ASUS ROG Strix XG27UCDMG 27" 4K UHD, OLED -pelinäyttö, USB-C hub
Valmistaja: ASUS
ID: 90LM0B20-B01971
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
3kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvapikselitiheys0,15525 x 0,15525 mm
Kontrastisuhde (tyypillinen)1500000:1
Katselukulma, vaakasuora178°
Katselukulma, pystysuora178°
Kuvasuhde16:9
Kuvakoko, vaaka59 cm
Kuvakoko, pysty33,3 cm
Näytön halkaisija67,3 cm (26.5")
Vasteaika (tyypillinen)0,03 ms
Värin syvyys10 bittiä
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Digitaalinen vaakataajuus30 - 590 kHz
Digitaalinen pystytaajuus48 - 240 Hz
Ruudun halkaisija (cm)68 cm
Kosketusnäyttöcross
LED-taustavalocheckmark
Taustavalon tyyppiOLED
Suurin päivitystaajuus240 Hz
Näytön teknologiaQD-OLED
Häikäisemätön näyttöcheckmark
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Paneelin tyyppiOLED
Näytön pintaMatta
Näytön muotoTasainen
Näyttövärejä1,073 miljardia väriä
sRGB-kattavuus (tyypillinen)145%
HDR-tuettucheckmark
Näytön kirkkaus (terävin)1000 cd/m²
Näytön kirkkaus (tavallinen)450 cd/m²
Värialue DCI-P399%
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)High Dynamic Range 10 (HDR10)
VakiovärialueDCI-P3, sRGB
Vasteajan mittaustyyppiGTG (Gray to Gray)
Liitettävyys
Äänen sisääntulo3,5 mm
Kuulokelähdöt1
HDMI-porttien lukumäärä2
HDMI-versio2.1
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
DisplayPort-portteja1
Sisäänrakennettu KVM-kytkincheckmark
HDCP versio2.2
DisplayPort versio1.4
Kuulokeliitäntächeckmark
Sisäänrakennettu USB-keskuscheckmark
USB-keskuksen versio3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Upstream -porttien määrä1
USB A-tyypin downstream -porttien määrä3
USB C-tyypin downstream -porttien määrä1
USB Type-C DisplayPort Alternate Modecheckmark
USB Power Deliverycheckmark
USB Power Delivery asti90 W
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)613 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)509,4 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)168,7 mm
Paino (ilman jalustaa)5 kg
Korkeus (ilman jalustaa)369,2 mm
Leveys (ilman jalustaa)610,3 mm
Syvyys (ilman jalustaa)66,5 mm
Paino (jalustan kanssa)7,44 kg
Virranhallinta
Virrankulutus80 W
Virrankulutus (pois päältä)0,3 W
Virrankulutus (PowerSave)0,5 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Tehonkulutus (maks.)80 W
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)F
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti25 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti34 kWh
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino10,3 kg
Pakkauksen syvyys163 mm
Pakkauksen korkeus500 mm
Pakkauksen leveys860 mm
PakkaustyyppiLaatikko
Ergonomia
Kaapelilukkopaikkacheckmark
Seinäkiinnitteinencheckmark
Korkeudensäätöcheckmark
Kääntyvä kulma alue-45 - 45°
Kallistuskulma-5 - 20°
Pivot-toimintocheckmark
Kuva kuvassacheckmark
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
Kääntyvyyscheckmark
Pivot-kulma-90 - 90°
Korkeussäätöcheckmark
Kaapelilukon aukkotyyppiKensington
VESA-kiinnityscheckmark
Säädettävä korkeus (max)12 cm
Pakkauksen sisältö
Jalusta sisältyycheckmark
Muut ominaisuudet
Näytön kuvakoko (LxK)589,97 x 332,93 mm
Tuotekohtaiset tekniikatASUS OLED Care
Liikkeestä aiheutuvan sumeuden vähentäminencheckmark
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
Asema markkinoillaPelaaminen
Irrotettava tukicheckmark
Jalkojen väriMusta
Suorituskyky
NVIDIA G-SYNCcheckmark
AMD FreeSynccheckmark
Välkkymätön teknologiacheckmark
Matala sinivalo -teknologiacheckmark
VESA Adaptive Sync -tukicheckmark
NVIDIA G-SYNC -tyyppiG-SYNC Compatible
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync Premium
Multimedia
Nimellisteho RMS0 W
Sisäiset kaiuttimetcross
Sisäänrakennettu kameracross
Kaiuttimien lukumäärä0
Kestävän kehityksen sertifikaatitForest Stewardship Council (FSC) Mix
EAN4711387815243
Takuu3 vuotta
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näytön koko 27 tuumaa ja UHD 4K -resoluutio (3840 x 2160)
  • Litteä OLED-paneeli 1 500 000:1 kontrastisuhteella
  • Enimmäisvirkistystaajuus 240 Hz ja vasteaika 0,03 ms (GTG)
  • Kirkkaus 450 cd/m² ja DisplayHDR 400 True Black -tuki
  • Väripeitto 99 % DCI-P3-standardin mukaisesti
  • Liitännät: 2 x HDMI 2.1, 1 x DisplayPort 1.4 ja USB-C-keskitin
  • Tukee AMD FreeSync Premium Pro- ja NVIDIA G-SYNC -tekniikoita
  • Ergonominen jalusta kallistus-, korkeus-, kääntö- ja pivot-säädöillä
  • VESA-seinäkiinnitysmahdollisuus (100 x 100 mm)