Samsung The Frame QE43LS03FAUXXH 43" 4K QLED Tizen TV, 60 Hz, HDR10+
Tillverkare: SAMSUNG
ID: QE43LS03FAUXXH
Beräknad leverans: 22.05 - 25.05
22st tillgängliga hos importören
Välj din butik
Beställ och hämta efter 1-2 veckor Öppet idag: 10:00 - 18:00 Information om butiken
Beställ och hämta efter 1-2 veckor Öppet idag: 09:00 - 17:00 Information om butiken
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.
Bildförhållande16:9
Skärm diagonal109,2 cm (43")
Upplösning4K 3840 x 2160 pixels
Diagonal skärmstorlek108 cm
LED-bakgrundsbelysningcheckmark
Typ av LED-bakgrundsbelysningDubbel LED
Rörelse-interpoleringsteknikMotion Xcelerator
Motion interpolering frekvens60 hz
SkärmtypQLED
Anti-glare skärmcheckmark
Native bildförhållande16:9
HD-typ4K Ultra HD
SkärmformPlatt
Standard uppdateringsfrekvens50 hz
Audio
Inbyggd ljuddekoderDolby Atmos
Uteffekt (RMS)20 W
Inbyggda högtalarecheckmark
Automatisk volymjusteringcheckmark
Antal talare2
Förstärkt returkanal för audio (eARC)checkmark
Anpassningsbart ljudcheckmark
Anslutningar
Antal USB 2.0 anslutningar3
Antal LAN (RJ-45) anslutningar1
Digital optisk utgång för ljud1
PC-In (D-Sub)cross
Antal RF-ingångar3
Antal HDMI-portar4
Vanligt gränssnitt (CI)checkmark
HDCPcheckmark
Common interface Plus (CI+)checkmark
Ljudreturkanal (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)Anynet+
Common Interface Plus (CI+)-version1.4
Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar0
Vikt & dimension
Djup24,9 mm
Stativ, bredd67,8 cm
Bredd (med stativ)969,5 mm
Höjd (med stativ)591,9 mm
Djup (med stativ)196,8 mm
Stativ, djup19,7 cm
Vikt (utan stativ)8,6 kg
Höjd (utan stativ)557,8 mm
Bredd (utan stativ)969,5 mm
Djup (utan stativ)24,9 mm
Vikt (med stativ)8,9 kg
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig)52 W
Strömförbrukning i avslaget läge0,5 W
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
Energisparlägecheckmark
EnergiklassG
Växelström Frekvens50/60 hz
AC-inspänning220-240 V
Strömförbrukning (max)110 W
EnergieffektivitetsskalningA till G
Energieffektivitetsklass (SDR)G
Energieffektivitetsklass (HDR)G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar52 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar114 kWh
Nätverk
Wi-Fi-standarderWi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth-version5.3
Nätverksansluten (Ethernet)checkmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Wi-Fi Directcheckmark
Miracastcheckmark
Webbläsarecheckmark
Förpackning
Vikt inkl. förpackning15,5 kg
Låddjup165 mm
Höjd677 mm
Förpackningens bredd1087 mm
TV-tuner
Typ av tunerAnalog och digital
Automatisk kanalsökningcheckmark
Digitalt signalformatsystemDVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Management features
Skärmgränssnitt (OSD)checkmark
Elektronisk programguide (EPG)checkmark
På/av timercheckmark
Automatisk avstängningcheckmark
Antal OSD språk28
Röststyrningcheckmark
Röstguidecheckmark
Fungerar med Google Assistantcheckmark
Förpackningens innehåll
Fjärrkontroll ingårcheckmark
Kabel inkluderadAC
Skrivbordsstativcheckmark
Monteringssatscheckmark
Specialegenskaper
Design
Produktens färgSvart
Gränsssnitt för panelmontering200 x 200 mm
Färg på stativetSvart
På / av-knappcross
VESA-fästecheckmark
Typ av stativBenstativ
Typ av metallringVNB (mycket smal ram)
Introducerades år2025
Prestanda
Spellägecheckmark
Bildgallericheckmark
Funktion för undertextercheckmark
Ljussensorcheckmark
Lokal nedtoningcheckmark
BildbehandlingsteknikNQ4 AI Gen 2 Processor
checkmark
Ekosensorcheckmark
Stöd för appen SmartThingscheckmark
Tryckvisningcheckmark
Ambient-lägecheckmark
Multivycheckmark
AI-uppskalningcheckmark
Bakgrundsbelysningsteknik med dimmerfunktionSupreme UHD Dimming
Smart-TV
Installerat operativsystemTizen
Internet-TVcheckmark
Smart-TVcheckmark
HbbTVcheckmark
Skärmspeglingcheckmark
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV)-version2.0.4
Stöd för Apple AirPlay 2checkmark
Ljudspeglingcheckmark
TV initiate mirroring (initiera spegling)checkmark
EAN8806097110965
Enheten använder operativsystemet Tizen, vilket ger åtkomst till ett utbud av streamingapplikationer. Den medföljande SolarCell-fjärrkontrollen är utformad för att laddas med hjälp av sol- eller inomhusbelysning. Ljudsystemet består av två högtalare med en total uteffekt på 20 W och har stöd för ljudformatet Dolby Atmos. För anslutning av externa enheter finns fyra HDMI-portar, tre USB-portar, Wi-Fi 5 och en Ethernet-port.
Nyckelfunktioner:
  • Skärm: 43 tum (109.2 cm) QLED med matt yta
  • Upplösning: 4K Ultra HD (3840 x 2160 pixlar)
  • Bildteknik: NQ4 AI Gen2 Processor och Quantum HDR
  • Rörelsehantering: Motion Xcelerator med 60 Hz uppdateringsfrekvens
  • Ljud: 20 W uteffekt med stöd för Dolby Atmos
  • Smart TV: Tizen operativsystem med röststyrning
  • Anslutningar: 4 x HDMI, 3 x USB, LAN, optisk ljudutgång
  • Trådlöst: Wi-Fi 5 och Bluetooth 5.3
  • Design: Art Mode och VESA-kompatibilitet (200 x 200 mm)