LG 65QNED80A3A 65" 4K QNED webOS TV, 60 Hz, HDR10, HLG
Valmistaja: LG
ID: 65QNED80A3A.AEU
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
22kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Manuals
Tekniset tiedot
Suoritinα7 AI Processor 4K Gen8
Näyttö
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija165,1 cm (65")
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)164 cm
LED-taustavalocheckmark
Led-taustavalon tyyppiEdge-LED
Taajuus60 Hz
Näytön teknologiaQNED
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Näytön muotoLitteä
Natiivi virkistystaajuus60 Hz
Ääni
ÄänidekooderitDolby Digital
Nimellisteho RMS20 W
Äänilähdön kanavat2.0 kanavaa
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Kaiuttimien lukumäärä2
ÄänitilatAI Sound Pro, Clear Voice Pro
Äänen dekoodausteknologiatDolby Digital
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
TV:n äänitilan jakocheckmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä2
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Digitaalisen äänen optinen lähtö1
Tietokone sisään (D-Sub)cross
RF-portteja2
HDMI-porttien lukumäärä3
Yhteinen rajapinta (CI)checkmark
HDMI-versio2,1
HDCPcheckmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)SimpLink
Paino ja mitat
Tuotteen korkeus840 mm
Tuotteen leveys1456 mm
Tuotteen syvyys29,7 mm
Jalustan leveys116,7 cm
Laitteen leveys (jalustan kanssa)1456 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)904 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)295 mm
Jalustan syvyys42,5 cm
Paino (ilman jalustaa)22,5 kg
Korkeus (ilman jalustaa)840 mm
Leveys (ilman jalustaa)1456 mm
Syvyys (ilman jalustaa)29,7 mm
Paino (jalustan kanssa)22,9 kg
Virranhallinta
Virtalähteen tyyppiSisäinen
Virrankulutus (pois päältä)0,5 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
EnergialuokkaE
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Tehonkulutus (maks.)140 W
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)E
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti84,6 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti140 kWh
Verkko
Wi-Fi-standarditWi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth-versio5.1
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Bluetooth-profiilitA2DP
Wi-Fi Directcheckmark
Miracastcheckmark
Web-selaincheckmark
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino29,6 kg
Pakkauksen syvyys172 mm
Pakkauksen korkeus970 mm
Pakkauksen leveys1600 mm
PakkaustyyppiLaatikko
TV-viritin
Virittimen tyyppiAnaloginen & digitaalinen
Digitaalisignaalimuodon järjestelmäDVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Hallintaominaisuudet
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
Päälle/pois ajastincheckmark
Ääniohjauscheckmark
Toimii Google Assistantin kanssacheckmark
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Sisältää johdotAC
Kaukosäätimen tyyppiMagic Remote MR25GA
Työpöytätelinecheckmark
Erityisominaisuudet
Muut ominaisuudet
Kuvatila10 ways
Google-sovelluksetGoogle Cast
Älykäs äänentunnistuscheckmark
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
VESA-asennusliitännät300 x 300 mm
On/off-kytkincross
VESA-kiinnityscheckmark
Rullattava näyttöcross
Käyttöönottovuosi2025
Suorituskyky
Tuetut ääniformaatitAAC, AAC HE, AC3, AC4, EAC3, MP2, MP3, PCM, apt-X
Pelitilacheckmark
Tuetut videomuodotAV1, HEVC/H.265, VP9
Ympäristön valotunnistincross
Paikallinen himmennyscheckmark
4K-skaalauscheckmark
HDR-tuettucheckmark
Multi Viewcheckmark
Taustavalon himmennysteknologiaLocal Dimming
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuWebOS
Käyttöjärjestelmän versio17
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Näytön peilauscheckmark
Apple AirPlay 2 -tukicheckmark
EAN8806096403501
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näyttö: 65 tuumaa (164 cm), QNED, Edge-LED, 60 Hz
  • Resoluutio: 4K UHD (3840 x 2160 pikseliä)
  • Kuvaprosessointi: Alpha 7 4K AI Gen8 -prosessori ja paikallinen himmennys
  • HDR: Tukee HDR10- ja HLG-formaatteja
  • Pelaaminen: Sisältää erillisen pelitilan
  • Ääni: 2 kaiutinta, kokonaisteho 20 W, eARC-tuki
  • Smart TV: webOS 25 -käyttöjärjestelmä ääniohjauksella
  • Langaton: Wi-Fi 5 (802.11ac), Bluetooth 5.1, Miracast
  • Liitännät: 3 × HDMI 2.1, 2 × USB 2.0, LAN, optinen äänilähtö
  • Energialuokka: E, valmiustilan kulutus 0,5 W
  • Kiinnitys: VESA 300 x 300 mm
  • Mitat jalustalla: 1456 × 904 × 295 mm