(Löytönurkka) LG UltraGear 27GX790A-B 27" QHD, OLED -pelinäyttö, USB hub
Tärkeimmät tekniset tiedot
| Kuvapikselitiheys | 0,2292 x 0,2292 mm |
| Kontrastisuhde (tyypillinen) | 1500000:1 |
| Katselukulma, vaakasuora | 178° |
| Katselukulma, pystysuora | 178° |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Näytön halkaisija | 68,6 cm (27") |
| Vasteaika (tyypillinen) | 0,03 ms |
| Värin syvyys | 10 bittiä |
| Näytön erottelutarkkuus | 2560 x 1440 pikseliä |
| Ruudun halkaisija (cm) | 68,6 cm |
| Kosketusnäyttö |  |
| Suurin päivitystaajuus | 480 Hz |
| Näytön teknologia | OLED |
| Häikäisemätön näyttö |  |
| Vakiokuvasuhde | 16:9 |
| HD-tyyppi | 2K |
| Pikselitiheys | 108,79 ppi |
| Paneelin tyyppi | WOLED |
| Näytön pinta | Kiilto |
| Näytön muoto | Tasainen |
| HDR-tuettu |  |
| Näytön kirkkaus (tavallinen) | 275 cd/m² |
| Vakiovärialue | DCI-P3 |
| Vasteajan mittaustyyppi | GTG (Gray to Gray) |
| Liitettävyys | |
| Äänen sisääntulo | 3.5mm |
| Kuulokelähdöt | 1 |
| HDMI-porttien lukumäärä | 2 |
| Kuulokkeiden liitettävyys | 3,5 mm |
| HDMI-versio | 2.1a |
| HDMI |  |
| HDCP |  |
| DisplayPort-portteja | 1 |
| DisplayPort versio | 2.1 |
| Kuulokeliitäntä |  |
| Sisäänrakennettu USB-keskus |  |
| USB-keskuksen versio | 2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream -porttityyppi | USB B-tyyppi |
| Upstream -porttien määrä | 1 |
| USB A-tyypin downstream -porttien määrä | 2 |
| USB B-tyypin upstream-porttien lukumäärä | 1 |
| DisplayPort-lähtöjen määrä | 1 |
| Paino ja mitat | |
| Laitteen leveys (jalustan kanssa) | 605,2 mm |
| Laitteen korkeus (jalustan kanssa) | 579,3 mm |
| Laitteen syvyys (jalustan kanssa) | 249,1 mm |
| Paino (ilman jalustaa) | 5,1 kg |
| Korkeus (ilman jalustaa) | 351 mm |
| Leveys (ilman jalustaa) | 605,2 mm |
| Syvyys (ilman jalustaa) | 45,3 mm |
| Paino (jalustan kanssa) | 9,3 kg |
| Virranhallinta | |
| Virtalähteen tyyppi | Ulkoinen |
| Virrankulutus valmiustilassa | 0,5 W |
| AC-syöttötaajuus | 50/60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 100 - 240 V |
| Energiatehokkuusasteikko | A - G |
| Energiatehokkuusluokka (SDR) | F |
| Energiatehokkuusluokka (HDR) | G |
| Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti | 25 kWh |
| Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti | 30 kWh |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 12,5 kg |
| Pakkauksen syvyys | 183 mm |
| Pakkauksen korkeus | 532 mm |
| Pakkauksen leveys | 820 mm |
| Ergonomia | |
| Plug & Play -yhteensopiva |  |
| Kaapelilukkopaikka |  |
| Seinäkiinnitteinen |  |
| Korkeudensäätö |  |
| Kääntyvä kulma alue | -30 - 30° |
| Kallistuskulma | -5 - 15° |
| Pivot-toiminto |  |
| On Screen Display (OSD) |  |
| Tehostunut kaapelinhallinta |  |
| Kuva kuvassa |  |
| VESA-asennusliitännät | 100 x 100 mm |
| Kääntyvyys |  |
| Korkeussäätö |  |
| Kaapelilukon aukkotyyppi | Kensington |
| VESA-kiinnitys |  |
| Säädettävä korkeus (max) | 11 cm |
| Pakkauksen sisältö | |
| Sisältää johdot | AC, DisplayPort, HDMI, USB-tyyppi A - USB-tyyppi B |
| Käyttöopas |  |
| Pika-aloitusopas |  |
| Jalusta sisältyy |  |
| Sisältää ruuvit |  |
| Virta-adapteri sisältyy |  |
| HDMI-johdon pituus | 1,8 m |
| Muut ominaisuudet | |
| Paikallinen himmennys |  |
| Näytön peilaus |  |
| Äänen peilaus |  |
| Matala syöttöviive |  |
| FPS-laskin |  |
| Varjonhallinta |  |
| Valintapiste |  |
| Liikkeestä aiheutuvan sumeuden vähentäminen |  |
| Suunnittelu | |
| Tuotteen väri | Musta |
| Asema markkinoilla | Pelaaminen |
| Irrotettava tuki |  |
| Jalkojen väri | Musta |
| Etureuna | Musta |
| Kunnostettu |  |
| Kehyksetön muotoilu |  |
| Suorituskyky | |
| Pelitila |  |
| NVIDIA G-SYNC |  |
| AMD FreeSync |  |
| Välkkymätön teknologia |  |
| Matala sinivalo -teknologia |  |
| VESA Adaptive Sync -tuki |  |
| NVIDIA G-SYNC -tyyppi | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync -tyyppi | FreeSync Premium Pro |
| Multimedia | |
| Kiinteä mikrofoni |  |
| Sisäiset kaiuttimet |  |
| Sisäänrakennettu kamera |  |
| EAN | 8806096357484 |
LG UltraGear 27GX790A-B on 27-tuumainen OLED-pelinäyttö, joka on suunniteltu suorituskykyä ja visuaalista laatua vaativille käyttäjille. Sen tasainen WOLED-paneeli QHD-resoluutiolla (2560x1440) tuottaa syvät mustan sävyt, eloisat värit sekä korkean kontrastisuhteen, jotka parantavat pelikokemusta. Poikkeuksellisen nopea 0,03 ms:n vasteaika ja jopa 480 Hz:n virkistystaajuus varmistavat sulavan ja viiveettömän liiketoiston kilpailullisessa pelaamisessa.
Tärkeimmät ominaisuudet:- 27 tuuman näyttö 2560 x 1440 QHD-resoluutiolla
- Tasainen WOLED-paneeli 1 500 000:1 kontrastisuhteella
- 98,5 % DCI-P3-väripeitto ja 10-bittinen värisyvyys
- 275 cd/m² tyypillinen kirkkaus
- Kaksi HDMI 2.1 -porttia ja yksi DisplayPort 2.1 -portti
- Sisäänrakennettu USB 3.0 -keskitin kahdella alavirtaportilla
- Täysin säädettävä jalusta korkeuden, kallistuksen, sivuttaiskäännön ja pivot-toiminnon osalta
- VESA-yhteensopiva kiinnitys (100 x 100 mm)
- Välkkymätön taustavalo ja sinisen valon vähennystila
- Mitat jalustalla: 605,2 x 579,3 x 249,1 mm