Philips Evnia 3000 24M2N3200S 23.8" Full HD, IPS, 180Hz, HDR -pelinäyttö
Valmistaja: PHILIPS
ID: 24M2N3200S/00
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
3kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvapikselitiheys0,2745 x 0,2745 mm
Kontrastisuhde (tyypillinen)1000:1
Skannausalue (vaaka)30 - 200 kHz
Katselukulma, vaakasuora178°
Katselukulma, pystysuora178°
Kuvasuhde16:9
Skannausalue (pysty)48 - 180 Hz
Kuvakoko, vaaka52,7 cm
Kuvakoko, pysty29,6 cm
Näytön halkaisija60,5 cm (23.8")
Vasteaika (tyypillinen)1 ms
Värin syvyys8 bittiä
Näytön erottelutarkkuus1920 x 1080 pikseliä
Ruudun halkaisija (cm)60,5 cm
Kosketusnäyttöcross
sRGBcheckmark
SmartResponse1 ms
LED-taustavalocheckmark
Taustavalon tyyppiW-LED
Suurin päivitystaajuus180 Hz
Näytön teknologiaLCD
Häikäisemätön näyttöcheckmark
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppiFull HD
Pikselitiheys93 ppi
Värikirjo93%
Paneelin tyyppiIPS
Näytön muotoTasainen
DDC/CIcheckmark
Näyttövärejä16,7 miljoonaa väriä
Dynaamisen kontrastisuhteen markkinointinimiMega Infinity DCR
Pinnan kovuus3H
Haze rate25%
sRGB-kattavuus (tyypillinen)126%
Adobe RGB -kattavuus110%
NTSC-kattavuus (tyypillinen)113%
Vasteaika (min.)0,5 ms
HDR-tuettucheckmark
Näytön kirkkaus (tavallinen)300 cd/m²
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)High Dynamic Range 10 (HDR10)
VakiovärialueDCI-P3
Vasteajan mittaustyyppiGTG (Gray to Gray)
Liitettävyys
Äänen ulostuloKyllä
HDMI-porttien lukumäärä2
HDMI-versio2.0
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
DisplayPort-portteja1
HDCP versio1.4/2.2
DisplayPort versio1.4
Kuulokeliitäntächeckmark
Sisäänrakennettu USB-keskuscross
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)540 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)433 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)195 mm
Paino (ilman jalustaa)2,77 kg
Korkeus (ilman jalustaa)325 mm
Leveys (ilman jalustaa)540 mm
Syvyys (ilman jalustaa)55 mm
Paino (jalustan kanssa)3,38 kg
Virranhallinta
Virrankulutus18,7 W
Virtalähteen tyyppiSisäinen
Virrankulutus (pois päältä)0,3 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Energiatehokkuusluokka (SDR)E
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti22 kWh
Ympäristöolosuhteet
Käyttökorkeus0 - 3658 m
Käytön suhteellinen kosteus (H-H)20 - 80%
Varastointilämpötila-20 - 60 °C
Käyttölämpötila (T-T)0 - 40 °C
Käytön ulkopuolinen korkeus3658 - 12192 m
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino5,51 kg
Pakkauksen syvyys126 mm
Pakkauksen korkeus395 mm
Pakkauksen leveys610 mm
Ergonomia
Plug & Play -yhteensopivacheckmark
Kaapelilukkopaikkacheckmark
LED-merkkivalotKäyttö, Valmiustila
Korkeudensäätöcross
Kallistuskulma-5 - 20°
Pivot-toimintocross
On Screen Display (OSD)checkmark
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
Kääntyvyyscross
Korkeussäätöcheckmark
Kaapelilukon aukkotyyppiKensington
VESA-kiinnityscheckmark
Pakkauksen sisältö
Sisältää johdotAC, DisplayPort, HDMI
Käyttöopascheckmark
Jalusta sisältyycheckmark
Muut ominaisuudet
Keskimääräinen vikaantumisaika50000 h
Yhteensopivat käyttöjärjestelmätMac OS X
Windows 10 / 11
KuvanparannusSmartImage game
LowBlue-tilacheckmark
EasyRead-tilacheckmark
Ulkokuoren pintatyyppiPintakäsitelty
Matala syöttöviivecheckmark
VaatimustenmukaisuustodistuksetRoHS
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
Asema markkinoillaPelaaminen
Irrotettava tukicheckmark
Värin nimiPuuhiili
Suorituskyky
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccross
Välkkymätön teknologiacheckmark
Matala sinivalo -teknologiacheckmark
Komponentin videosynkronointiErillinen synkronointi
Multimedia
Nimellisteho RMS4 W
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Sisäänrakennettu kameracross
Kaiuttimien lukumäärä2
Kierrätettävä pakkausmateriaali100%
Kuluttajan käyttämät kierrätetyt muovit85%
Kestävän kehityksen mukainencheckmark
EAN8712581805838
Takuu3 vuotta
Liitettävyyden osalta näyttö tarjoaa kaksi HDMI 2.0 -porttia, yhden DisplayPort 1.4 -portin sekä kuulokeliitännän. Laitteessa on myös integroidut kaiuttimet, joiden kokonaisteho on 4 wattia. Jalustan ergonomiset säädöt mahdollistavat näytön kallistamisen -5 ja +20 asteen välillä. Tarvittaessa näyttö voidaan kiinnittää seinätelineeseen 100 x 100 mm VESA-standardin mukaisesti. Laitteen runko on valmistettu 85-prosenttisesti kuluttajakäytön jälkeisestä kierrätysmuovista.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • 23,8-tuumainen näyttö Full HD (1920 x 1080) -resoluutiolla
  • IPS-paneeli tarkoilla väreillä ja laajoilla katselukulmilla
  • Korkea 180 Hz virkistystaajuus takaa sulavan liiketoiston