LG G5 OLED83G51LW 83" 4K webOS TV, 120 Hz, Dolby Vision
Valmistaja: LG
ID: OLED83G51LW
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
3kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija2,11 m (83")
Vasteaika (tyypillinen)0,1 ms
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)210 cm
Tuetut grafiikan erottelutarkkuudet3840 x 2160
Automaattinen kirkkaudensäätöcheckmark
Liikkeen interpolointi -tekniikkaOLED Motion
Näytön teknologiaOLED evo
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Näytön muotoLitteä
Tuettu näytön virkistystaajuus165 Hz
Natiivi virkistystaajuus120 Hz
Ääni
ÄänidekooderitDolby Atmos, Dolby Digital
Nimellisteho RMS60 W
Äänilähdön kanavat4.2 kanavaa
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Sisäänrakennettu alibassokaiutincheckmark
Kaiuttimien lukumäärä2
ÄänitilatAI Acoustic Tuning, AI Sound Pro, Clear Voice Pro
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
TV:n äänitilan jakocheckmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä3
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Digitaalisen äänen optinen lähtö1
Tietokone sisään (D-Sub)cross
RF-portteja2
HDMI-porttien lukumäärä2
Yhteinen rajapinta (CI)checkmark
HDCPcheckmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)SimpLink
RF-LiitintyyppiF, IEC
Paino ja mitat
Tuotteen korkeus1057 mm
Tuotteen syvyys28 mm
Jalustan leveys50,1 cm
Laitteen leveys (jalustan kanssa)1847 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)1115 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)321 mm
Jalustan syvyys32,1 cm
Paino (ilman jalustaa)39 kg
Korkeus (ilman jalustaa)1057 mm
Leveys (ilman jalustaa)1847 mm
Syvyys (ilman jalustaa)28 mm
Paino (jalustan kanssa)44,9 kg
Virranhallinta
Virtalähteen tyyppiInternal
Virrankulutus (pois päältä)0,5 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
EnergialuokkaE
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Tehonkulutus (maks.)60 W
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)E
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti125 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti350 kWh
Verkko
Wi-Fi-standardit802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, Wi-Fi 6 (802.11ax), 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Bluetooth-versio5.3
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Wi-Fi Directcross
Miracastcross
Web-selaincheckmark
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino54,4 kg
Pakkauksen syvyys253 mm
Pakkauksen korkeus1210 mm
Pakkauksen leveys205 mm
TV-viritin
Virittimen tyyppiAnaloginen & digitaalinen
Automaattinen kanavahakucheckmark
Virittimien lukumäärä2 viritin(tä)
Digitaalisignaalimuodon järjestelmäDVB-S2, DVB-C, DVB-T, DVB-T2, DVB-S
Hallintaominaisuudet
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
Päälle/pois ajastincross
Ääniohjauscheckmark
Toimii Google Assistantin kanssacheckmark
Toimii Apple Sirin kanssacheckmark
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Sisältää johdotAC
Kaukosäätimen tyyppiMagic Remote MR25GA
Työpöytätelinecheckmark
Asennussarjacheckmark
Erityisominaisuudet
Muut ominaisuudet
Takuuaika5 vuosi/vuosia
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
VESA-asennusliitännät400 x 400 mm
On/off-kytkincross
VESA-kiinnityscheckmark
Käyttöönottovuosi2025
Suorituskyky
Tuetut ääniformaatitMP2, AAC, MP3, HE-AAC, WMA, AC3, AC4, apt-X, EAC3, PCM
Pelitilacheckmark
Ympäristön valotunnistincross
Paikallinen himmennyscheckmark
Älypuhelimen etätukicheckmark
USB-tallennuscheckmark
NVIDIA G-SYNCcheckmark
KuvankäsittelyteknologiaLG AI Picture Pro
AMD FreeSynccheckmark
HDR-tuettucheckmark
NVIDIA G-SYNC -tyyppiG-SYNC
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync Premium
Multi Viewcheckmark
AI Upscalecheckmark
Taustavalon himmennysteknologiaPixel Dimming
Kuvaprosessoriα11 4K AI
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuWebOS
Käyttöjärjestelmän versio17
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Näytön peilauscheckmark
Apple AirPlay 2 -tukicheckmark
EAN8806096409237
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näyttö: 83 tuumaa (210 cm), OLED evo, 120 Hz natiivivirkistystaajuus
  • Resoluutio: 4K Ultra HD (3840 x 2160 pikseliä)
  • Kuvaprosessori: Alpha 11 AI Gen2, jossa AI Picture Pro
  • HDR-tuki: Dolby Vision, HDR10, HLG, Dynamic Tone Mapping PRO
  • Ääni: 4 kaiutinta, kokonaisteho 60 W, AI Sound Pro
  • Peliominaisuudet: Pelitila, VRR, ALLM
  • Älytelevisio: webOS 25, Magic Remote -kaukosäädin ääniohjauksella
  • Langattomat yhteydet: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3
  • Liitännät: 4 x HDMI, 3 x USB 2.0, optinen äänilähtö, LAN
  • Energialuokka: E, valmiustilan kulutus 0,5 W
  • VESA-kiinnitys: 400 x 400 mm
  • Mitat jalustalla: 1847 x 1115 x 321 mm (Leveys x Korkeus x Syvyys)