Samsung QE85QN90FATXXH 85" 4K Neo QLED Tizen TV, 165 Hz, Neo Quantum HDR+
Valmistaja: SAMSUNG
ID: QE85QN90FATXXH
Valitse malli
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
1kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija2,16 m (85")
Näytön kirkkaus200 cd/m²
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)214 cm
Led-taustavalon tyyppiMini-LED
Liikkeen interpolointi -tekniikkaMotion Xcelerator
Näytön teknologiaNeo QLED
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Näytön muotoTasainen
Tuettu näytön virkistystaajuus165 Hz
Dynaamisen kontrastisuhteen markkinointinimiQuantum Matrix Technology Plus
Natiivi virkistystaajuus120 Hz
Ääni
ÄänidekooderitDolby Atmos
Nimellisteho RMS60 W
Äänilähdön kanavat4.2.2 kanavaa
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Automaattinen äänenvoimakkuuden tasaajacheckmark
ÄänitilatAdaptive Sound Pro
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
Object Tracking Sound+ (OTS+)checkmark
Active voice amplifier (AVA)checkmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä2
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Digitaalisen äänen optinen lähtö1
RF-portteja4
HDMI-porttien lukumäärä4
Yhteinen rajapinta (CI)checkmark
HDMI-versio2.1
HDCPcheckmark
Yhteinen rajapinta plus (CI+)checkmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)Anynet+
Common interface Plus (CI+) -versio1.4
USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä2
Paino ja mitat
Tuotteen syvyys27,9 mm
Jalustan leveys41,8 cm
Laitteen leveys (jalustan kanssa)1892,2 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)1143 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)321,3 mm
Jalustan syvyys32,1 cm
Paino (ilman jalustaa)43,5 kg
Korkeus (ilman jalustaa)1081,9 mm
Leveys (ilman jalustaa)1892,2 mm
Syvyys (ilman jalustaa)27,9 mm
Paino (jalustan kanssa)49,9 kg
Virranhallinta
Virrankulutus122 W
Virrankulutus (pois päältä)0,5 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
Energiansäästötilacheckmark
EnergialuokkaE
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite220-240 V
Tehonkulutus (maks.)390 W
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)E
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti122 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti326 kWh
Verkko
Wi-Fi-standarditWi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth-versio5.3
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Wi-Fi Directcheckmark
Miracastcheckmark
Web-selaincheckmark
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino63,3 kg
Pakkauksen syvyys230 mm
Pakkauksen korkeus1245 mm
Pakkauksen leveys2141 mm
PakkaustyyppiLaatikko
TV-viritin
Virittimen tyyppiAnaloginen & digitaalinen
Virittimien lukumäärä2 viritin(tä)
Digitaalisignaalimuodon järjestelmäDVB-CS2, DVB-T2
Hallintaominaisuudet
On Screen Display (OSD)checkmark
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
Päälle/pois ajastincheckmark
Automaattinen virrankatkaisucheckmark
OSD-kielten lukumäärä28
Ääniohjauscheckmark
Ohjelma-aika7 päivää
Kuvan mykistys (radiolle)checkmark
Toimii Amazon Alexallacheckmark
Toimii Google Assistantin kanssacheckmark
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Kaukosäätimen tyyppiTM2360E (UK, Italia add TM1240A)
Työpöytätelinecheckmark
Erityisominaisuudet
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta, Titaani
VESA-asennusliitännät600 x 400 mm
On/off-kytkincheckmark
VESA-kiinnityscheckmark
Etupaneelin tyyppi4 Kehyksetön
Suorituskyky
Pelitilacheckmark
Ympäristön valotunnistincheckmark
Paikallinen himmennyscheckmark
KuvankäsittelyteknologiaSamsung Real Depth Enhancer Pro
AMD FreeSynccheckmark
HDR-tuettucheckmark
Eco-anturicheckmark
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync Premium Pro
Napautusnäkymächeckmark
Multi Viewcheckmark
AI Upscalecheckmark
Taustavalon himmennysteknologiaUltimate UHD Dimming
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuTizen
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Hybriditelevisio (HbbTV)checkmark
Näytön peilauscheckmark
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) -versioHbbTV 2.0.4
Apple AirPlay 2 -tukicheckmark
Äänen peilauscheckmark
EAN8806095995847
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näyttö: 85 tuumaa (214 cm), Neo QLED, Mini LED -taustavalo, 165 Hz
  • Resoluutio: 4K (3840 x 2160 pikseliä)
  • Kuvaprosessori: NQ4 AI Gen3, 4K AI -ylösskaalaus, paikallinen himmennys
  • HDR: Neo Quantum HDR+, HDR 10+ (Adaptive/Gaming)
  • Pelaaminen: Pelitila, tukee 4K@165Hz-resoluutiota
  • Ääni: 4.2-kanavainen, kokonaisteho 60 W, Dolby Atmos, eARC
  • Smart TV: Tizen-käyttöjärjestelmä, ääniohjaus
  • Langaton: Wi-Fi 5, Bluetooth 5.3, Miracast
  • Liitännät: 4 x HDMI 2.1, 2 x USB, LAN, optinen äänilähtö
  • Energialuokka: E, valmiustilan kulutus 0,5 W
  • Kiinnitys: VESA 600 x 400 mm, jalustan leveys 417,6 mm
  • Mitat (jalustalla): 1892,2 x 1143 x 321,3 mm