AOC Q27G42ZE 27" QHD, Fast IPS, 240Hz -pelinäyttö
Valmistaja: AOC
ID: Q27G42ZE
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
3kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvapikselitiheys0,2331 x 0,2331 mm
Kontrastisuhde (tyypillinen)1000:1
Kuvasuhde16:9
Kuvakoko, vaaka59,7 cm
Kuvakoko, pysty33,6 cm
Näytön halkaisija68,6 cm (27")
Vasteaika (tyypillinen)1 ms
Värin syvyys8 bittiä
Näytön erottelutarkkuus2560 x 1440 pikseliä
Digitaalinen vaakataajuus30 - 400 kHz
Digitaalinen pystytaajuus48 - 260 Hz
Ruudun halkaisija (cm)68,6 cm
Taustavalon tyyppiW-LED
Suurin päivitystaajuus260 Hz
Näytön teknologiaLCD
HD-tyyppiQuad HD
Pikselitiheys108,79 ppi
Paneelin tyyppiFast IPS
Näytön muotoLitteä
Näyttövärejä16,7 miljoonaa väriä
sRGB-kattavuus (tyypillinen)123,6%
Adobe RGB -kattavuus91,4%
NTSC-kattavuus (tyypillinen)107%
HDR-tuettucheckmark
Näytön kirkkaus (tavallinen)300 cd/m²
Värialue DCI-P395,2%
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)High Dynamic Range 10 (HDR10)
VakiovärialueDCI-P3, NTSC, sRGB
Vasteaika (MPRT)0,3 ms
Vasteajan mittaustyyppiGTG (Gray to Gray)
Liitettävyys
Kuulokelähdöt1
HDMI-porttien lukumäärä1
Kuulokkeiden liitettävyys3,5 mm
HDMI-versio2.0
DisplayPort-portteja1
HDCP versio1.4/2.2
DisplayPort versio1.4
Kuulokeliitäntächeckmark
Sisäänrakennettu USB-keskuscross
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)613,9 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)449,7 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)197,6 mm
Paino (ilman jalustaa)3,45 kg
Korkeus (ilman jalustaa)366,3 mm
Leveys (ilman jalustaa)613,9 mm
Syvyys (ilman jalustaa)52,7 mm
Paino (jalustan kanssa)3,84 kg
Virranhallinta
Virrankulutus35 W
Virtalähteen tyyppiSisäinen
Virrankulutus (pois päältä)0,3 W
Virrankulutus valmiustilassa0,3 W
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Energiatehokkuusluokka (SDR)F
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti25 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti40 kWh
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino6,1 kg
Pakkauksen syvyys124 mm
Pakkauksen korkeus480 mm
Pakkauksen leveys690 mm
PakkaustyyppiLaatikko
Ergonomia
Kaapelilukkopaikkacheckmark
Korkeudensäätöcross
Kallistuskulma-3 - 21°
Pivot-toimintocross
On Screen Display (OSD)checkmark
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
Kääntyvyyscross
OSD-kielten lukumäärä19
Pakkauksen sisältö
Sisältää johdotAC, HDMI, DisplayPort
Muut ominaisuudet
SertifiointiWEEE, REACH compliant, RoHs compliant, CB, TUV-Bauart-Mark, ISO 9241-307,EAC, FCC
Paikallinen himmennyscheckmark
Tuotekohtaiset tekniikatCrosshair
Kehyksen paksuusKehikoton
Matala syöttöviivecheckmark
FPS-laskincheckmark
Varjonhallintacheckmark
Valintapistecheckmark
Liikkeestä aiheutuvan sumeuden vähentäminencheckmark
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta, Punainen
Asema markkinoillaPelaaminen
Irrotettava tukicheckmark
Jalkojen väriMusta
EtureunaMusta
Kehyksetön muotoilucheckmark
Suorituskyky
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccross
Multimedia
Sisäiset kaiuttimetcross
Sisäänrakennettu kameracross
Ei sisälläElohopea, PVC/BFR
EAN4038986182980
Takuu3 vuotta
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Koko ja resoluutio: 27 tuumaa, 2560 x 1440 QHD
  • Paneelitekniikka: Fast IPS, tasainen näyttöpinta
  • Suorituskyky: Jopa 260 Hz virkistystaajuus, 1 ms (GtG) vasteaika
  • Kuvanlaatu: 300 cd/m² kirkkaus, 1000:1 kontrastisuhde
  • Värit ja dynamiikka: HDR10-tuki, 123,6 % sRGB-väriavaruus
  • Liitännät: DisplayPort 1.4, HDMI 2.0, kuulokeliitäntä
  • Synkronointitekniikka: AdaptiveSync (FreeSync ja G-SYNC -yhteensopiva)
  • Ergonomia: Kallistussäätö, VESA-seinäkiinnitys (100x100 mm)
  • Silmien suojaus: Flicker-Free-taustavalo ja Low Blue Light -tila
  • Mitat jalustalla (L x K x S): 613,9 x 449,7 x 197,6 mm