Philips Evnia 27M2N5500 27" Quad HD, Fast IPS, 180Hz -pelinäyttö
Valmistaja: PHILIPS
ID: 27M2N5500/00
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
10kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvapikselitiheys0,2331 x 0,2331 mm
Kontrastisuhde (tyypillinen)1200:1
Skannausalue (vaaka)30 - 280 kHz
Katselukulma, vaakasuora178°
Katselukulma, pystysuora178°
Kuvasuhde16:9
Skannausalue (pysty)48 - 144 Hz
Kuvakoko, vaaka59,7 cm
Kuvakoko, pysty33,6 cm
Näytön halkaisija68,6 cm (27")
Vasteaika (tyypillinen)1 ms
Värin syvyys8 bittiä
Näytön erottelutarkkuus2560 x 1440 pikseliä
Digitaalinen vaakataajuus30 - 230 kHz
Digitaalinen pystytaajuus48 - 144 Hz
Ruudun halkaisija (cm)68,5 cm
Kosketusnäyttöcross
sRGBcheckmark
LED-taustavalocheckmark
Taustavalon tyyppiW-LED
Suurin päivitystaajuus170 Hz
Näytön teknologiaLCD
Häikäisemätön näyttöcheckmark
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppiQuad HD
Pikselitiheys108,79 ppi
Värikirjo93,5%
Paneelin tyyppiFast IPS
Näytön muotoTasainen
DDC/CIcheckmark
Näyttövärejä1,07 miljardia väriä
Dynaamisen kontrastisuhteen markkinointinimiMega Infinity DCR
Pinnan kovuus3H
Haze rate25%
sRGB-kattavuus (tyypillinen)125%
Adobe RGB -kattavuus89%
Vasteaika (min.)0,5 ms
HDR-tuettucheckmark
Näytön kirkkaus (tavallinen)350 cd/m²
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)DisplayHDR 400
VakiovärialuesRGB
Liitettävyys
HDMI-porttien lukumäärä2
HDMI-versio2.0
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
DisplayPort-portteja1
HDCP versio2.2
DisplayPort versio1.4
Kuulokeliitäntächeckmark
Sisäänrakennettu USB-keskuscross
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)614 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)519 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)261 mm
Paino (ilman jalustaa)3,86 kg
Korkeus (ilman jalustaa)368 mm
Leveys (ilman jalustaa)614 mm
Syvyys (ilman jalustaa)60 mm
Paino (jalustan kanssa)5,68 kg
Virranhallinta
Virrankulutus37,8 W
Virtalähteen tyyppiSisäinen
Virrankulutus (pois päältä)0,3 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Energiatehokkuusluokka (SDR)E
Energiatehokkuusluokka (HDR)E
Ympäristöolosuhteet
Käyttökorkeus0 - 3658 m
Käytön suhteellinen kosteus (H-H)20 - 80%
Varastointilämpötila-20 - 60 °C
Käyttölämpötila (T-T)0 - 40 °C
Käytön ulkopuolinen korkeus0 - 12192 m
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino9,32 kg
Pakkauksen syvyys188 mm
Pakkauksen korkeus478 mm
Pakkauksen leveys730 mm
Ergonomia
Plug & Play -yhteensopivacheckmark
Kaapelilukkopaikkacheckmark
LED-merkkivalotKäyttö, Valmiustila
Korkeudensäätöcheckmark
Kääntyvä kulma alue-45 - 45°
Kallistuskulma-5 - 20°
Pivot-toimintocheckmark
On Screen Display (OSD)checkmark
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
Kääntyvyyscheckmark
OSD-kielten lukumäärä21
Pivot-kulma-90 - 90°
Korkeussäätöcheckmark
Kaapelilukon aukkotyyppiKensington
VESA-kiinnityscheckmark
Säädettävä korkeus (max)13 cm
Pakkauksen sisältö
Sisältää johdotAC, DisplayPort, HDMI
Käyttöopascheckmark
Jalusta sisältyycheckmark
Muut ominaisuudet
Keskimääräinen vikaantumisaika50000 h
Yhteensopivat käyttöjärjestelmätMac OS X
Windows 11/10
KuvanparannusSmartImage game
RaskasmetallivapaaHg (elohopea)
Delta E2
LowBlue-tilacheckmark
EasyRead-tilacheckmark
Adaptiivinen synkronointicheckmark
Ulkokuoren pintatyyppiPintakäsitelty
Philips SmartUniformity93 - 105%
Matala syöttöviivecheckmark
VaatimustenmukaisuustodistuksetRoHS
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
Asema markkinoillaPelaaminen
Irrotettava tukicheckmark
Suorituskyky
Pikalatauscheckmark
NVIDIA G-SYNCcheckmark
AMD FreeSynccheckmark
Välkkymätön teknologiacheckmark
Matala sinivalo -teknologiacheckmark
Komponentin videosynkronointiErillinen synkronointi
Multimedia
Sisäiset kaiuttimetcross
Sisäänrakennettu kameracross
Kierrätettävä pakkausmateriaali100%
Kestävän kehityksen mukainencheckmark
Ei sisälläElohopea, PVC/BFR
EAN8712581809645
Takuu3 vuotta
Tämä Philips Evnia 27M2N5500 -näyttö on suunniteltu pelaamiseen, ja sen suorituskyky perustuu 27-tuumaiseen Fast IPS -paneeliin. Näytön Quad HD -resoluutio (2560 x 1440) tuottaa yksityiskohtaisen kuvan 16:9-kuvasuhteella. Nopeatempoisiin tilanteisiin näyttö tarjoaa 180 Hz:n enimmäisvirkistystaajuuden sekä 1 ms:n (GTG) vasteajan, jotka vähentävät liikesumua ja parantavat kuvan sulavuutta. Kirkkaus on tyypillisesti 350 cd/m², ja kontrastisuhde on 1200:1, mikä takaa selkeän kuvan erilaisissa valaistusolosuhteissa.
Näytön liitäntämahdollisuudet kattavat kaksi HDMI 2.0 -porttia, yhden DisplayPort 1.4 -liitännän sekä kuulokelähdön. Jalusta tarjoaa monipuoliset ergonomiset säädöt, mukaan lukien 130 mm korkeussäädön, kallistuksen, sivuttaiskäännön ja pystyasentoon kääntämisen (pivot). Laitteessa on myös 100 x 100 mm VESA-kiinnitysvalmius, joka mahdollistaa näytön asentamisen erilliseen telineeseen tai seinälle. Integroituja kaiuttimia tai USB-keskitintä tässä mallissa ei ole.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • 27 tuuman näyttö Quad HD -resoluutiolla (2560 x 1440)
  • Fast IPS -paneeli 180 Hz virkistystaajuudella
  • 1 ms (GTG) vasteaika
  • DisplayHDR 400 -yhteensopivuus
  • Tukee AMD FreeSync- ja NVIDIA G-SYNC -tekniikoita
  • Laaja väritoisto (125 % sRGB, 93,5 % DCI-P3)
  • Kattavat ergonomiasäädöt: korkeus, kallistus, kääntö ja pivot
  • Heijastamaton näyttöpinta ja silmiä säästävät tekniikat
  • Liitännät: 2 x HDMI 2.0, 1 x DisplayPort 1.4
  • 100 x 100 mm VESA-kiinnitysstandardi