LG 86QNED85A3CAEU 86" 4K QNED evo Mini LED webOS TV, 120 Hz, Dolby Vision, HDR10+
Valmistaja: LG
ID: 86QNED85A3CAEU
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
2kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija2,18 m (86")
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Näyttöformaatin säätö16:9
Ruudun halkaisija (cm)217 cm
Tuetut grafiikan erottelutarkkuudet3840 x 2160
LED-taustavalocheckmark
Automaattinen kirkkaudensäätöcheckmark
Led-taustavalon tyyppiMini-LED
Liikkeen interpolointi -tekniikkaMotion Pro
Näytön teknologiaQNED evo
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Näytön muotoLitteä
Tuettu näytön virkistystaajuus144 Hz
Natiivi virkistystaajuus120 Hz
Ääni
ÄänidekooderitDolby Digital
Nimellisteho RMS20 W
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Kaiuttimien lukumäärä2
ÄänitilatAI Sound Pro, Clear Voice Pro
Äänen dekoodausteknologiatDolby Digital
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä2
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Digitaalisen äänen optinen lähtö1
Tietokone sisään (D-Sub)cross
RF-portteja2
HDMI-porttien lukumäärä4
Yhteinen rajapinta (CI)checkmark
HDCPcheckmark
Yhteinen rajapinta plus (CI+)checkmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)SimpLink
USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä0
Paino ja mitat
Tuotteen korkeus1198 mm
Tuotteen leveys1928 mm
Tuotteen syvyys30,9 mm
Jalustan leveys159,2 cm
Laitteen leveys (jalustan kanssa)1928 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)1198 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)370 mm
Jalustan syvyys37 cm
Paino (ilman jalustaa)50 kg
Korkeus (ilman jalustaa)1108 mm
Leveys (ilman jalustaa)1928 mm
Syvyys (ilman jalustaa)30,9 mm
Paino (jalustan kanssa)52 kg
Virranhallinta
Virtalähteen tyyppiSisäinen
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
EnergialuokkaD
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite220-240 V
Energiatehokkuusluokka (SDR)D
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti104 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti226 kWh
Verkko
Wi-Fi-standarditWi-Fi 6 (802.11ax)
Bluetooth-versio5.3
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Wi-Fi Directcheckmark
Miracastcross
Web-selaincheckmark
Pakkaustiedot
Pakkauksen syvyys228 mm
Pakkauksen korkeus1215 mm
Pakkauksen leveys2090 mm
TV-viritin
Virittimen tyyppiAnaloginen & digitaalinen
Automaattinen kanavahakucheckmark
Virittimien lukumäärä1 viritin(tä)
Digitaalisignaalimuodon järjestelmäDVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Hallintaominaisuudet
Päälle/pois ajastincheckmark
Ääniohjauscheckmark
Ääniohjaincheckmark
Toimii Google Assistantin kanssacross
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Sisältää johdotAC
Työpöytätelinecheckmark
Erityisominaisuudet
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
VESA-asennusliitännät600 x 400 mm
VESA-kiinnityscheckmark
Jalustan tyyppiJalallinen teline
Käyttöönottovuosi2025
Suorituskyky
Pelitilacheckmark
Ympäristön valotunnistincross
Paikallinen himmennyscheckmark
USB-tallennuscheckmark
KuvankäsittelyteknologiaLG AI Picture Pro
AMD FreeSynccheckmark
HDR-tuettucheckmark
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync
Multi Viewcheckmark
AI Upscalecheckmark
Taustavalon himmennysteknologiaLocal Dimming
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuWebOS
Käyttöjärjestelmän versio17
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Näytön peilauscross
Apple AirPlay 2 -tukicheckmark
EAN8806096327623
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näyttö: 86 tuumaa (217 cm), QNED evo
  • Resoluutio: 4K Ultra HD (3840 x 2160 pikseliä)
  • Taustavalo: Mini LED paikallisella himmennyksellä
  • Virkistystaajuus: Natiivi 120 Hz
  • HDR-tuki: Dolby Vision, HDR10+, HLG
  • Ääni: 2.0-kanavaa, kokonaisteho 20 W, Dolby Digital
  • Smart TV: WebOS 25, ääniohjaus
  • Pelaaminen: Pelitila
  • Langattomat yhteydet: Wi-Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5.3
  • Liitännät: 4 x HDMI, 2 x USB 2.0, LAN, optinen äänilähtö, eARC
  • Energialuokka: D
  • VESA-kiinnitys: 600 x 400 mm
  • Mitat jalustalla: 1928 x 1198 x 370 mm