ASUS ROG Strix XG27UCDMG 27" 4K UHD, OLED -pelinäyttö, USB-C hub
Tärkeimmät tekniset tiedot
| Kuvapikselitiheys | 0,15525 x 0,15525 mm |
| Kontrastisuhde (tyypillinen) | 1500000:1 |
| Katselukulma, vaakasuora | 178° |
| Katselukulma, pystysuora | 178° |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Kuvakoko, vaaka | 59 cm |
| Kuvakoko, pysty | 33,3 cm |
| Näytön halkaisija | 67,3 cm (26.5") |
| Vasteaika (tyypillinen) | 0,03 ms |
| Värin syvyys | 10 bittiä |
| Näytön erottelutarkkuus | 4K 3840 x 2160 pixels |
| Digitaalinen vaakataajuus | 30 - 590 kHz |
| Digitaalinen pystytaajuus | 48 - 240 Hz |
| Ruudun halkaisija (cm) | 68 cm |
| Kosketusnäyttö |  |
| LED-taustavalo |  |
| Taustavalon tyyppi | OLED |
| Suurin päivitystaajuus | 240 Hz |
| Näytön teknologia | QD-OLED |
| Häikäisemätön näyttö |  |
| Vakiokuvasuhde | 16:9 |
| HD-tyyppi | 4K Ultra HD |
| Paneelin tyyppi | OLED |
| Näytön pinta | Matta |
| Näytön muoto | Tasainen |
| Näyttövärejä | 1,073 miljardia väriä |
| sRGB-kattavuus (tyypillinen) | 145% |
| HDR-tuettu |  |
| Näytön kirkkaus (terävin) | 1000 cd/m² |
| Näytön kirkkaus (tavallinen) | 450 cd/m² |
| Värialue DCI-P3 | 99% |
| Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Vakiovärialue | DCI-P3, sRGB |
| Vasteajan mittaustyyppi | GTG (Gray to Gray) |
| Liitettävyys | |
| Äänen sisääntulo | 3,5 mm |
| Kuulokelähdöt | 1 |
| HDMI-porttien lukumäärä | 2 |
| HDMI-versio | 2.1 |
| HDMI |  |
| HDCP |  |
| DisplayPort-portteja | 1 |
| Sisäänrakennettu KVM-kytkin |  |
| HDCP versio | 2.2 |
| DisplayPort versio | 1.4 |
| Kuulokeliitäntä |  |
| Sisäänrakennettu USB-keskus |  |
| USB-keskuksen versio | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Upstream -porttien määrä | 1 |
| USB A-tyypin downstream -porttien määrä | 3 |
| USB C-tyypin downstream -porttien määrä | 1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode |  |
| USB Power Delivery |  |
| USB Power Delivery asti | 90 W |
| Paino ja mitat | |
| Laitteen leveys (jalustan kanssa) | 613 mm |
| Laitteen korkeus (jalustan kanssa) | 509,4 mm |
| Laitteen syvyys (jalustan kanssa) | 168,7 mm |
| Paino (ilman jalustaa) | 5 kg |
| Korkeus (ilman jalustaa) | 369,2 mm |
| Leveys (ilman jalustaa) | 610,3 mm |
| Syvyys (ilman jalustaa) | 66,5 mm |
| Paino (jalustan kanssa) | 7,44 kg |
| Virranhallinta | |
| Virrankulutus | 80 W |
| Virrankulutus (pois päältä) | 0,3 W |
| Virrankulutus (PowerSave) | 0,5 W |
| Virrankulutus valmiustilassa | 0,5 W |
| AC-syöttötaajuus | 50/60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 100 - 240 V |
| Tehonkulutus (maks.) | 80 W |
| Energiatehokkuusasteikko | A - G |
| Energiatehokkuusluokka (SDR) | F |
| Energiatehokkuusluokka (HDR) | G |
| Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti | 25 kWh |
| Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti | 34 kWh |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 10,3 kg |
| Pakkauksen syvyys | 163 mm |
| Pakkauksen korkeus | 500 mm |
| Pakkauksen leveys | 860 mm |
| Pakkaustyyppi | Laatikko |
| Ergonomia | |
| Kaapelilukkopaikka |  |
| Seinäkiinnitteinen |  |
| Korkeudensäätö |  |
| Kääntyvä kulma alue | -45 - 45° |
| Kallistuskulma | -5 - 20° |
| Pivot-toiminto |  |
| Kuva kuvassa |  |
| VESA-asennusliitännät | 100 x 100 mm |
| Kääntyvyys |  |
| Pivot-kulma | -90 - 90° |
| Korkeussäätö |  |
| Kaapelilukon aukkotyyppi | Kensington |
| VESA-kiinnitys |  |
| Säädettävä korkeus (max) | 12 cm |
| Pakkauksen sisältö | |
| Jalusta sisältyy |  |
| Muut ominaisuudet | |
| Näytön kuvakoko (LxK) | 589,97 x 332,93 mm |
| Tuotekohtaiset tekniikat | ASUS OLED Care |
| Liikkeestä aiheutuvan sumeuden vähentäminen |  |
| Suunnittelu | |
| Tuotteen väri | Musta |
| Asema markkinoilla | Pelaaminen |
| Irrotettava tuki |  |
| Jalkojen väri | Musta |
| Suorituskyky | |
| NVIDIA G-SYNC |  |
| AMD FreeSync |  |
| Välkkymätön teknologia |  |
| Matala sinivalo -teknologia |  |
| VESA Adaptive Sync -tuki |  |
| NVIDIA G-SYNC -tyyppi | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync -tyyppi | FreeSync Premium |
| Multimedia | |
| Nimellisteho RMS | 0 W |
| Sisäiset kaiuttimet |  |
| Sisäänrakennettu kamera |  |
| Kaiuttimien lukumäärä | 0 |
| Kestävän kehityksen sertifikaatit | Forest Stewardship Council (FSC) Mix |
| EAN | 4711387815243 |
| Takuu | 3 vuotta |
Tärkeimmät ominaisuudet:- Näytön koko 27 tuumaa ja UHD 4K -resoluutio (3840 x 2160)
- Litteä OLED-paneeli 1 500 000:1 kontrastisuhteella
- Enimmäisvirkistystaajuus 240 Hz ja vasteaika 0,03 ms (GTG)
- Kirkkaus 450 cd/m² ja DisplayHDR 400 True Black -tuki
- Väripeitto 99 % DCI-P3-standardin mukaisesti
- Liitännät: 2 x HDMI 2.1, 1 x DisplayPort 1.4 ja USB-C-keskitin
- Tukee AMD FreeSync Premium Pro- ja NVIDIA G-SYNC -tekniikoita
- Ergonominen jalusta kallistus-, korkeus-, kääntö- ja pivot-säädöillä
- VESA-seinäkiinnitysmahdollisuus (100 x 100 mm)