Philips Evnia 3000 24M2N3201A 24" Full HD, Fast IPS, 180Hz, HDR10 -pelinäyttö
Valmistaja: PHILIPS
ID: 24M2N3201A/00
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
11kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvapikselitiheys0,2745 x 0,2745 mm
Kontrastisuhde (tyypillinen)1000:1
Skannausalue (vaaka)30 - 200 kHz
Katselukulma, vaakasuora178°
Katselukulma, pystysuora178°
Kuvasuhde16:9
Skannausalue (pysty)48 - 180 Hz
Kuvakoko, vaaka52,7 cm
Kuvakoko, pysty29,6 cm
Näytön halkaisija60,5 cm (23.8")
Vasteaika (tyypillinen)1 ms
Värin syvyys8 bittiä
Näytön erottelutarkkuus1920 x 1080 pikseliä
Ruudun halkaisija (cm)60,5 cm
Kosketusnäyttöcross
sRGBcheckmark
LED-taustavalocheckmark
Taustavalon tyyppiW-LED
Suurin päivitystaajuus180 Hz
Näytön teknologiaLCD
Häikäisemätön näyttöcheckmark
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppiFull HD
Pikselitiheys92,56 ppi
Värikirjo93%
Paneelin tyyppiFast IPS
Näytön muotoTasainen
DDC/CIcheckmark
Näyttövärejä16,7 miljoonaa väriä
Dynaamisen kontrastisuhteen markkinointinimiMega Infinity DCR
Pinnan kovuus3H
Haze rate25%
sRGB-kattavuus (tyypillinen)126%
Adobe RGB -kattavuus88%
NTSC-kattavuus (tyypillinen)113%
Vasteaika (min.)0,5 ms
HDR-tuettucheckmark
Näytön kirkkaus (tavallinen)300 cd/m²
Värialue DCI-P393%
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)High Dynamic Range 10 (HDR10)
VakiovärialueDCI-P3
Vasteajan mittaustyyppiGTG (Gray to Gray)
Liitettävyys
Kuulokelähdöt1
HDMI-porttien lukumäärä2
HDMI-versio2.0
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
DisplayPort-portteja1
HDCP versio1.4/2.2
DisplayPort versio1.4
Kuulokeliitäntächeckmark
Sisäänrakennettu USB-keskuscross
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)540 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)515 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)261 mm
Paino (ilman jalustaa)2,76 kg
Korkeus (ilman jalustaa)325 mm
Leveys (ilman jalustaa)540 mm
Syvyys (ilman jalustaa)55 mm
Paino (jalustan kanssa)4,56 kg
Virranhallinta
Virrankulutus18,7 W
Virtalähteen tyyppiSisäinen
Virrankulutus (pois päältä)0,3 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)E
Energiatehokkuusluokka (HDR)F
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti18 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti22 kWh
Ympäristöolosuhteet
Käyttökorkeus0 - 3658 m
Käytön suhteellinen kosteus (H-H)20 - 80%
Varastointilämpötila-20 - 60 °C
Käyttölämpötila (T-T)0 - 40 °C
Käytön ulkopuolinen korkeus3658 - 12192 m
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino7,38 kg
Pakkauksen syvyys188 mm
Pakkauksen korkeus420 mm
Pakkauksen leveys730 mm
Ergonomia
Plug & Play -yhteensopivacheckmark
Kaapelilukkopaikkacheckmark
LED-merkkivalotKäyttö, Valmiustila
Korkeudensäätöcheckmark
Kääntyvä kulma alue-30 - 30°
Kallistuskulma-5 - 20°
Pivot-toimintocheckmark
On Screen Display (OSD)checkmark
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
Kääntyvyyscheckmark
OSD-kielten lukumäärä21
Pivot-kulma-90 - 90°
Korkeussäätöcheckmark
Kaapelilukon aukkotyyppiKensington
VESA-kiinnityscheckmark
Säädettävä korkeus (max)13 cm
Pakkauksen sisältö
Sisältää johdotAC, DisplayPort, HDMI
Käyttöopascheckmark
Jalusta sisältyycheckmark
Muut ominaisuudet
Keskimääräinen vikaantumisaika50000 h
Yhteensopivat käyttöjärjestelmätMac OS X
Windows 11/10
KuvanparannusSmartImage game
Tuotekohtaiset tekniikatCrosshair
LowBlue-tilacheckmark
EasyRead-tilacheckmark
Adaptiivinen synkronointicheckmark
Ulkokuoren pintatyyppiPintakäsitelty
Matala syöttöviivecheckmark
Varjonhallintacheckmark
Valintapistecheckmark
Liikkeestä aiheutuvan sumeuden vähentäminencheckmark
Suunnittelu
Tuotteen väriValkoinen
Asema markkinoillaPelaaminen
Irrotettava tukicheckmark
Suorituskyky
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccross
Välkkymätön teknologiacheckmark
Matala sinivalo -teknologiacheckmark
Komponentin videosynkronointiErillinen synkronointi
VESA Adaptive Sync -tukicheckmark
Multimedia
Nimellisteho RMS4 W
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Sisäänrakennettu kameracross
Kaiuttimien lukumäärä2
Kierrätettävä pakkausmateriaali100%
Kuluttajan käyttämät kierrätetyt muovit35%
EAN8721038001662
Tämä Philips Evnia 24M2N3201A -näyttö on suunniteltu pelaamiseen, ja sen 24-tuumainen (60,5 cm) paneeli tarjoaa Full HD -resoluution (1920 x 1080). Se hyödyntää Fast IPS -paneeliteknologiaa, joka yhdistää laajat katselukulmat nopeaan 1 ms:n vasteaikaan, vähentäen liikkeen epäterävyyttä. Näytön 180 Hz:n virkistystaajuus takaa sulavan liiketoiston nopeatempoisissa peleissä. Laitteen tyypillinen kirkkaus on 300 cd/m² ja kontrastisuhde 1000:1, jotka luovat selkeän ja tasapainoisen kuvan.
Liitäntöinä on kaksi HDMI 2.0 -porttia, yksi DisplayPort 1.4 -portti sekä 3,5 mm kuulokelähtö. AMD FreeSync -tekniikka synkronoi virkistystaajuuden yhteensopivan näytönohjaimen kanssa, mikä ehkäisee kuvan repeilyä. Jalusta tarjoaa kattavat ergonomiset säädöt, kuten 130 mm korkeussäädön, kallistuksen, sivuttaiskäännön sekä pystyasentoon kääntämisen (pivot). Näyttö on myös yhteensopiva 100 x 100 mm VESA-kiinnikkeiden kanssa, mikä mahdollistaa vaihtoehtoiset asennustavat.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • 24 tuuman Full HD -näyttö (1920 x 1080)
  • Fast IPS -paneeli laajalla väritoistolla
  • 180 Hz virkistystaajuus
  • 1 ms vasteaika
  • HDR10-tuki
  • AMD FreeSync -synkronointitekniikka
  • Kattavat ergonomiasäädöt, kuten korkeus ja pivot
  • DisplayPort 1.4 ja kaksi HDMI 2.0 -liitäntää
  • Välkkymätön kuva ja sinivalosuodatin
  • 100 x 100 mm VESA-kiinnitysvalmius