Philips 49B2U6903CH/00 49" Dual QHD, VA curved skärm med Thunderbolt 4
Tillverkare: PHILIPS
ID: 49B2U6903CH/00
Beräknad leverans: 19.05 - 20.05
14st tillgängliga hos importören
Välj din butik
Beställ och hämta efter 5-7 dagar Öppet idag: 10:00 - 18:00 Information om butiken
Beställ och hämta efter 5-7 dagar Öppet idag: 09:00 - 17:00 Information om butiken
Skärm
Bildpunktavstånd0,2328 x 0,2328 mm
Kontrastförhållande (medel)3000:1
Horisontellt sökområde30 - 200 kHz
Betraktningsvinkel (horisontell)178°
Synfältsvinkel (vertikal)178°
Bildförhållande32:9
Vertikalt sökområde48 - 120 hz
Bildstorlek horisontalt119,2 cm
Bildstorlek vertikalt33,5 cm
Skärm diagonal124,5 cm (49")
Svarstid (medel)4 ms
Färgdjup10 bit
Upplösning5120 x 1440 pixlar
Diagonal skärmstorlek124 cm
Pekskärmcross
Kontrastförhållande (dynamisk)80000000:1
LED-bakgrundsbelysningcheckmark
Typ av bakgrundsbelysningW-LED
Max uppdateringsfrekvens100 hz
SkärmtypLCD
Anti-glare skärmcheckmark
Native bildförhållande32:9
HD-typDual QHD
Pixeltäthet109 ppi
PaneltypVA
SkärmformBöjt
DDC/CIcheckmark
Antal färger1,07 miljarder färger
checkmark
Dimfaktor25%
NTSC-täckning (typisk)97%
Ljusstyrka (max)500 cd/m²
Ljusstyrka (normal)450 cd/m²
HDR-teknik (High Dynamic Range)High Dynamic Range (HDR) 400
Bildskärmens krökning1800R
FärgområdesstandardsRGB
Responstidens mätningstypGTG (Gray to Gray)
Anslutningar
LjudutgångJa
Antal HDMI-portar2
HDMI-version2.0
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
Antal Displayportar1
HDCP-version1.4/2.2
DisplayPort-version1.4
Hörlursutgångcheckmark
Inbyggd USB-hubbcheckmark
USB-hubbversion3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2)
Antal portar uppströms1
Antal USB typ A-portar nedströms4
Antal USB typ C-portar nedströms2
Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPortcheckmark
USB-strömleveranscheckmark
USB-strömförsörjning upp till100 W
Antal Thunderbolt 4-portar1
Antal USB typ C-portar uppströms1
Vikt & dimension
Bredd (med stativ)1193 mm
Höjd (med stativ)586 mm
Djup (med stativ)268 mm
Vikt (utan stativ)11,8 kg
Höjd (utan stativ)373 mm
Bredd (utan stativ)1193 mm
Djup (utan stativ)164 mm
Vikt (med stativ)15,5 kg
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig)41,85 W
NätaggregatstypIntern
Strömförbrukning i PowerSave läge37,5 W
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
Växelström Frekvens50/60 hz
AC-inspänning100 - 240 V
EnergieffektivitetsskalningA till G
Energieffektivitetsklass (SDR)F
Energieffektivitetsklass (HDR)F
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar42 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar50 kWh
Miljökrav
Altitud vid drift0 - 3658 m
Intervall för relativ operativ luftfuktighet20 - 80%
Temperaturintervall (förvaring)-20 - 60 ° C
Temperatur vid drift0 - 40 ° C
Höjd över havet i avstängt läge3658 - 12192 m
Förpackning
Vikt inkl. förpackning19,5 kg
Låddjup300 mm
Höjd475 mm
Förpackningens bredd1290 mm
Ergonomi
Produktvikt (oz)checkmark
Höjdjusteringcheckmark
Hållare-30 - 30°
Lutningsvinkel-5 - 20°
Svängarmcross
Skärmgränssnitt (OSD)checkmark
Gränsssnitt för panelmontering100 x 100 mm
Svängbaracheckmark
Lutningsjusteringcheckmark
Typ av kabellåsanslutningKensington
VESA-fästecheckmark
Justerbar höjd (max)15 cm
Förpackningens innehåll
Kabel inkluderadDisplayPort, HDMI, Energiljus, Thunderbolt
Stå ingårcheckmark
Övriga egenskaper
Stöd för HBR3checkmark
Design
Produktens färgGrå
Positionering på marknadenBusiness
Löstagbart stativcheckmark
Prestanda
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccross
Flimmerfriteknikcheckmark
Låg blåljus-teknikcheckmark
Komponent-video-syncSeparat synk, Sync-on-green (SOG)
Stöd för VESA Adaptive Synccheckmark
Multimedia
Megapixel5 MP
Inbyggd mikrofoncheckmark
Uteffekt (RMS)10 W
Inbyggda högtalarecheckmark
Inbyggd kameracheckmark
Antal talare2
Logistikdata
ECCN (Export Control Classification Number)EAR99
Hållbarhet
Innehåller inteKvicksilver, PVC/BFR
EAN8712581804763
Garanti3 år
Philips 49B2U6903CH/00 är en 49-tums välvd bildskärm utformad för en expansiv arbetsyta. Den använder en VA-panel med 32:9 SuperWide-format och en Dual QHD-upplösning på 5120 x 1440 pixlar. Skärmens 1800R-kurvatur syftar till att ge en omslutande visuell upplevelse och minska ögonansträngning vid multitasking under längre perioder. Med en uppdateringsfrekvens på 100 Hz, 4 ms svarstid och DisplayHDR 400-stöd återges rörelser jämnt och kontrasten förbättras för bland annat dokumenthantering och designarbete.
För anslutning är skärmen utrustad med Thunderbolt 4, vilket möjliggör dataöverföring i hög hastighet och strömförsörjning på upp till 100 W via USB-C. Detta bidrar till en arbetsstation med färre kablar. Inbyggda funktioner inkluderar en 5 MP webbkamera med brusreducerande mikrofon och autoframing, dubbla 5 W-högtalare samt en upptagen-lampa för videomöten. Stativet medger justering av höjd, lutning och vridning, och ett Kensington-lås finns för fysisk säkerhet.
Nyckelfunktioner:
  • 49-tums skärm med 5120 x 1440 Dual QHD-upplösning
  • Välvd VA-panel med 32:9 SuperWide-format
  • 100 Hz uppdateringsfrekvens och 4 ms svarstid
  • Ljusstyrka på 450 cd/m² och DisplayHDR 400-certifiering
  • Thunderbolt 4 med 100 W strömförsörjning
  • Inbyggd 5 MP webbkamera, mikrofon och dubbla 5 W-högtalare