Samsung QE55QN70F 55" 4K Neo QLED Tizen TV, 144 Hz, HDR10+
Valmistaja: SAMSUNG
ID: QE55QN70
Valitse malli
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
40+kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija139,7 cm (55")
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)138 cm
Liikkeen interpolointi -tekniikkaMotion Xcelerator
Näytön teknologiaNeo QLED
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Näytön muotoTasainen
Tuettu näytön virkistystaajuus144 Hz
Natiivi virkistystaajuus100 Hz
Ääni
Nimellisteho RMS20 W
Äänilähdön kanavat2.0 kanavaa
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Automaattinen äänenvoimakkuuden tasaajacheckmark
Kaiuttimien lukumäärä2
ÄänitilatAdaptive Sound Pro
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
Object Tracking Sound+ (OTS+)checkmark
Active voice amplifier (AVA)checkmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä2
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Digitaalisen äänen optinen lähtö1
RF-portteja3
HDMI-porttien lukumäärä4
Yhteinen rajapinta (CI)checkmark
HDCPcheckmark
Yhteinen rajapinta plus (CI+)checkmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)Anynet+
Common interface Plus (CI+) -versio1.4
USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä2
Paino ja mitat
Tuotteen syvyys25,7 mm
Jalustan leveys26,4 cm
Laitteen leveys (jalustan kanssa)1232,9 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)765,7 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)247,4 mm
Jalustan syvyys24,7 cm
Paino (ilman jalustaa)14,2 kg
Korkeus (ilman jalustaa)709,2 mm
Leveys (ilman jalustaa)1232,9 mm
Syvyys (ilman jalustaa)25,7 mm
Paino (jalustan kanssa)15 kg
Virranhallinta
Virrankulutus63 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
Energiansäästötilacheckmark
EnergialuokkaE
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite220-240 V
Tehonkulutus (maks.)200 W
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)E
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti63 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti181 kWh
Verkko
Wi-Fi-standarditWi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth-versio5.3
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Wi-Fi Directcheckmark
Miracastcheckmark
Web-selaincheckmark
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino19,7 kg
Pakkauksen syvyys142 mm
Pakkauksen korkeus819 mm
Pakkauksen leveys1369 mm
PakkaustyyppiLaatikko
TV-viritin
Virittimen tyyppiAnaloginen & digitaalinen
Virittimien lukumäärä5 viritin(tä)
Digitaalisignaalimuodon järjestelmäDVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Hallintaominaisuudet
On Screen Display (OSD)checkmark
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
Automaattinen virrankatkaisucheckmark
OSD-kielten lukumäärä28
Toimii Amazon Alexallacheckmark
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Kaukosäätimen tyyppiTM2360E (UK Add TM1240A)
Työpöytätelinecheckmark
Erityisominaisuudet
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
On/off-kytkincheckmark
VESA-kiinnityscheckmark
Etupaneelin tyyppi3 Kehyksetön
Suorituskyky
Pelitilacheckmark
Ympäristön valotunnistincross
Paikallinen himmennyscheckmark
KuvankäsittelyteknologiaSamsung Real Depth Enhancer
AMD FreeSynccheckmark
HDR-tuettucheckmark
Eco-anturicheckmark
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync Premium Pro
Napautusnäkymächeckmark
Multi Viewcheckmark
AI Upscalecheckmark
Taustavalon himmennysteknologiaSupreme UHD Dimming
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuTizen
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Hybriditelevisio (HbbTV)checkmark
Näytön peilauscheckmark
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) -versioHbbTV 2.0.3
Apple AirPlay 2 -tukicheckmark
Äänen peilauscheckmark
EAN8806095916934
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näyttö: 55 tuumaa (138 cm), Neo QLED, Mini-LED-taustavalo, 144 Hz, Motion Xcelerator
  • Resoluutio: 4K (3840 x 2160 pikseliä)
  • Kuvaprosessointi: NQ4 AI Gen2 -prosessori, paikallinen himmennys – Kyllä
  • HDR: Neo Quantum HDR, HDR10+, HLG
  • Pelaaminen: Pelitila – Kyllä, ALLM, VRR
  • Ääni: 2 kaiutinta, yhteisteho 20 W, eARC – Kyllä
  • Smart TV: Tizen (2025)
  • Langaton: Wi-Fi 5 (802.11ac), Bluetooth 5.3, Miracast
  • Liitännät: HDMI (4×), USB (2×), LAN – Kyllä, optinen äänilähtö – Kyllä
  • Energialuokka: E, valmiustilan kulutus 0.5 W
  • Kiinnitys: VESA-yhteensopiva, jalustan leveys 263.9 mm
  • Mitat (jalustalla): 1232.9 × 765.7 × 247.4 mm