LG 75NANO81A3A 75" 4K NanoCell webOS TV, 60 Hz, HDR10 Pro
Valmistaja: LG
ID: 75NANO81A3A
Valitse malli
Arvioitu toimitus: 22.05. - 25.05.
3kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija190,5 cm (75")
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)189 cm
Automaattinen kirkkaudensäätöcheckmark
Led-taustavalon tyyppiDirect-LED
Taajuus60 Hz
Näytön teknologiaNanoCell
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Näytön muotoTasainen
Natiivi virkistystaajuus60 Hz
Ääni
ÄänidekooderitDolby Digital
Nimellisteho RMS20 W
Äänilähdön kanavat2.0 kanavaa
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Sisäänrakennettu alibassokaiutincross
Kaiuttimien lukumäärä2
ÄänitilatAI Sound Pro, Clear Voice Pro
Äänen dekoodausteknologiatDolby Digital
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä2
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Kuulokelähdöt0
Digitaalisen äänen optinen lähtö1
Tietokone sisään (D-Sub)cross
RF-portteja2
HDMI-porttien lukumäärä3
Yhteinen rajapinta (CI)checkmark
HDMI-versio2.1
HDCPcheckmark
Yhteinen rajapinta plus (CI+)checkmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)SimpLink
Common interface Plus (CI+) -versio1.4
USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä0
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) C-tyypin porttien määrä0
USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) A-tyypin porttien määrä0
USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) C-tyypin porttien määrä0
Paino ja mitat
Tuotteen korkeus964 mm
Tuotteen syvyys59,9 mm
Jalustan leveys89,5 cm
Laitteen leveys (jalustan kanssa)1678 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)1045 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)378 mm
Jalustan syvyys37,8 cm
Paino (ilman jalustaa)31,4 kg
Korkeus (ilman jalustaa)964 mm
Leveys (ilman jalustaa)1678 mm
Syvyys (ilman jalustaa)59,9 mm
Paino (jalustan kanssa)34,6 kg
Virranhallinta
Virtalähteen tyyppiSisäinen
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
Energiansäästötilacheckmark
EnergialuokkaF
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100-240 V
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)F
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti127 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti190 kWh
Verkko
Wi-Fi-standarditWi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth-versio5.1
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Bluetooth-profiilitA2DP
Web-selaincheckmark
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino44,5 kg
Pakkauksen syvyys228 mm
Pakkauksen korkeus1205 mm
Pakkauksen leveys1820 mm
TV-viritin
Virittimen tyyppiAnaloginen & digitaalinen
Digitaalisignaalimuodon järjestelmäDVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Hallintaominaisuudet
On Screen Display (OSD)checkmark
Kuva kuvassacross
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
OSD-kielten lukumäärä38
Ääniohjauscheckmark
Ohjelma-aika8 päivää
Hotel-tilacross
Ääniohjaincheckmark
Toimii Amazon Alexallacheckmark
Perus hotellitilacheckmark
Toimii Google Assistantin kanssacheckmark
Toimii Galaxy Bixbyn kanssacross
Toimii Apple Sirin kanssacheckmark
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Sisältää johdotAC
Työpöytätelinecheckmark
Soundbar sisältyycross
Erityisominaisuudet
Muut ominaisuudet
Digital Living Network Alliance (DLNA) -sertifioitucheckmark
Takuuaika2 vuosi/vuosia
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
VESA-asennusliitännät400 x 400 mm
VESA-kiinnityscheckmark
Kehyksetön muotoilucheckmark
Käyttöönottovuosi2025
Suorituskyky
Pelitilacheckmark
Teksti-TV-toimintocheckmark
Prosessorin ytimet4
Tuetut videomuodotAV1, HEVC/H.265, VP9
Tekstitys-toimintocheckmark
DVD-soitincross
Älypuhelimen etätukicheckmark
4K-skaalauscheckmark
USB-tallennuscross
HDR-tuettucheckmark
Multi Viewcheckmark
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuWebOS
Käyttöjärjestelmän versio25
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Apple AirPlay 2 -tukicheckmark
Sisäänrakennettu Chromecastcheckmark
EAN8806096362266
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näyttö 75 tuumaa (189 cm), NanoCell-paneeli Direct LED -taustavalolla
  • Resoluutio 4K Ultra HD (3840 x 2160)
  • Virkistystaajuus 60 Hz
  • Kuvaprosessori α7 AI Processor 4K Gen8
  • HDR-yhteensopivuus HDR10 Pro ja Dynamic Tone Mapping
  • Äänijärjestelmä 2.0-kanavainen, teho 20 W (RMS)
  • Äänitekniikat AI Sound Pro, Clear Voice Pro, eARC-tuki
  • Käyttöjärjestelmä webOS 25 ääniohjauksella
  • Langattomat standardit Wi-Fi 5 (802.11ac) ja Bluetooth 5.1
  • Liitännät 3 x HDMI 2.1, 2 x USB 2.0, Ethernet LAN, optinen äänilähtö
  • Seinäkiinnitys VESA-standardi 400 x 400 mm
  • Mitat jalustan kanssa (L x K x S) 1678 x 1045 x 378 mm