ASUS ROG Swift OLED PG32UCDMR 32" 4K UHD, OLED, USB-C hub -pelinäyttö
Tärkeimmät tekniset tiedot
| Kuvapikselitiheys | 0,182 x 0,182 mm |
| Kontrastisuhde (tyypillinen) | 1500000:1 |
| Katselukulma, vaakasuora | 178° |
| Katselukulma, pystysuora | 178° |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Kuvakoko, vaaka | 69,9 cm |
| Kuvakoko, pysty | 39,5 cm |
| Näytön halkaisija | 80 cm (31.5") |
| Vasteaika (tyypillinen) | 0,03 ms |
| Värin syvyys | 10 bittiä |
| Näytön erottelutarkkuus | 4K 3840 x 2160 pixels |
| Digitaalinen vaakataajuus | 30 - 255 kHz |
| Digitaalinen pystytaajuus | 24 - 240 Hz |
| Kosketusnäyttö |  |
| Taustavalon tyyppi | OLED |
| Suurin päivitystaajuus | 240 Hz |
| Näytön teknologia | QD-OLED |
| Häikäisemätön näyttö |  |
| Vakiokuvasuhde | 16:9 |
| HD-tyyppi | 4K Ultra HD |
| Pikselitiheys | 137 ppi |
| Paneelin tyyppi | OLED |
| Näytön pinta | Matta |
| Näytön muoto | Litteä |
| Näyttövärejä | 1,073 miljardia väriä |
| HDR-tuettu |  |
| Näytön kirkkaus (terävin) | 1000 cd/m² |
| Näytön kirkkaus (tavallinen) | 250 cd/m² |
| Värialue DCI-P3 | 99% |
| Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR) | High Dynamic Range 10 (HDR10), Dolby Vision |
| Vakiovärialue | DCI-P3 |
| Vasteajan mittaustyyppi | GTG (Gray to Gray) |
| Liitettävyys | |
| Äänen sisääntulo | 3.5mm |
| Kuulokelähdöt | 1 |
| HDMI-porttien lukumäärä | 2 |
| Kuulokkeiden liitettävyys | 3,5 mm |
| HDMI-versio | 2.1 |
| HDMI |  |
| HDCP |  |
| DisplayPort-portteja | 1 |
| Sisäänrakennettu KVM-kytkin |  |
| HDCP versio | 2.2 |
| DisplayPort versio | 2.1 |
| Kuulokeliitäntä |  |
| Sisäänrakennettu USB-keskus |  |
| USB-keskuksen versio | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream -porttityyppi | USB Type-C |
| Upstream -porttien määrä | 1 |
| USB A-tyypin downstream -porttien määrä | 3 |
| USB C-tyypin downstream -porttien määrä | 1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode |  |
| USB Power Delivery |  |
| USB Power Delivery asti | 90 W |
| Paino ja mitat | |
| Laitteen leveys (jalustan kanssa) | 718 mm |
| Laitteen korkeus (jalustan kanssa) | 531 mm |
| Laitteen syvyys (jalustan kanssa) | 276 mm |
| Paino (ilman jalustaa) | 6 kg |
| Korkeus (ilman jalustaa) | 413 mm |
| Leveys (ilman jalustaa) | 718 mm |
| Syvyys (ilman jalustaa) | 67 mm |
| Paino (jalustan kanssa) | 8,7 kg |
| Virranhallinta | |
| Virrankulutus | 42 W |
| Virrankulutus (pois päältä) | 0,3 W |
| Virrankulutus (PowerSave) | 0,5 W |
| Virrankulutus valmiustilassa | 0,5 W |
| AC-syöttötaajuus | 50/60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 100 - 240 V |
| Energiatehokkuusasteikko | A - G |
| Energiatehokkuusluokka (SDR) | F |
| Energiatehokkuusluokka (HDR) | G |
| Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti | 30 kWh |
| Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti | 34 kWh |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 13,5 kg |
| Pakkauksen syvyys | 185 mm |
| Pakkauksen korkeus | 510 mm |
| Pakkauksen leveys | 890 mm |
