Philips Evnia 32M2C3500L/00 32" QHD, Fast VA, 180Hz, HDR -kaareva pelinäyttö
Valmistaja: PHILIPS
ID: 32M2C3500L/00
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
30kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvapikselitiheys0,2724 x 0,2724 mm
Kontrastisuhde (tyypillinen)3500:1
Skannausalue (vaaka)30 - 270 kHz
Katselukulma, vaakasuora178°
Katselukulma, pystysuora178°
Kuvasuhde16:9
Skannausalue (pysty)48 - 144 Hz
Kuvakoko, vaaka69,7 cm
Kuvakoko, pysty39,2 cm
Näytön halkaisija80 cm (31.5")
Vasteaika (tyypillinen)0,5 ms
Värin syvyys8 bittiä
Näytön erottelutarkkuus2560 x 1440 pikseliä
Ruudun halkaisija (cm)80 cm
Paneelin koko31.5 inch/80 cm
Kosketusnäyttöcross
sRGBcheckmark
LED-taustavalocheckmark
Taustavalon tyyppiW-LED
Suurin päivitystaajuus180 Hz
Näytön teknologiaLCD
Häikäisemätön näyttöcheckmark
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppiQuad HD
Pikselitiheys93,24 ppi
Värikirjo106%
Paneelin tyyppiFast VA
Näytön muotoKaareva
DDC/CIcheckmark
Näyttövärejä16,7 miljoonaa väriä
Dynaamisen kontrastisuhteen markkinointinimiMega Infinity DCR
Pinnan kovuus3H
Haze rate25%
sRGB-kattavuus (tyypillinen)120%
NTSC-kattavuus (tyypillinen)106%
HDR-tuettucheckmark
Näytön kirkkaus (tavallinen)300 cd/m²
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)High Dynamic Range 10 (HDR10)
Näytön kaarevuusarvo1500R
VakiovärialuesRGB
Liitettävyys
Äänen ulostuloKyllä
Kuulokelähdöt1
HDMI-porttien lukumäärä2
HDMI-versio2.0
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
DisplayPort-portteja2
HDCP versio2.2
DisplayPort versio1.4
Kuulokeliitäntächeckmark
Sisäänrakennettu USB-keskuscross
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)709 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)519 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)250 mm
Paino (ilman jalustaa)6,02 kg
Korkeus (ilman jalustaa)462 mm
Leveys (ilman jalustaa)709 mm
Syvyys (ilman jalustaa)96 mm
Paino (jalustan kanssa)6,85 kg
Virranhallinta
Virrankulutus33,8 W
Virtalähteen tyyppiSisäinen
Virrankulutus (pois päältä)0,3 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)F
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti31 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti62 kWh
Ympäristöolosuhteet
Käyttökorkeus0 - 3658 m
Käytön suhteellinen kosteus (H-H)20 - 80%
Varastointilämpötila-20 - 60 °C
Käyttölämpötila (T-T)0 - 40 °C
Käytön ulkopuolinen korkeus0 - 12192 m
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino9,03 kg
Pakkauksen syvyys188 mm
Pakkauksen korkeus520 mm
Pakkauksen leveys780 mm
Ergonomia
Plug & Play -yhteensopivacheckmark
Kaapelilukkopaikkacheckmark
LED-merkkivalotKäyttö, Valmiustila
Korkeudensäätöcross
Kallistuskulma-5 - 20°
Pivot-toimintocross
On Screen Display (OSD)checkmark
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
Kääntyvyyscross
OSD-kielten lukumäärä21
Korkeussäätöcheckmark
Kaapelilukon aukkotyyppiKensington
VESA-kiinnityscheckmark
Pakkauksen sisältö
Sisältää johdotDisplayPort, AC, HDMI
Käyttöopascheckmark
Jalusta sisältyycheckmark
Muut ominaisuudet
KäyttäjäkontrollitPower On/Off; Menu/OK; Input/Up; Game Settings/Down; SmartImage game/Back
Keskimääräinen vikaantumisaika50000 h
Näytön synkronoinnin tulosignaaliErillinen synkronointi
Yhteensopivat käyttöjärjestelmätDDC/CI; Mac OS X; sRGB; Windows 11/10
KuvanparannusSmartImage game
Delta E2
LowBlue-tilacheckmark
EasyRead-tilacheckmark
Ulkokuoren pintatyyppiPintakäsitelty
Matala syöttöviivecheckmark
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
Asema markkinoillaPelaaminen
Irrotettava tukicheckmark
Värin nimiPuuhiili
Suorituskyky
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccheckmark
Välkkymätön teknologiacheckmark
Matala sinivalo -teknologiacheckmark
Komponentin videosynkronointiErillinen synkronointi
Multimedia
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Sisäänrakennettu kameracross
Kierrätettävä pakkausmateriaali100%
Ei sisälläElohopea, PVC/BFR
EAN8721038001532
Takuu3 vuotta
Tämä Philips Evnia 32M2C3500L -näyttö tarjoaa 32-tuumaisen kuva-alan QHD-resoluutiolla (2560 x 1440). Sen Fast VA -paneeli yhdistää korkean 3500:1 kontrastisuhteen ja nopeat vasteajat, jotka ovat ominaisia pelikäyttöön tarkoitetuille näytöille. Suorituskykyä korostavat 180 Hz:n virkistystaajuus ja 0,5 millisekunnin vasteaika, jotka tuottavat sulavan liiketoiston nopeatempoisissa peleissä. Näytön tyypillinen kirkkaus on 300 cd/m², mikä soveltuu useimpiin sisävalaistusolosuhteisiin.
Liitettävyyden osalta laite on varustettu kahdella HDMI 2.0 -portilla ja kahdella DisplayPort 1.4 -portilla, mikä mahdollistaa usean laitteen samanaikaisen kytkemisen. Lisäksi näytössä on kuulokeliitäntä. Ergonomiset säädöt sisältävät kallistuksen, jonka säätövara on -5 ja 20 asteen välillä. Jalusta on irrotettavissa, ja näyttö on yhteensopiva 100 x 100 mm VESA-kiinnikkeiden kanssa, mikä antaa joustavuutta asennukseen.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • 32 tuuman näyttö QHD (2560 x 1440) -tarkkuudella
  • Kaareva Fast VA -paneeli korkealla kontrastilla
  • Nopea 180 Hz virkistystaajuus
  • Erittäin lyhyt 0,5 ms vasteaika
  • AMD FreeSync Premium -tekniikka
  • Laajennettu väritoisto 120 % sRGB-kattavuudella
  • HDR10-yhteensopivuus
  • Kaksi HDMI 2.0- ja kaksi DisplayPort 1.4 -liitäntää
  • Kallistettava jalusta ja 100 x 100 mm VESA-tuki