LG 75QNED85A3C 75" 4K QNED evo MiniLED webOS TV, 120 Hz, Dolby Vision, HDR10+
Valmistaja: LG
ID: 75QNED85A3C
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
3kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija190,5 cm (75")
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)189 cm
LED-taustavalocheckmark
Automaattinen kirkkaudensäätöcheckmark
Led-taustavalon tyyppiMini-LED
Liikkeen interpolointi -tekniikkaMotion Pro
Näytön teknologiaQNED evo
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Näytön muotoLitteä
Tuettu näytön virkistystaajuus144 Hz
Natiivi virkistystaajuus120 Hz
Ääni
ÄänidekooderitDolby Digital
Nimellisteho RMS20 W
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Automaattinen äänenvoimakkuuden tasaajacheckmark
Kaiuttimien lukumäärä2
ÄänitilatAI Sound Pro, Clear Voice Pro
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä2
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Digitaalisen äänen optinen lähtö1
Tietokone sisään (D-Sub)cross
RF-portteja2
HDMI-porttien lukumäärä4
Yhteinen rajapinta (CI)checkmark
HDCPcheckmark
Yhteinen rajapinta plus (CI+)checkmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)SimpLink
USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä0
Paino ja mitat
Tuotteen korkeus965 mm
Tuotteen syvyys30,9 mm
Jalustan leveys136 cm
Laitteen leveys (jalustan kanssa)1677 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)1055 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)370 mm
Jalustan syvyys37 cm
Paino (ilman jalustaa)33 kg
Korkeus (ilman jalustaa)965 mm
Leveys (ilman jalustaa)1677 mm
Syvyys (ilman jalustaa)30,9 mm
Paino (jalustan kanssa)35 kg
Virranhallinta
Virtalähteen tyyppiSisäinen
Virrankulutus (pois päältä)0,5 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
EnergialuokkaD
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite220-240 V
Energiatehokkuusluokka (SDR)D
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti82,8 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti182 kWh
Verkko
Wi-Fi-standarditWi-Fi 6 (802.11ax)
Bluetooth-versio5.3
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Wi-Fi Directcheckmark
Miracastcheckmark
Web-selaincheckmark
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino44,6 kg
Pakkauksen syvyys200 mm
Pakkauksen korkeus1115 mm
Pakkauksen leveys1820 mm
TV-viritin
Virittimen tyyppiAnaloginen & digitaalinen
Automaattinen kanavahakucheckmark
Virittimien lukumäärä1 viritin(tä)
Digitaalisignaalimuodon järjestelmäDVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Hallintaominaisuudet
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
Päälle/pois ajastincheckmark
Ääniohjauscheckmark
Ääniohjaincheckmark
Toimii Google Assistantin kanssacheckmark
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Sisältää johdotAC
Työpöytätelinecheckmark
Erityisominaisuudet
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
VESA-asennusliitännät400 x 300 mm
VESA-kiinnityscheckmark
Jalustan tyyppiJalallinen teline
Käyttöönottovuosi2025
Suorituskyky
Pelitilacheckmark
Ympäristön valotunnistincheckmark
Paikallinen himmennyscheckmark
KuvankäsittelyteknologiaLG AI Picture Pro
AMD FreeSynccheckmark
HDR-tuettucheckmark
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync
Multi Viewcheckmark
AI Upscalecheckmark
Taustavalon himmennysteknologiaLocal Dimming
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuWebOS
Käyttöjärjestelmän versio17
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Näytön peilauscheckmark
Apple AirPlay 2 -tukicheckmark
EAN8806096357002
Käyttöjärjestelmänä toimii webOS 25, joka tarjoaa pääsyn keskeisiin suoratoistosovelluksiin selkeän käyttöliittymän kautta. Laitteen ohjaus onnistuu mukana tulevalla Magic Remote -kaukosäätimellä, joka tukee osoitinohjausta ja äänikomentoja. Integroitu 20 watin kaiutinjärjestelmä on yhteensopiva Dolby Audio- ja DTS-ääniformaattien kanssa. Liitäntävalikoima sisältää neljä HDMI 2.1 -porttia, jotka tukevat 4K 120 Hz -signaalia ja eARC-toimintoa, sekä kaksi USB-porttia. Langattomat yhteydet hoituvat Wi-Fi 6- ja Bluetooth 5.3 -standardien mukaisesti.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näyttö: 75 tuumaa, QNED evo MiniLED, paikallishimmennys
  • Resoluutio: 4K UHD (3840 x 2160), natiivi 120 Hz virkistystaajuus
  • Kuvankäsittely: LG AI Picture Pro, Motion Pro
  • HDR-tuki: Dolby Vision, HDR10, HLG
  • Ääni: 2.0-kanavainen, teho 20 W, eARC-tuki
  • Smart TV: webOS 25, Magic Remote -kaukosäädin ääniohjauksella
  • Pelaaminen: Pelitila, 4K 120 Hz -tuki
  • Liitännät: 4 x HDMI, 2 x USB 2.0, optinen äänilähtö, LAN
  • Langattomat yhteydet: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, Miracast
  • Kiinnitys: VESA 400 x 300 mm
  • Mitat jalustalla: 1677 x 1055 x 370 mm