| Pakkaustyyppi | Laatikko |
| Ergonomia | |
| Kaapelilukkopaikka |  |
| Seinäkiinnitteinen |  |
| Korkeudensäätö |  |
| Kääntyvä kulma alue | -15 - 15° |
| Kallistuskulma | -5 - 20° |
| Pivot-toiminto |  |
| VESA-asennusliitännät | 100 x 100 mm |
| Kääntyvyys |  |
| Korkeussäätö |  |
| Kaapelilukon aukkotyyppi | Kensington |
| VESA-kiinnitys |  |
| Säädettävä korkeus (max) | 8 cm |
| Pakkauksen sisältö | |
| Jalusta sisältyy |  |
| Muut ominaisuudet | |
| Näytön kuvakoko (LxK) | 699,48 x 394,73 mm |
| Tuotekohtaiset tekniikat | ASUS OLED Care |
| Varjonhallinta |  |
| Liikkeestä aiheutuvan sumeuden vähentäminen |  |
| Takuuaika | 3 vuosi/vuosia |
| Suunnittelu | |
| Tuotteen väri | musta |
| Asema markkinoilla | Pelaaminen |
| Irrotettava tuki |  |
| Jalkojen väri | musta |
| Valaistu jalusta |  |
| Suorituskyky | |
| Pelitila |  |
| NVIDIA G-SYNC |  |
| AMD FreeSync |  |
| Välkkymätön teknologia |  |
| Matala sinivalo -teknologia |  |
| VESA Adaptive Sync -tuki |  |
| NVIDIA G-SYNC -tyyppi | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync -tyyppi | FreeSync Premium Pro |
| Multimedia | |
| Sisäiset kaiuttimet |  |
| Sisäänrakennettu kamera |  |
| Kestävän kehityksen sertifikaatit | Forest Stewardship Council (FSC) Mix |
| EAN | 4711636033855 |
| Takuu | 3 vuotta |
ASUS ROG Swift OLED PG32UCDMR on 32-tuumainen pelinäyttö, joka on suunniteltu suorituskykyä vaativiin käyttötarkoituksiin. Sen 4K UHD (3840 x 2160) -resoluution OLED-paneeli tuottaa yksityiskohtaisen kuvan ja korkean 1 500 000:1 kontrastisuhteen. Näytön tekniset ominaisuudet, kuten 240 Hz:n virkistystaajuus ja 0,03 millisekunnin vasteaika, on optimoitu nopeatempoisiin peleihin, joissa liiketoiston sulavuus on olennaista. Yhteensopivuus NVIDIA G-SYNC- ja AMD FreeSync Premium Pro -tekniikoiden kanssa vähentää kuvan repeilyä ja nykimistä.
Visuaalista tarkkuutta tukee 10-bittinen värisyvyys, joka mahdollistaa 1,07 miljardin värin toistamisen ja kattaa 99 % DCI-P3-väriavaruudesta. Näyttö on varustettu monipuolisilla liitännöillä, kuten kahdella HDMI 2.1 -portilla, yhdellä DisplayPort 2.1a -liitännällä sekä integroidulla USB 3.2 -keskittimellä oheislaitteiden kytkemistä varten. Jalusta tarjoaa laajat ergonomiset säädöt, mukaan lukien korkeuden, kallistuksen, kääntämisen ja kiertämisen. Lisäksi näyttö on VESA-yhteensopiva (100 x 100 mm) vaihtoehtoisia asennusratkaisuja varten.
Tärkeimmät ominaisuudet:- 32-tuumainen näyttö 4K UHD (3840 x 2160) -resoluutiolla
- Tasainen OLED-paneeli 178 asteen katselukulmilla
- Enimmäisvirkistystaajuus 240 Hz ja vasteaika 0,03 ms
- Kontrastisuhde 1 500 000:1 ja tyypillinen kirkkaus 450 cd/m²
- Tukee HDR10-tekniikkaa ja 99 % DCI-P3-väriavaruutta
- Liitännät sisältävät HDMI 2.1, DisplayPort 2.1a ja USB 3.2 -keskittimen
- Yhteensopiva AMD FreeSync Premium Pron ja NVIDIA G-SYNCin kanssa
- Ergonominen jalusta korkeus-, kallistus-, kääntö- ja kiertosäädöillä
- Varustettu heijastamattomalla pinnalla ja välkkymättömällä tekniikalla
- VESA-yhteensopiva (100 x 100 mm) asennusta varten