AOC Q27G4SRU 27" QHD, Fast IPS -pelinäyttö, USB hub
Valmistaja: AOC
ID: Q27G4SRU
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
40+kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvapikselitiheys0,2331 x 0,2331 mm
Kontrastisuhde (tyypillinen)1000:1
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija68,6 cm (27")
Vasteaika (tyypillinen)1 ms
Värin syvyys8 bittiä
Näytön erottelutarkkuus2560 x 1440 pikseliä
Digitaalinen vaakataajuus30 - 450 kHz
Digitaalinen pystytaajuus48 - 300 Hz
Ruudun halkaisija (cm)68,58 cm
Taustavalon tyyppiW-LED
Suurin päivitystaajuus320 Hz
Näytön teknologiaLED
HD-tyyppiQuad HD
Pikselitiheys108,8 ppi
Paneelin tyyppiFast IPS
Näytön muotoTasainen
Näyttövärejä1,07 miljardia väriä
sRGB-kattavuus (tyypillinen)124,2%
Adobe RGB -kattavuus92,5%
HDR-tuettucheckmark
Näytön kirkkaus (tavallinen)450 cd/m²
Värialue DCI-P396,2%
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)DisplayHDR 400
VakiovärialuesRGB
Vasteaika (MPRT)0,3 ms
Vasteajan mittaustyyppiGTG (Gray to Gray)
Liitettävyys
Äänen ulostuloKyllä
HDMI-porttien lukumäärä2
HDMI-versio2.1
DisplayPort-portteja1
HDCP versio2.2
DisplayPort versio1.4
Kuulokeliitäntächeckmark
Sisäänrakennettu USB-keskuscheckmark
Upstream -porttien määrä1
USB A-tyypin downstream -porttien määrä3
DisplayPort-lähtöjen versio1.4
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)613,9 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)516 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)207,7 mm
Paino (ilman jalustaa)4,17 kg
Korkeus (ilman jalustaa)52,6 mm
Leveys (ilman jalustaa)613,9 mm
Syvyys (ilman jalustaa)51,3 mm
Paino (jalustan kanssa)6,11 kg
Virranhallinta
Virrankulutus26 W
Virtalähteen tyyppiSisäinen
Virrankulutus (pois päältä)0,3 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)F
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti25 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti40 kWh
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino8,9 kg
Pakkauksen syvyys139 mm
Pakkauksen korkeus455 mm
Pakkauksen leveys730 mm
Ergonomia
Kaapelilukkopaikkacheckmark
Korkeudensäätöcheckmark
Kääntyvä kulma alue-30 - 30°
Kallistuskulma-3 - 21°
Pivot-toimintocheckmark
Kuva kuvassacheckmark
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
Kääntyvyyscheckmark
Pivot-kulma-90 - 90°
VESA-kiinnityscheckmark
Säädettävä korkeus (max)13 cm
Pakkauksen sisältö
Sisältää johdotAC, HDMI, DisplayPort, USB
Muut ominaisuudet
SertifiointiWEEE, REACH compliant, RoHs compliant, CB, TUV-Bauart-Mark, ISO 9241-307,EAC, FCC
Paikallinen himmennyscheckmark
Tuotekohtaiset tekniikatCrosshair
Kehyksen paksuusKehikoton
Matala syöttöviivecheckmark
FPS-laskincheckmark
Varjonhallintacheckmark
Valintapistecheckmark
Liikkeestä aiheutuvan sumeuden vähentäminencheckmark
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta, Punainen
Asema markkinoillaPelaaminen
Irrotettava tukicheckmark
EtureunaMusta
Suorituskyky
NVIDIA G-SYNCcheckmark
AMD FreeSynccheckmark
Multimedia
Nimellisteho RMS4 W
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Sisäänrakennettu kameracross
Kaiuttimien lukumäärä2
Ei sisälläElohopea, PVC/BFR
EAN4038986182713
Takuu3 vuotta
AOC Q27G4SRU on 27-tuumainen pelinäyttö, joka on suunniteltu korkeaan suorituskykyyn. Sen QHD-resoluution (2560 x 1440) Fast IPS -paneeli tuottaa yksityiskohtaisen kuvan ja tarjoaa laajat 178 asteen katselukulmat. Näytön 320 Hz:n virkistystaajuus ja 0,3 ms:n vasteaika on optimoitu nopeatempoisiin peleihin, mikä vähentää liikesumua ja parantaa kuvan sulavuutta kilpailullisissa tilanteissa. Heijastamaton pinnoite vähentää ympäristön valon aiheuttamia heijastuksia.
Näytön jalusta tarjoaa monipuoliset ergonomiset säädöt, kuten korkeuden säädön 130 mm:n matkalta, kallistuksen, sivuttaiskäännön ja pystyasentoon kääntämisen (pivot). Näyttö on myös yhteensopiva 100 x 100 mm VESA-kiinnitysstandardin kanssa, mikä mahdollistaa sen asentamisen seinätelineeseen tai monitorivarteen. Käyttömukavuutta lisäävät välkkymätön taustavalo ja sinisen valon vähennystekniikka, jotka auttavat vähentämään silmien rasitusta pidempien käyttöjaksojen aikana.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • 27 tuuman näyttö QHD-resoluutiolla (2560 x 1440)
  • Litteä Fast IPS -paneeli laajalla katselukulmalla
  • 320 Hz:n virkistystaajuus ja 0,3 ms:n vasteaika
  • 400 cd/m² kirkkaus ja 1000:1 tyypillinen kontrastisuhde
  • DisplayHDR 400 -sertifiointi ja 136,9 % sRGB-väripeitto
  • Liitännät: 2 x HDMI 2.1, 1 x DisplayPort 1.4, USB 3.2 -keskitin
  • Yhteensopiva AMD FreeSync- ja NVIDIA G-SYNC -teknologioiden kanssa
  • Täydet ergonomiasäädöt: korkeus, kallistus, kääntö ja pivot
  • Yhteensopiva 100 x 100 mm VESA-kiinnitysstandardin kanssa