Philips Evnia 34M2C5501A 34" WQHD, Fast VA, HDR 400, 180Hz -kaareva pelinäyttö
Tärkeimmät tekniset tiedot
| Kuvapikselitiheys | 0,23175 x 0,23175 mm |
| Kontrastisuhde (tyypillinen) | 4000:1 |
| Skannausalue (vaaka) | 30 - 275 kHz |
| Katselukulma, vaakasuora | 178° |
| Katselukulma, pystysuora | 178° |
| Kuvasuhde | 21:9 |
| Skannausalue (pysty) | 48 - 180 Hz |
| Kuvakoko, vaaka | 79,7 cm |
| Kuvakoko, pysty | 33,4 cm |
| Näytön halkaisija | 86,4 cm (34") |
| Vasteaika (tyypillinen) | 1 ms |
| Värin syvyys | 8 bittiä |
| Näytön erottelutarkkuus | 3440 x 1440 pikseliä |
| Ruudun halkaisija (cm) | 86,36 cm |
| Kosketusnäyttö |  |
| LED-taustavalo |  |
| Taustavalon tyyppi | W-LED |
| Suurin päivitystaajuus | 180 Hz |
| Näytön teknologia | LCD |
| Häikäisemätön näyttö |  |
| Vakiokuvasuhde | 21:9 |
| HD-tyyppi | Wide Quad HD |
| Pikselitiheys | 109,68 ppi |
| Paneelin tyyppi | Fast VA |
| Näytön muoto | Kaareva |
| DDC/CI |  |
| Näyttövärejä | 16,7 miljoonaa väriä |
| Dynaamisen kontrastisuhteen markkinointinimi | Mega Infinity DCR |
| Pinnan kovuus | 3H |
| Haze rate | 25% |
| sRGB-kattavuus (tyypillinen) | 126% |
| Adobe RGB -kattavuus | 91% |
| NTSC-kattavuus (tyypillinen) | 105% |
| HDR-tuettu |  |
| Näytön kirkkaus (tavallinen) | 300 cd/m² |
| Värialue DCI-P3 | 95% |
| Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR) | High Dynamic Range (HDR) 400 |
| Näytön kaarevuusarvo | 1500R |
| Vakiovärialue | Adobe RGB, DCI-P3, NTSC, sRGB |
| Vasteajan mittaustyyppi | GTG (Gray to Gray) |
| Liitettävyys | |
| Äänen sisääntulo | 3.5mm |
| Kuulokelähdöt | 1 |
| HDMI-porttien lukumäärä | 2 |
| HDMI-versio | 2.0 |
| HDMI |  |
| HDCP |  |
| DisplayPort-portteja | 1 |
| HDCP versio | 1.4/2.2 |
| DisplayPort versio | 1.4 |
| Kuulokeliitäntä |  |
| Sisäänrakennettu USB-keskus |  |
| USB-keskuksen versio | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream -porttityyppi | USB B-tyyppi |
| Upstream -porttien määrä | 1 |
| USB A-tyypin downstream -porttien määrä | 3 |
| USB B-tyypin upstream-porttien lukumäärä | 1 |
| Paino ja mitat | |
| Laitteen leveys (jalustan kanssa) | 808 mm |
| Laitteen korkeus (jalustan kanssa) | 434 mm |
| Laitteen syvyys (jalustan kanssa) | 311 mm |
| Paino (ilman jalustaa) | 6,68 kg |
| Korkeus (ilman jalustaa) | 369 mm |
| Leveys (ilman jalustaa) | 808 mm |
| Syvyys (ilman jalustaa) | 69 mm |
| Paino (jalustan kanssa) | 8,61 kg |
| Virranhallinta | |
| Virrankulutus | 47,8 W |
| Virtalähteen tyyppi | Sisäinen |
| Virrankulutus (pois päältä) | 0,3 W |
| Virrankulutus valmiustilassa | 0,5 W |
| AC-syöttötaajuus | 50/60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 100 - 240 V |
| Energiatehokkuusasteikko | A - G |
| Energiatehokkuusluokka (SDR) | F |
| Energiatehokkuusluokka (HDR) | G |
| Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti | 31 kWh |
| Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti | 72 kWh |
| Ympäristöolosuhteet | |
