Philips Evnia 27M2N3800A/00 27" 4K UHD, IPS, 320Hz -pelinäyttö
Valmistaja: PHILIPS
ID: 27M2N3800A/00
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
10kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvapikselitiheys0,1554 x 0,1554 mm
Kontrastisuhde (tyypillinen)1000:1
Skannausalue (vaaka)30 - 360 kHz
Kuvasuhde16:9
Skannausalue (pysty)48 - 320 Hz
Kuvakoko, vaaka59,7 cm
Kuvakoko, pysty33,6 cm
Näytön halkaisija68,6 cm (27")
Vasteaika (tyypillinen)1 ms
Värin syvyys8 bittiä
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)68,5 cm
Tuetut grafiikan erottelutarkkuudet1920 x 1080 (HD 1080), 3840 x 2160
Kosketusnäyttöcross
sRGBcheckmark
SmartResponse0,5 ms
LED-taustavalocheckmark
Taustavalon tyyppiW-LED
Suurin päivitystaajuus320 Hz
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Pikselitiheys163 ppi
Paneelin tyyppiIPS
Näytön muotoTasainen
DDC/CIcheckmark
Näyttövärejä1,07 miljardia väriä
Dynaamisen kontrastisuhteen markkinointinimiMega Infinity DCR
Pinnan kovuus3H
Haze rate25%
sRGB-kattavuus (tyypillinen)130%
Adobe RGB -kattavuus90%
NTSC-kattavuus (tyypillinen)110%
HDR-tuettucheckmark
Näytön kirkkaus (terävin)450 cd/m²
Näytön kirkkaus (tavallinen)350 cd/m²
Värialue DCI-P395%
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)DisplayHDR 400
VakiovärialueAdobe RGB, DCI-P3, NTSC, sRGB
Vasteajan mittaustyyppiGTG (Gray to Gray)
Liitettävyys
HDMI-porttien lukumäärä2
HDMI-versio2.1
DisplayPort-portteja1
HDCP versio1.4/2.3
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)614 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)519 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)261 mm
Paino (ilman jalustaa)3,75 kg
Korkeus (ilman jalustaa)368 mm
Leveys (ilman jalustaa)614 mm
Syvyys (ilman jalustaa)85 mm
Paino (jalustan kanssa)5,6 kg
Virranhallinta
Virrankulutus25,65 W
Virrankulutus (pois päältä)0,3 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)F
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti25 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti45 kWh
Ympäristöolosuhteet
Käyttökorkeus0 - 3658 m
Käytön suhteellinen kosteus (H-H)20 - 80%
Varastointilämpötila-20 - 60 °C
Käyttölämpötila (T-T)0 - 40 °C
Käytön ulkopuolinen korkeus3658 - 12192 m
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino8,33 kg
Pakkauksen syvyys139 mm
Pakkauksen korkeus455 mm
Pakkauksen leveys730 mm
Kaapelilukkopaikkacheckmark
LED-merkkivalotKäyttö, Valmiustila
Korkeudensäätöcross
Kallistuskulma-5 - 20°
On Screen Display (OSD)checkmark
Kuva kuvassacheckmark
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
Pakkauksen sisältö
Sisältää johdotAC, DisplayPort, HDMI
Muut ominaisuudet
Keskimääräinen vikaantumisaika50000 h
KuvanparannusSmartImage game
MultiView2 Devices
Delta E2
Tuotekohtaiset tekniikatCrosshair
LowBlue-tilacheckmark
EasyRead-tilacheckmark
Adaptiivinen synkronointicheckmark
Ulkokuoren pintatyyppiPintakäsitelty
Philips SmartUniformity93 - 105%
Picture by picture -toiminto (PbP)checkmark
(cdm) Ohjelmisto/toimintoEvnia Precision Center
Matala syöttöviivecheckmark
Varjonhallintacheckmark
VaatimustenmukaisuustodistuksetRoHS
Suunnittelu
Tuotteen väriHarmaa
Asema markkinoillaPelaaminen
Värin nimiGrafiitti
Suorituskyky
NVIDIA G-SYNCcheckmark
AMD FreeSynccheckmark
Välkkymätön teknologiacheckmark
Matala sinivalo -teknologiacheckmark
Komponentin videosynkronointiErillinen synkronointi
Multimedia
Nimellisteho RMS4 W
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Sisäänrakennettu kameracross
Kaiuttimien lukumäärä2
Kierrätettävä pakkausmateriaali100%
Kuluttajan käyttämät kierrätetyt muovit85%
EAN8721038004298
Philips Evnia 27M2N3800A/00 on 27-tuumainen litteä pelinäyttö, joka on suunniteltu nopeatempoiseen pelaamiseen. Näytössä on IPS-paneeli, 4K Ultra HD -resoluutio ja 16:9-kuvasuhde. 320 Hz:n virkistystaajuus ja 1 ms:n vasteaika pitävät kuvan selkeänä nopeissakin liikkeissä. Näyttö tukee NVIDIA G-SYNC- ja AMD FreeSync -tekniikoita, jotka synkronoituvat yhteensopivan näytönohjaimen kanssa ja ehkäisevät kuvan repeilyä.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Tyypillinen kirkkaus: 350 cd/m²
  • Kontrastisuhde: 1000:1
  • Pikselitiheys: 163 ppi
  • Äänentoisto: 4 W RMS (kokonaisteho)
  • Kallistusalue: -5° – 20°
  • Kiinnitys: 100 x 100 mm VESA
  • Tyypillinen virrankulutus: 25,65 W (SDR-energiatehokkuusluokka F)