LG UltraGear 27GX790A-B 27" QHD, OLED gamingskärm med USB hub
Tillverkare: LG
ID: 27GX790A-B
Beräknad leverans: 22.05 - 25.05
2st tillgängliga hos importören
Välj din butik
Beställ och hämta efter 1-2 veckor Öppet idag: 10:00 - 18:00 Information om butiken
Beställ och hämta efter 1-2 veckor Öppet idag: 09:00 - 17:00 Information om butiken
Multitronic Mariehamn
Köpalternativ
Spara genom att köpa ett öppnat paket eller kundreturer.
Fyndhörna
(Fyndhörnan) LG UltraGear 27GX790A-B 27" QHD, OLED gamingskärm med USB hub
Beräknad leverans: 15.05 - 18.05
I lager
Lägg i köpkorgen
Skärm
Bildpunktavstånd0,2292 x 0,2292 mm
Kontrastförhållande (medel)1500000:1
Betraktningsvinkel (horisontell)178°
Synfältsvinkel (vertikal)178°
Bildförhållande16:9
Skärm diagonal68,6 cm (27")
Svarstid (medel)0,03 ms
Färgdjup10 bit
Upplösning2560 x 1440 pixlar
Diagonal skärmstorlek68,6 cm
Pekskärmcross
Max uppdateringsfrekvens480 hz
SkärmtypOLED
Anti-glare skärmcheckmark
Native bildförhållande16:9
HD-typ2K
Pixeltäthet108,79 ppi
PaneltypWOLED
SkärmytskiktGlansigt
SkärmformPlatt
checkmark
Ljusstyrka (normal)275 cd/m²
HDR-teknik (High Dynamic Range)DisplayHDR 400 True Black, High Dynamic Range 10 (HDR10)
FärgområdesstandardDCI-P3
Responstidens mätningstypGTG (Gray to Gray)
Anslutningar
Ljudanslutning3,5mm
Hörlursutgångar1
Antal HDMI-portar2
Hörlursanslutning3,5 mm
HDMI-version2.1a
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
Antal Displayportar1
DisplayPort-version2,1
Hörlursutgångcheckmark
Inbyggd USB-hubbcheckmark
USB-hubbversion2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Typ av USB-port uppströmsUSB Typ B
Antal portar uppströms1
Antal USB typ A-portar nedströms2
Antal USB typ B-portar uppströms1
Antal DisplayPort-utgångar1
Vikt & dimension
Bredd (med stativ)605,2 mm
Höjd (med stativ)579,3 mm
Djup (med stativ)249,1 mm
Vikt (utan stativ)5,1 kg
Höjd (utan stativ)351 mm
Bredd (utan stativ)605,2 mm
Djup (utan stativ)45,3 mm
Vikt (med stativ)9,3 kg
Strömtillförsel
NätaggregatstypExtern
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
Växelström Frekvens50/60 hz
AC-inspänning100 - 240 V
EnergieffektivitetsskalningA till G
Energieffektivitetsklass (SDR)F
Energieffektivitetsklass (HDR)G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar25 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar30 kWh
Förpackning
Vikt inkl. förpackning12,5 kg
Låddjup183 mm
Höjd532 mm
Förpackningens bredd820 mm
Ergonomi
Plug & Play-kompatibelcheckmark
Produktvikt (oz)checkmark
Monteringsbar på väggencheckmark
Höjdjusteringcheckmark
Hållare-30 - 30°
Lutningsvinkel-5 - 15°
Svängarmcheckmark
Skärmgränssnitt (OSD)checkmark
Förbättrad kabelhanteringcheckmark
Bild-i-bildcheckmark
Gränsssnitt för panelmontering100 x 100 mm
Svängbaracheckmark
Lutningsjusteringcheckmark
Typ av kabellåsanslutningKensington
VESA-fästecheckmark
Justerbar höjd (max)11 cm
Förpackningens innehåll
Kabel inkluderadAC, DisplayPort, HDMI, USB typ A till USB typ B
Bruksanvisningcheckmark
Snabbstartsguidecheckmark
Stå ingårcheckmark
Skruvar medföljercheckmark
Nätadapter ingårcheckmark
HDMI-kabelns längd1,8 m
Övriga egenskaper
Lokal nedtoningcheckmark
Skärmspeglingcheckmark
Ljudspeglingcross
Låg ingångsfördröjningcheckmark
FPS-räknarecheckmark
Skuggkontrollcross
Dial point (sikte)cross
Minskad rörelseoskärpacheckmark
Design
Produktens färgSvart
Positionering på marknadenSpela
Löstagbart stativcheckmark
Fötter färgSvart
Främre infattningSvart
Renoveradcross
Ramlös designcheckmark
Prestanda
Spellägecheckmark
NVIDIA G-SYNCcheckmark
AMD FreeSynccheckmark
Flimmerfriteknikcheckmark
Låg blåljus-teknikcheckmark
Stöd för VESA Adaptive Synccheckmark
Typ av NVIDIA G-SYNCG-SYNC Compatible
Typ av AMD FreeSyncFreeSync Premium Pro
Multimedia
Inbyggd mikrofoncross
Inbyggda högtalarecross
Inbyggd kameracross
EAN8806096357484
Garanti1 år
LG UltraGear 27GX790A-B är en 27-tums gamingskärm utrustad med en platt WOLED-panel. Denna panelteknik ger en hög kontrast och djup svärta, vilket framhäver detaljer i QHD-upplösningen (2560x1440). Med 10-bitars färgdjup återges nyanser med hög precision över 98,5 % av DCI-P3-färgrymden. För spel med snabba rörelser erbjuder skärmen en uppdateringsfrekvens på upp till 480 Hz och en svarstid på 0,03 ms (GtG), egenskaper som är avsedda att minimera rörelseoskärpa och latens i tävlingsinriktade spel.
Nyckelfunktioner:
  • 27-tums skärm med QHD-upplösning (2560 x 1440)
  • Platt WOLED-panel med 1 500 000:1 kontrastförhållande
  • Maximal uppdateringsfrekvens på 480 Hz och 0,03 ms svarstid (GtG)
  • Stöd för DisplayHDR 400 True Black och 98,5 % DCI-P3
  • Anslutningar via HDMI 2.1, DisplayPort 2.1 och USB 3.0-hubb
  • Kompatibel med AMD FreeSync Premium Pro och NVIDIA G-SYNC
  • Fullt justerbart stativ med höjd, lutning, vridning och pivot
  • VESA-fäste (100 x 100 mm) för alternativa monteringslösningar