| Käyttökorkeus | 0 - 3658 m |
| Käytön suhteellinen kosteus (H-H) | 20 - 80% |
| Varastointilämpötila | -20 - 60 °C |
| Käyttölämpötila (T-T) | 0 - 40 °C |
| Käytön ulkopuolinen korkeus | 3658 - 12192 m |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 11,6 kg |
| Pakkauksen syvyys | 226 mm |
| Pakkauksen korkeus | 525 mm |
| Pakkauksen leveys | 980 mm |
| Ergonomia | |
| Plug & Play -yhteensopiva |  |
| Kaapelilukkopaikka |  |
| Korkeudensäätö |  |
| Kääntyvä kulma alue | -30 - 30° |
| Kallistuskulma | -5 - 20° |
| Pivot-toiminto |  |
| On Screen Display (OSD) |  |
| Kuva kuvassa |  |
| VESA-asennusliitännät | 100 x 100 mm |
| Kääntyvyys |  |
| OSD-kielten lukumäärä | 21 |
| Korkeussäätö |  |
| Kaapelilukon aukkotyyppi | Kensington |
| VESA-kiinnitys |  |
| Säädettävä korkeus (max) | 13 cm |
| Pakkauksen sisältö | |
| Sisältää johdot | AC, DisplayPort, HDMI, USB |
| Käyttöopas |  |
| Jalusta sisältyy |  |
| Muut ominaisuudet | |
| Matala syöttöviive |  |
| Suunnittelu | |
| Tuotteen väri | Valkoinen |
| Asema markkinoilla | Pelaaminen |
| Irrotettava tuki |  |
| Suorituskyky | |
| NVIDIA G-SYNC |  |
| AMD FreeSync |  |
| Välkkymätön teknologia |  |
| Matala sinivalo -teknologia |  |
| Komponentin videosynkronointi | Erillinen synkronointi |
| VESA Adaptive Sync -tuki |  |
| AMD FreeSync -tyyppi | FreeSync Premium |
| Multimedia | |
| Nimellisteho RMS | 10 W |
| Sisäiset kaiuttimet |  |
| Sisäänrakennettu kamera |  |
| Kaiuttimien lukumäärä | 2 |
| EAN | 8721038002225 |
| Takuu | 3 vuotta |
Tämä Philips Evnia 34M2C5501A/00 -näyttö on varustettu 34-tuumaisella Fast VA -paneelilla, joka tuottaa 3440 x 1440 pikselin WQHD-resoluution 21:9-kuvasuhteella. Pelikäyttöön suunnatun suorituskyvyn varmistavat 180 Hz:n virkistystaajuus ja 1 ms:n vasteaika, jotka on suunniteltu minimoimaan liikesumua ja syöttöviivettä nopeatempoisissa tilanteissa. Näytön tyypillinen kirkkaus on 300 cd/m² ja natiivi kontrastisuhde 4000:1, mikä edesauttaa yksityiskohtien erottumista kuvan tummilla ja vaaleilla alueilla.
Liitäntävaihtoehtoja on runsaasti: kaksi HDMI 2.0 -porttia, yksi DisplayPort 1.4 -liitäntä sekä kolmiporttinen USB 3.2 Gen 1 -keskitin oheislaitteille. Äänentoistoa varten laitteessa on 3,5 mm:n kuulokeliitäntä ja integroidut 10 watin stereokaiuttimet. Monipuolinen jalusta mahdollistaa näytön korkeuden säätämisen 130 mm:n matkalla sekä kallistuksen ja sivuttaiskäännön. Tarvittaessa näyttö voidaan kiinnittää seinätelineeseen 100 x 100 mm VESA-standardin mukaisesti.
Tärkeimmät ominaisuudet:- 34 tuuman kaareva WQHD-näyttö (3440 x 1440)
- 180 Hz virkistystaajuus takaa sulavan liiketoiston
- 1 ms vasteaika vähentää liikesumua
- Kontrastirikas Fast VA -paneelitekniikka
- Yhteensopiva AMD FreeSync Premium ja NVIDIA G-SYNC -tekniikoiden kanssa
- Tukee HDR10-laajasävyvärejä
- Sisäänrakennettu 3-porttinen USB 3.2 -keskitin
- Monipuoliset ergonomiasäädöt, kuten 130 mm korkeudensäätö
- Integroidut 10 W stereokaiuttimet