
checkmark
HDR-teknik (High Dynamic Range)HDR10, HLG
Smart-TV
Internet-TVcheckmark
Smart-TVcheckmark
Skärmspeglingcheckmark
EAN8806096602065
TV:n använder operativsystemet webOS 25, som ger tillgång till ett brett utbud av streamingtjänster och appar. Navigationen underlättas av den medföljande AI Magic Remote som har funktioner för röststyrning. Ljudsystemet består av två högtalare med en total uteffekt på 20 W och använder AI Sound Pro för att skapa en virtuell surroundeffekt. För anslutningar finns tre HDMI-portar med stöd för eARC, två USB 2.0-portar, Wi-Fi (802.11ac) och Bluetooth 5.1. Modellen kan monteras på vägg med ett VESA-fäste på 200 x 200 mm.
Nyckelfunktioner:
  • Har en 65-tums 4K UHD NanoCell-skärm med 60 Hz
  • Drivs av en alpha 7 AI Gen8-processor för bildoptimering
  • Stöder HDR-formaten HDR10 och HLG
  • Utrustad med ett 20 W ljudsystem och AI Sound Pro
  • Kör operativsystemet webOS 25 med AI Magic Remote
  • Inkluderar 3 HDMI-portar med eARC och 2 USB-portar
  • Ansluter trådlöst via Wi-Fi 5 och Bluetooth 5.1
  • Har ett dedikerat spelläge för optimerad prestanda
  • Kompatibel med VESA-väggfäste på 200 x 200 mm