Chieftec Uni Series BE-10B-300 micro-ATX chassi, svart
Tillverkare: CHIEFTEC
ID: BE-10B-300
Beräknad leverans: 19.05
3st tillgängliga hos importören
Välj din butik
Beställ och hämta efter 3-5 dagar Öppet idag: Stängt (Kristi himmelsfärdsdag) Information om butiken
Beställ och hämta efter 3-5 dagar Öppet idag: Stängt Information om butiken
Anslutningar
LjudanslutningJa
LjudutgångJa
Antal USB 2.0 anslutningar2
Hörlursutgångar1
Uttag för mikrofon/linje incheckmark
Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)-portar2
Combo hörlurar / mikrofon-portcheckmark
Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar2
Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ A-portar0
Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ C-portar0
Vikt & dimension
Höjd327 mm
Bredd95 mm
Djup283 mm
Material tjocklek0,6 mm
Lagringsmedia
Inbyggd kortläsarecross
Antalet hårddiskar som stöds2
Hårddiskstorlek som stöds2.5,3.5,5.25"
Antal lagringsenheter som stöds2
Kombolåda HDD/SSDcross
SSD-diskens formfaktor2.5"
Förpackning
LED-styrenhetcross
Kylning
Kylningcheckmark
Frontfläktar installerade1x 80 mm
Maximal främre fläktar1
Frontfläktdiametrar som stöds80 mm
Flytande kylförmågacross
Installerad bakre radiatorcross
Installerad främre radiatorcross
Installerad övre radiatorcross
Fläkthastighetsstyrningcross
Övriga egenskaper
Expansionsplatser4
Strömlysdiodcross
Volym9 l
På / av-knappcheckmark
Skruvar medföljercheckmark
Design
ModellPC
Rackmonteringcross
FormfaktorSmall Form Factor (SFF)
MaterialSGCC
Produktvikt (oz)cross
Produktens färgSvart
Belysningcross
Förbättrad kabelhanteringcross
Återställningsknappcross
Som stöds moderkorts formfaktorermicro ATX, Mini-ITX
Kylning typLuft
Anti-dammfiltercross
Antalet 5,25 "fack1
Antal 3,5 "vikar1
Lämplig förHem / Kontor
Transporthjulcross
Sidorutacross
Antal interna 3,5 "platser1
Maximal CPU-kylarhöjd5 cm
Maximal grafikkortslängd22 cm
Antalet expansionsplatser4
Antal 2,5 "vikar1
Antal externa 5,25"-fack1
checkmark
Panel(er) i härdat glascross
RGB-kontrollknappcross
Strömförsörjning
Antal strömförsörjningsaggregat1
Strömförsörjning300 W
80 plus-certifiering80 PLUS Bronze
Strömförsörjning platsBotten
Strömförsörjning ingårcheckmark
Egenskaper
ProdukttypDatorchassi
Logistikdata
Harmonized System (HS)-kod84733080
EAN0753263077882
Garanti2 år
Chieftec BE-10B-300 är ett kompakt Micro-ATX-chassi i tornformat, utformat för systembyggen med grundläggande krav. Det levereras med ett förinstallerat 300W TFX-nätaggregat, vilket gör det till en integrerad lösning för system med liten formfaktor avsedda för kontors- och hemmakontorsmiljöer. Chassits design prioriterar ett litet fotavtryck utan att kompromissa med nödvändiga funktioner för produktivitetsarbete. Det har stöd för moderkort i microATX- och Mini-ITX-storlek och är anpassat för vardagliga datoruppgifter.
Konstruktionen består av 0,6 mm tjockt SGCC-stål som ger en funktionell och stabil struktur. Frontpanelen är utrustad med två USB 3.2 Gen 1- och två USB 2.0-portar samt separata ljudanslutningar för mikrofon och hörlurar för enkel åtkomst. Internt finns det plats för en extern 5,25-tums enhet samt en intern 3,5-tums och en 2,5-tums enhet. En förinstallerad 80 mm fläkt i fronten säkerställer ett grundläggande luftflöde för att bibehålla adekvata temperaturer för systemets komponenter.
Nyckelfunktioner:
  • Chassityp: Kompakt Micro-ATX med 300W TFX-nätaggregat
  • Moderkortsstöd: Kompatibelt med microATX och Mini-ITX
  • Material och mått: Konstruktion i 0,6 mm SGCC-stål (95 x 327 x 283 mm)
  • Lagringsplatser: Rymmer en 5,25-tums, en 3,5-tums och en 2,5-tums enhet
  • Frontanslutningar: Inkluderar 2x USB 3.2 Gen 1, 2x USB 2.0 och ljudportar
  • CPU-kylare: Stöder en maximal höjd på 50 mm
  • Kylsystem: Levereras med en förinstallerad 80 mm frontfläkt