Samsung QE83S90S 83" 4K OLED Tizen TV, 144 Hz, HDR10+, HLG
Valmistaja: SAMSUNG
ID: QE83S90
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
5kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija2,11 m (83")
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)210,8 cm
Tuetut grafiikan erottelutarkkuudet3840 x 2160
Tuetut videomoodit2160p
Liikkeen interpolointi -tekniikkaMotion Xcelerator
Näytön teknologiaOLED
Häikäisemätön näyttöcheckmark
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Näytön muotoLitteä
Tuettu näytön virkistystaajuus120 Hz, 144 Hz
Natiivi virkistystaajuus144 Hz
Ääni
ÄänidekooderitDolby Atmos, Dolby Digital Plus
Nimellisteho RMS60 W
Äänilähdön kanavat2.1 kanavaa
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Sisäänrakennettu alibassokaiutincheckmark
Automaattinen äänenvoimakkuuden tasaajacheckmark
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
Äänen esivalinnan kuvailucheckmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä2
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Digitaalisen äänen optinen lähtö1
Tietokone sisään (D-Sub)cross
RF-portteja2
HDMI-porttien lukumäärä4
Yhteinen rajapinta (CI)cross
HDMI-versio2.1
HDCPcheckmark
Yhteinen rajapinta plus (CI+)checkmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)Anynet+
Common interface Plus (CI+) -versio1.4
USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä1
Paino ja mitat
Tuotteen syvyys359 mm
Jalustan leveys36,6 cm
Laitteen leveys (jalustan kanssa)1851 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)1133,7 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)359 mm
Jalustan syvyys35,9 cm
Paino (ilman jalustaa)37,6 kg
Korkeus (ilman jalustaa)1062,8 mm
Leveys (ilman jalustaa)1851 mm
Syvyys (ilman jalustaa)44,9 mm
Paino (jalustan kanssa)37 kg
Virranhallinta
Virrankulutus (pois päältä)0,5 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
Energiansäästötilacheckmark
EnergialuokkaF
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite220 - 240 V
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)F
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti150 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti379 kWh
Verkko
Wi-Fi-standardit802.11ac
Bluetooth-versio5.3
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Bluetooth-profiilitA2DP, AVRCP
Selailucheckmark
Wi-Fi Directcheckmark
Miracastcheckmark
Web-selaincheckmark
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino49,8 kg
Pakkauksen syvyys189 mm
Pakkauksen korkeus1234 mm
Pakkauksen leveys2024 mm
TV-viritin
Virittimen tyyppiAnaloginen & digitaalinen
Virittimien lukumäärä2 viritin(tä)
Digitaalisignaalimuodon järjestelmäDVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Hallintaominaisuudet
On Screen Display (OSD)checkmark
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
Päälle/pois ajastincross
Automaattinen virrankatkaisucheckmark
Päivitettävä Firmwarecheckmark
OSD-kielten lukumäärä28
Ääniohjauscheckmark
Ääniohjaincheckmark
Toimii Google Assistantin kanssacheckmark
Toimii Galaxy Bixbyn kanssacheckmark
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Sisältää johdotAC
Kaukosäätimen tyyppiTM2360E
Työpöytätelinecheckmark
Erityisominaisuudet
Samsung-teknologiat (AV/TV)LaserSlim Design, Motion Xcelerator 144Hz, Object Tracking Sound Lite, Q-Symphony, Smart Calibration, Wide Viewing Angle
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
VESA-asennusliitännät400 x 300 mm
Jalustan väriHopea
On/off-kytkincross
VESA-kiinnityscheckmark
Jalustan tyyppiKeskituki
Etupaneelin tyyppi4 Kehyksetön
Käyttöönottovuosi2025
Suorituskyky
Pelitilacheckmark
Tekstitys-toimintocheckmark
Ympäristön valotunnistincross
Paikallinen himmennyscheckmark
AMD FreeSynccheckmark
HDR-tuettucheckmark
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), OLED HDR+
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync Premium Pro
Tuettu SmartThings-sovelluscheckmark
Ambient modecheckmark
Multi Viewcheckmark
AI Upscalecheckmark
KuvaprosessoriNQ4 AI Gen3
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuTizen
ÄlytilatElokuvantekijä, Peli
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Hybriditelevisio (HbbTV)checkmark
Näytön peilauscheckmark
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) -versio2.0.4
Apple AirPlay 2 -tukicheckmark
Äänen peilauscheckmark
Tv:n aloittama peilauscheckmark
EAN8806097090984
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näyttö: 83" (210,8 cm) OLED
  • Resoluutio: 4K Ultra HD (3840 x 2160)
  • Virkistystaajuus: Natiivi 144 Hz
  • Kuvaprosessori: NQ4 AI Gen3 Processor
  • HDR-tuki: HDR10+, HLG
  • Ääni: 2.1-kanavainen, 60 W, Dolby Atmos
  • Älytelevisio: Tizen Smart TV
  • Liitännät: 4 x HDMI 2.1, 2 x USB 2.0, 1 x USB 3.2 Gen 1
  • Pelaaminen: Pelitila, 144 Hz virkistystaajuus
  • VESA-kiinnitys: 400 x 300 mm
  • Mitat jalustalla: 1851 x 1133,7 x 359 mm