LG G5 OLED77G54LW 77" 4K webOS TV, 165 Hz, HDR10, HLG, Dolby Vision
Valmistaja: LG
ID: OLED77G54LW.AEU
Valitse malli
Arvioitu toimitus: 15.05. - 18.05.
12kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 1-4 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 1-4 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Näyttö
Katselukulma, vaakasuora178°
Katselukulma, pystysuora178°
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija195,6 cm (77")
Näytön kirkkaus3000 cd/m²
Vasteaika (tyypillinen)0,1 ms
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)195 cm
Liikkeen interpolointi -tekniikkaOLED Motion
Näytön teknologiaOLED evo
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K
Näytön muotoTasainen
Tuettu näytön virkistystaajuus165 Hz
Natiivi virkistystaajuus120 Hz
Ääni
ÄänidekooderitDolby Atmos
Nimellisteho RMS60 W
Äänilähdön kanavat4.2 kanavaa
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Sisäänrakennettu alibassokaiutincheckmark
Automaattinen äänenvoimakkuuden tasaajacheckmark
ÄänitilatAI Acoustic Tuning, AI Sound Pro, Clear Voice Pro
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
TV:n äänitilan jakocheckmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä3
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Digitaalisen äänen optinen lähtö1
RF-portteja2
HDMI-porttien lukumäärä4
Yhteinen rajapinta (CI)checkmark
HDMI-versio2.1
HDCPcheckmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)SimpLink
RF-LiitintyyppiF, IEC
USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä3
Paino ja mitat
Tuotteen korkeus982 mm
Tuotteen leveys1712 mm
Tuotteen syvyys24,8 mm
Jalustan leveys50,1 cm
Jalustan syvyys32,1 cm
Paino (ilman jalustaa)33,6 kg
Korkeus (ilman jalustaa)982 mm
Leveys (ilman jalustaa)1712 mm
Syvyys (ilman jalustaa)24,8 mm
Virranhallinta
Virrankulutus (pois päältä)0,5 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
EnergialuokkaE
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Tehonkulutus (maks.)350 W
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)E
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti101 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti299 kWh
Verkko
Wi-Fi-standarditWi-Fi 6
Bluetooth-versio5.3
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Wi-Fi Directcheckmark
Miracastcheckmark
Web-selaincheckmark
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino45,6 kg
Pakkauksen syvyys228 mm
Pakkauksen korkeus1130 mm
Pakkauksen leveys1879 mm
TV-viritin
Virittimen tyyppiAnaloginen & digitaalinen
Digitaalisignaalimuodon järjestelmäDVB-S2, DVB-C, DVB-T, DVB-T2, DVB-S
Hallintaominaisuudet
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
Päälle/pois ajastincheckmark
Ääniohjauscheckmark
Ohjelma-aika7 päivää
Kuvan mykistys (radiolle)checkmark
Toimii Google Assistantin kanssacheckmark
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Sisältää johdotVirtajohto
Kaukosäätimen tyyppiMagic Remote MR25GA
Työpöytätelinecross
Asennussarjacheckmark
Erityisominaisuudet
Muut ominaisuudet
Takuuaika5 vuosi/vuosia
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
VESA-asennusliitännät300 x 300 mm
On/off-kytkincheckmark
VESA-kiinnityscheckmark
Käyttöönottovuosi2025
Suorituskyky
Tuetut ääniformaatitDolby Atmos
Pelitilacheckmark
Ympäristön valotunnistincheckmark
Paikallinen himmennyscheckmark
Älypuhelimen etätukicheckmark
NVIDIA G-SYNCcheckmark
KuvankäsittelyteknologiaLG AI Picture Pro
AMD FreeSynccheckmark
HDR-tuettucheckmark
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync Premium
Multi Viewcheckmark
AI Upscalecheckmark
Taustavalon himmennysteknologiaPixel Dimming
Kuvaprosessoriα11 Gen 2 AI Processor 4K
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuWebOS
Käyttöjärjestelmän versio25
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Näytön peilauscheckmark
Apple AirPlay 2 -tukicheckmark
EAN8806096398425
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näyttö: 77 tuumaa (195 cm), OLED evo, 165 Hz
  • Resoluutio: 4K UHD (3840 x 2160 pikseliä)
  • Kuvaprosessori: α11 AI Processor Gen2
  • HDR-tuki: Dolby Vision, HDR10, HLG
  • Äänijärjestelmä: 4.2-kanavaa, 60 W, Dolby Atmos -yhteensopiva
  • Pelaaminen: Pelitila, VRR-tuki, 4 x HDMI 2.1
  • Käyttöjärjestelmä: webOS 25, ääniohjaus
  • Langattomat yhteydet: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3
  • Liitännät: 4 x HDMI, 3 x USB, optinen äänilähtö, LAN
  • Asennus: VESA 300 x 300 mm seinäkiinnitys