LG 65UA73006LA 65" 4K LED webOS TV, 60 Hz, HDR10, HLG
Valmistaja: LG
ID: 65UA73006LA.AEUQ
Arvioitu toimitus: 20.05. - 25.05.
Toimittajan lähetysarvio: 18.05.2026
Valitse myymälä
Toimittajan lähetysarvio: 18.05.2026 Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Toimittajan lähetysarvio: 18.05.2026 Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija165,1 cm (65")
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)164 cm
LED-taustavalocheckmark
Led-taustavalon tyyppiDirect-LED
Näytön teknologiaLED
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Näytön muotoLitteä
Tuettu näytön virkistystaajuus60 Hz
Natiivi virkistystaajuus60 Hz
Ääni
ÄänidekooderitDolby Digital
Nimellisteho RMS20 W
Äänilähdön kanavat2.0 kanavaa
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Sisäänrakennettu alibassokaiutincross
Kaiuttimien lukumäärä2
ÄänitilatAI Sound Pro, Clear Voice Pro
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä2
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Kuulokelähdöt0
Digitaalisen äänen optinen lähtö1
Tietokone sisään (D-Sub)cross
RF-portteja2
HDMI-porttien lukumäärä3
Yhteinen rajapinta (CI)checkmark
HDMI-versio2,1
Yhteinen rajapinta plus (CI+)checkmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)SimpLink
Common interface Plus (CI+) -versio1.4
USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä0
Paino ja mitat
Tuotteen korkeus831 mm
Tuotteen leveys1446 mm
Tuotteen syvyys59,8 mm
Jalustan leveys144,1 cm
Laitteen leveys (jalustan kanssa)1446 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)902 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)347 mm
Jalustan syvyys34,7 cm
Paino (ilman jalustaa)15,6 kg
Korkeus (ilman jalustaa)831 mm
Leveys (ilman jalustaa)1446 mm
Syvyys (ilman jalustaa)59,8 mm
Paino (jalustan kanssa)15,8 kg
Virranhallinta
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
Energiansäästötilacheckmark
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100-240 V
Energiatehokkuusluokka (SDR)F
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti102 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti135 kWh
Verkko
Wi-Fi-standarditWi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth-versio5.1
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Bluetooth-profiilitA2DP
Web-selaincheckmark
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino22,5 kg
Pakkauksen syvyys144 mm
Pakkauksen korkeus960 mm
Pakkauksen leveys1600 mm
TV-viritin
Virittimen tyyppiAnaloginen & digitaalinen
Automaattinen kanavahakucheckmark
Virittimien lukumäärä1 viritin(tä)
Digitaalisignaalimuodon järjestelmäDVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Hallintaominaisuudet
On Screen Display (OSD)checkmark
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
Päälle/pois ajastincheckmark
OSD-kielten lukumäärä38
Ohjelma-aika8 päivää
Ääniohjaincheckmark
Toimii Google Assistantin kanssacheckmark
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Sisältää johdotAC
Työpöytätelinecheckmark
Erityisominaisuudet
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
VESA-asennusliitännät400 x 400 mm
VESA-kiinnityscheckmark
Jalustan tyyppiJalallinen teline
Kehyksetön muotoilucheckmark
Käyttöönottovuosi2025
Suorituskyky
Pelitilacheckmark
Teksti-TV-toimintocheckmark
Prosessorin ytimet4
Tuetut videomuodotAV1, HEVC/H.265, VP9
Tekstitys-toimintocheckmark
DVD-soitincross
Älypuhelimen etätukicheckmark
USB-tallennuscheckmark
HDR-tuettucheckmark
Multi Viewcheckmark
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuWebOS
Käyttöjärjestelmän versio17
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Hybriditelevisio (HbbTV)checkmark
Apple AirPlay 2 -tukicheckmark
EAN8806096340394
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näyttö: 65 tuumaa (164 cm), Direct-LED, 4K Ultra HD (3840 × 2160)
  • Virkistystaajuus: Natiivi 60 Hz
  • Kuvaprosessori: α7 AI Processor Gen8 tekoälyskaalauksella
  • HDR-tuki: HDR10, HLG, Dynamic Tone Mapping, Filmmaker Mode
  • Ääni: 2.0-kanavainen, kokonaisteho 20 W, AI Sound Pro
  • Älytelevisio: webOS 25, Google Assistant -yhteensopiva
  • Pelaaminen: Pelitila, HDMI 2.1, eARC
  • Liitännät: 3 × HDMI, 2 × USB 2.0, optinen äänilähtö, Ethernet (LAN)
  • Langattomat yhteydet: Wi-Fi 5 (802.11ac), Bluetooth 5.1
  • VESA-kiinnitys: 400 × 400 mm
  • Mitat jalustalla: 1446 × 902 × 347 mm