AOC CU34E4CW 34" UWQHD, VA curved skärm med USB-C hub
Tillverkare: AOC
ID: CU34E4CW
Beräknad leverans: 19.05 - 20.05
40+st tillgängliga hos importören
Välj din butik
Beställ och hämta efter 5-7 dagar Öppet idag: 10:00 - 18:00 Information om butiken
Beställ och hämta efter 5-7 dagar Öppet idag: 09:00 - 17:00 Information om butiken
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.
Skärm
Bildpunktavstånd0,23175 x 0,23175 mm
Kontrastförhållande (medel)3500:1
Betraktningsvinkel (horisontell)178°
Synfältsvinkel (vertikal)178°
Bildförhållande21:9
Skärm diagonal86,4 cm (34")
Svarstid (medel)4 ms
Färgdjup10 bit
Upplösning3440 x 1440 pixlar
Horisontell avsökningsfrekvens30 - 190 kHz
Vertikal avsökningsfrekvens48 - 120 hz
Diagonal skärmstorlek86,36 cm
Kontrastförhållande (dynamisk)20000000:1
LED-bakgrundsbelysningcheckmark
Typ av bakgrundsbelysningW-LED
Max uppdateringsfrekvens120 hz
Anti-glare skärmcheckmark
Native bildförhållande21:9
Pixeltäthet109,68 ppi
PaneltypVA
SkärmformKonkav skärm
Antal färger1,07 miljarder färger
checkmark
sRGB-täckning (typisk)120,6%
HDR-teknik (High Dynamic Range)High Dynamic Range 10 (HDR10)
Bildskärmens krökning1500R
Responstid (MPRT)1 ms
Responstidens mätningstypGTG (Gray to Gray)
Anslutningar
LjudutgångJa
Antal HDMI-portar2
Hörlursanslutning3,5 mm
HDMI-version2,1
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
Antal Displayportar1
Inbyggd KVM-switchcheckmark
HDCP-version2.2
DisplayPort-version1.4
Hörlursutgångcheckmark
Inbyggd USB-hubbcheckmark
Vikt & dimension
Höjd (med stativ)252,2 mm
Vikt (utan stativ)7,33 kg
Bredd (utan stativ)808,8 mm
Vikt (med stativ)10,1 kg
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig)38 W
NätaggregatstypIntern
Strömförbrukning i avslaget läge0,3 W
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
Energieffektivitetsklass (SDR)D
Nätverk
Nätverksansluten (Ethernet)checkmark
Förpackning
Vikt inkl. förpackning13,8 kg
Låddjup188 mm
Höjd525 mm
Förpackningens bredd930 mm
Ergonomi
Produktvikt (oz)checkmark
Höjdjusteringcheckmark
Hållare-180 - 180°
Lutningsvinkel-5 - 21°
Svängarmcross
Bild-i-bildcheckmark
Gränsssnitt för panelmontering100 x 100 mm
Svängbaracheckmark
Lutningsjusteringcheckmark
Typ av kabellåsanslutningKensington
VESA-fästecheckmark
Justerbar höjd (max)18 cm
Förpackningens innehåll
Kabel inkluderadAC, HDMI, DisplayPort, USB Type-C
Stå ingårcheckmark
HDMI-kabelns längd1,8 m
DisplayPort-kabelns längd1,8 m
Övriga egenskaper
CertifieringRoHs compliant, CB, FCC
Lokal nedtoningcheckmark
Ramens tjocklekstypUtan ram
Garantiperiod5 År
Certifikat för överensstämmelseCE
Design
Produktens färgSvart
Löstagbart stativcheckmark
Främre infattningSvart
Prestanda
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccheckmark
Flimmerfriteknikcheckmark
Multimedia
Megapixel5 MP
Uteffekt (RMS)10 W
Inbyggda högtalarecheckmark
Inbyggd kameracheckmark
Antal talare2
Hållbarhet
Återvunnen post-konsument plast85%
HållbarhetscertifieringEPEAT Gold, EPEAT Climate +, TCO
Innehåller inteKvicksilver, PVC/BFR
EAN4038986112963
Garanti3 år
AOC CU34E4CW är en 34-tums böjd bildskärm utrustad med en VA-panel och UWQHD-upplösning på 3440 x 1440 pixlar. Dess breda 21:9-bildförhållande och 1500R-kurvatur skapar en omslutande arbetsyta som är väl anpassad för produktivitet och multitasking i kontorsmiljöer. Skärmen har en uppdateringsfrekvens på 120 Hz i kombination med Adaptive Sync-teknik, vilket resulterar i en följsam och mjuk bildåtergivning vid rörligt innehåll. Med stöd för HDR10 och ett statiskt kontrastförhållande på 3500:1 levererar panelen ett utökat dynamiskt omfång och djup svärta.
För anslutning finns en mångsidig USB-C-port som levererar ström, vilket möjliggör en enkabelslösning för data, video och laddning av en bärbar dator. Skärmen har även DisplayPort 1.4, dubbla HDMI 2.0-portar och en inbyggd USB 3.2-hubb. Integrerade funktioner som en 5 MP-webbkamera med Windows Hello-stöd och en KVM-switch förenklar arbetsflöden med flera enheter. Det medföljande stativet är fullt justerbart i höjd, lutning och vridning, och skärmen är kompatibel med VESA-fästen (100x100 mm) för alternativ montering.
Nyckelfunktioner:
  • 34-tums böjd VA-panel med UWQHD-upplösning (3440 x 1440)
  • 120 Hz uppdateringsfrekvens och 4 ms svarstid
  • Stöd för HDR10 och 120,6 % sRGB-färgtäckning