Samsung QE50Q7FAAUXXH 50" 4K QLED Tizen TV, 60 Hz, HDR10+
Valmistaja: SAMSUNG
ID: QE50Q7FAAUXXH
Valitse malli
Arvioitu toimitus: 22.05. - 25.05.
3kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija127 cm (50")
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)125 cm
Led-taustavalon tyyppiEdge-LED
Liikkeen interpolointi -tekniikkaMotion Xcelerator
Taajuus60 Hz
Näytön teknologiaQLED
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Näytön muotoTasainen
Tuettu näytön virkistystaajuus60 Hz
Dynaamisen kontrastisuhteen markkinointinimiMega Contrast
Natiivi virkistystaajuus50 Hz
Ääni
Nimellisteho RMS20 W
Äänilähdön kanavat2.0 kanavaa
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Kaiuttimien lukumäärä2
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
Äänen esivalinnan kuvailucheckmark
Adaptiivinen äänicheckmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä1
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Tietokone sisään (D-Sub)cross
RF-portteja2
HDMI-porttien lukumäärä3
Yhteinen rajapinta (CI)checkmark
HDCPcheckmark
Yhteinen rajapinta plus (CI+)checkmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)Anynet+
Common interface Plus (CI+) -versio1.4
USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä1
Paino ja mitat
Tuotteen korkeus647 mm
Tuotteen syvyys60 mm
Jalustan leveys75,1 cm
Laitteen leveys (jalustan kanssa)1120,3 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)694 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)237 mm
Jalustan syvyys23,7 cm
Paino (ilman jalustaa)9,6 kg
Korkeus (ilman jalustaa)647 mm
Leveys (ilman jalustaa)1120,3 mm
Syvyys (ilman jalustaa)60 mm
Paino (jalustan kanssa)9,9 kg
Virranhallinta
Virrankulutus69 W
Virrankulutus (pois päältä)0,5 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
Energiansäästötilacheckmark
EnergialuokkaG
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite220 - 240 V
Tehonkulutus (maks.)125 W
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)G
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti69 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti112 kWh
Verkko
Wi-Fi-standarditWi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth-versio5.3
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Wi-Fi Directcheckmark
Miracastcross
Web-selaincheckmark
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino13,5 kg
Pakkauksen syvyys127 mm
Pakkauksen korkeus765 mm
Pakkauksen leveys1255 mm
PakkaustyyppiLaatikko
TV-viritin
Virittimen tyyppiAnaloginen & digitaalinen
Virittimien lukumäärä3 viritin(tä)
Digitaalisignaalimuodon järjestelmäDVB-CS2, DVB-T2
Hallintaominaisuudet
On Screen Display (OSD)checkmark
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
Päälle/pois ajastincheckmark
Automaattinen virrankatkaisucheckmark
NäyttökieletMulti
OSD-kielten lukumäärä27
Ääniohjauscheckmark
Ääniohjaincheckmark
Toimii Google Assistantin kanssacross
Toimii Galaxy Bixbyn kanssacheckmark
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Sisältää johdotAC
Kaukosäätimen tyyppiTM2360E
Työpöytätelinecheckmark
Erityisominaisuudet
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
VESA-asennusliitännät200 x 200 mm
Jalustan väriMusta
On/off-kytkincheckmark
VESA-kiinnityscheckmark
Värin nimiMusta
Jalustan tyyppiJalallinen teline
Etupaneelin tyyppi3 Kehyksetön
Käyttöönottovuosi2025
Suorituskyky
Plug & Play -yhteensopivacheckmark
Pelitilacheckmark
Ympäristön valotunnistincheckmark
Paikallinen himmennyscross
4K-skaalauscheckmark
ConnectShare (USB)checkmark
ConnectShare (HDD)checkmark
HDR-tuettucheckmark
Eco-anturicheckmark
Tuettu SmartThings-sovelluscheckmark
Multi Viewcheckmark
AI Upscalecheckmark
Taustavalon himmennysteknologiaSupreme UHD Dimming
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuTizen
ÄlytilatElokuvantekijä
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Hybriditelevisio (HbbTV)checkmark
Näytön peilauscheckmark
VideosovelluksetSamsung TV Plus
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) -versio2.0.4
Äänen peilauscheckmark
Tv:n aloittama peilauscheckmark
EAN8806097118541
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näyttö: 50 tuumaa (125 cm), QLED-paneeli
  • Resoluutio: 4K Ultra HD (3840 x 2160 pikseliä)
  • Kuvaprosessori: Q4 AI
  • HDR-tuki: Quantum HDR, HDR10+
  • Liikkeenparannus: Motion Xcelerator (60 Hz)
  • Ääni: 2 kaiutinta, yhteisteho 20 W, Object Tracking Sound Lite
  • Äänitekniikat: Dolby Audio, DTS, Q-Symphony
  • Käyttöjärjestelmä: Tizen
  • Liitännät: 3 × HDMI (eARC), 1 × USB 2.0, 1 × USB 3.2, LAN
  • Langattomat yhteydet: Wi-Fi 5 (802.11ac), Bluetooth 5.3
  • Energialuokka: G
  • VESA-kiinnitys: 200 x 200 mm
  • Mitat jalustalla: 1120,3 × 694 × 237 mm